Najlepsze dzisiejsze oferty PureVPN

PureVPN (otwiera się w nowej karcie)PureVPN (otwiera się w nowej karcie)PureVPN (otwiera się w nowej karcie)

PureVPN działa w branży VPN od 2007 roku, więc nic dziwnego, że firma stworzyła długą listę funkcji.

Usługa obejmuje większość podstaw technicznych: silne szyfrowanie przez WireGuard, OpenVPN i IKEv2; Ochrona przed wyciekami DNS i IPv6; obsługa torrentów; dzielone tunelowanie w celu kontrolowania, które aplikacje korzystają z VPN; i inteligentny przełącznik zabijania, który Cię ochroni, jeśli VPN ulegnie awarii.

Wsparcie platformy to mocna strona, dzięki dedykowanym aplikacjom dla systemów Windows, Mac, iOS, Android i Linux, rozszerzeniom dla Chrome i Firefox oraz większej liczbie plików do pobrania i samouczków, które pomogą Ci skonfigurować usługę na routerach, Kodi, Android TV, Fire from Amazonka. Kij do telewizora i nie tylko.

    Opcje subskrypcji PureVPN:

  • Plan 12-miesięczny – 1.99 € miesięcznie (całkowity koszt 23.88 €) (Otwiera się w nowej karcie)

Możesz używać PureVPN na maksymalnie 10 urządzeniach jednocześnie, a jako niezwykły bonus ten dostawca umożliwia udostępnianie tych 10 lokalizacji rodzinie. Jeśli, powiedzmy, są cztery osoby z telefonami, każda z nich może zainstalować i używać PureVPN z własnym połączeniem, a ty nadal możesz podłączyć sześć innych urządzeń w domu.

Lokalizacje PureVPN

PureVPN ma tysiące serwerów na całym świecie (zdjęcie: PureVPN)

Sieć PureVPN ma 6500 serwerów rozmieszczonych w 96 lokalizacjach i 78 krajach. Nie dorównuje CyberGhost (ponad 8900 serwerów, 115 lokalizacji, 91 krajów), ale jest znacznie większą siecią niż większość. Jest też szybki: podczas gdy inni dostawcy oferują połączenia serwerowe o przepustowości 10 Gb/s (jeśli takie mają), PureVPN zaczął modernizować swoje serwery do 20 Gb/s pod koniec 2021 roku.

¿Qué hay de nuevo?

Ostatnie ulepszenia PureVPN obejmują gruntowny przegląd aplikacji Android TV i Fire Stick.

Nowa obsługa WireGuard przyspiesza wydajność; ulepszone dzielone tunelowanie pozwala decydować, które aplikacje korzystają z VPN, a które nie; Aplikacja obsługuje teraz 11 dodatkowych języków (chiński, holenderski, hiszpański, francuski i inne), a wsparcie w aplikacji ułatwia uzyskanie pomocy, gdy jej potrzebujesz.

Nowa, przydatna funkcja Skróty umożliwia użytkownikom mobilnym zapisywanie ulubionej usługi przesyłania strumieniowego i najlepszej lokalizacji bezpośrednio w aplikacji. Możesz dodać skrót US Netflix do menu Lokalizacje, który łączy się na przykład z twoim ulubionym serwerem w USA, a następnie otwiera witrynę Netflix, wszystko za pomocą jednego kliknięcia.

Nowa obsługa zaciemniania ukrywa korzystanie z VPN, co może pomóc uniknąć problemów w krajach lub środowiskach, w których VPN są blokowane. Zła wiadomość jest taka, że ​​działa tylko z OpenVPN; dobrą wiadomością jest to, że aplikacje ustawią to domyślnie, jeśli nie będą mogły połączyć się przez coś innego i nie ma innych ustawień do zmiany. Teraz masz nieco większe szanse na zalogowanie się niż wcześniej.

PureVPN wprowadził również PureKeep, menedżera haseł, który może generować i przechowywać silne hasła, a następnie synchronizować je na Twoich urządzeniach. Jest dostępny jako płatny dodatek VPN, w cenie 0,99 USD miesięcznie przez pierwszy okres i 4,99 USD później.

Płatności PureVPN

PureVPN akceptuje płatności z PayPal, kart kredytowych i Bitcoin (przez CoinGate) (Źródło zdjęcia: PureVPN)

Cennik PureVPN

Ceny zaczynają się od 10.95 € miesięcznie (otwiera się w nowej karcie) (wielu czołowych dostawców pobiera opłatę miesięczną w wysokości 10-13 €).

Abonament roczny (otwiera się w nowej karcie) jest warty 3.24 € miesięcznie, zwłaszcza że obejmuje do 10 członków rodziny. Częściowo wynika to jednak z jednorazowej zniżki, która odnawia się za 4.49 €.

Specjalny dwuletni plan (otwiera w nowej karcie) kosztuje 1.99 € miesięcznie. Jest tani, ale odnawia się również za 4.49 € miesięcznie, podobnie jak plan roczny.

Nie ma go na zwykłej stronie z cenami, ale strona internetowa PureVPN zaoferowała nam również plan pięcioletni (otwiera się w nowej karcie) za jedyne 1.49 USD miesięcznie. To podcina prawie wszystkich, chociaż obecna pięcioletnia cena Ivacy jest nadal lepsza i wynosi 1 dolara miesięcznie.

Pamiętaj, że PureVPN często ma niesamowite oferty VPN w Czarny piątek, więc warto udać się na stronę internetową firmy (otwiera się w nowej karcie), aby je sprawdzić.

Nie chodzi jednak tylko o główne plany. PureVPN ma kilka opcjonalnych dodatków.

Dedykowane adresy IP wydają się być kradzieżą za 2.99 USD miesięcznie dla adresów w USA, Wielkiej Brytanii, Singapurze, Kanadzie, Niemczech, Malcie i Australii. Prywatny dostęp do Internetu, NordVPN, Astrill i inne pobierają 4-5 euro, czasem więcej.

Przekierowanie portów jest opcjonalne za 0.99 € miesięcznie lub możesz dodać dedykowany adres IP z przekierowaniem portów za 3.49 €.

Istnieje nawet ochrona przed atakami DDoS, która jest przydatna dla graczy. Cóż, to 3.99 € więcej miesięcznie, ale większość dostawców w ogóle tego nie oferuje.

7-dniowa wersja próbna PureVPN

Możesz wypróbować PureVPN przez 7 dni za jedyne 1 EUR (zdjęcie: PureVPN)

Jeśli jesteś zaintrygowany, jest coś w rodzaju 7-dniowej wersji próbnej. Musisz zapłacić z góry, ale tylko 1 €, a jeśli zlikwidujesz konto przed końcem tygodnia, otrzymasz zwrot tego dolara.

Istnieje wsparcie dla płatności kryptowalutami, jeśli szukasz maksymalnej anonimowości (chociaż akceptowane są również karty i PayPal).

Jeśli zapiszesz się na pełny plan i nie będziesz zadowolony, otrzymasz 31-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, bez podejrzanego drobnego druku, który mógłby Cię zaskoczyć. Jeśli nie jesteś zadowolony, po prostu wyślij e-mail i poproś o zwrot pieniędzy.

Prywatność PureVPN

PureVPN ogólnie wygląda dobrze pod względem prywatności, ale są pewne zastrzeżenia (Źródło zdjęcia: PureVPN)

Prywatność i rejestracja

Polityka prywatności PureVPN (otwiera się w nowej karcie) zaczyna się dobrze, z długą listą wszystkich danych, których usługa nie rejestruje: „Nie przechowujemy żadnych dzienników Twojej aktywności związanej z przeglądaniem, dzienników, dzienników VPN, Przypisane Ci adresy IP, Twoje źródłowe adresy IP, czas połączenia, historia przeglądania, odwiedzane witryny, ruch wychodzący, treści lub dane, do których uzyskałeś dostęp, lub zapytania DNS, które wygenerowałeś.

Zasady wyjaśniają również, że istnieje dziennik sesji: dzień połączenia z określoną lokalizacją, dostawca usług internetowych, czas trwania połączenia, liczba nawiązanych połączeń i całkowita wykorzystana przepustowość. Nie możesz jednak powiązać swojego konta z żadnym konkretnym działaniem w Internecie i jest mało prawdopodobne, aby naruszyło to Twoją prywatność.

Polityka wyjaśnia dalej, że PureVPN używa „niektórych narzędzi” w swoich aplikacjach do „wykonywania diagnostyki VPN i monitorowania raportów o awariach”.

Ten typ raportu o awarii nie jest rzadkością, ale spodziewamy się, że będzie opcjonalny, a tak nie jest w tym przypadku. Komunikat „Wysłać dane o awarii?” nie pojawia się. opcja w Ustawieniach: PureVPN i tak go wysyła (a jeśli nie przeczytałeś polityki prywatności, nawet nie wiedziałbyś, że tak się dzieje).

PureVPN VPN bez dziennika

PureVPN przeszedł audyt braku logów przeprowadzony przez KPMG (Źródło zdjęcia: PureVPN)

Brak audytu dziennika

W 2020 roku PureVPN ogłosił, że przeszedł audyt braku logów przeprowadzony przez KPMG(otwiera w nowej karcie), który wykazał, że usługa nie rejestruje źródłowego adresu IP użytkownika, adresu IP VPN przypisanego do użytkownika, określonego czasu gdy użytkownik łączy się z serwerem VPN lub rejestruje działania użytkownika za pośrednictwem połączenia VPN.

PureVPN mówi również, że zdecydował się na politykę audytu „zawsze włączoną”, co oznacza, że ​​KPMG może „zainicjować nieplanowany audyt prywatności o każdej porze roku, bez wcześniejszego powiadomienia”. Rzeczywiście, w sierpniu 2021 roku firma poinformowała, że ​​przeszła drugi audyt bez logowania.

Kontrole te wydają się być kompleksowe, a PureVPN twierdzi, że obejmują „kontrole naszej złożonej infrastruktury, konfiguracji serwerów, bazy kodów, dzienników danych technicznych i serwerów globalnych”, a także „wywiady z naszymi pracownikami zaangażowanymi w konserwację i zarządzanie serwerami”. baza danych". '

Raporty nie zostały upublicznione, więc nie możesz samodzielnie zweryfikować szczegółów. I po prostu próbują sprawdzić podstawową politykę braku logów, nie szukają ogólnie problemów z prywatnością.

Mimo to nie narzekamy: nawet przy tych ograniczeniach panuje tu o wiele większy spokój ducha niż w przypadku większości sieci VPN. Mamy nadzieję, że PureVPN będzie kontynuować regularne audyty i udostępniać obszerne raporty, a nie tylko jedno lub dwa zdania.

Interfejs Windows PureVPN

Klient Windows ma przejrzysty i prosty interfejs (Źródło zdjęcia: PureVPN)

aplikacja dla systemu Windows

Interfejs aplikacji Windows PureVPN jest przejrzysty i bardzo prosty, zawiera głównie puste miejsca. Panel stanu pokazuje zalecaną lokalizację i stuknij listę lokalizacji, aby zobaczyć więcej. Jest duży przycisk włączania/wyłączania do logowania i wylogowania, a na pasku bocznym kilka małych ikon dla innych obszarów aplikacji (Ustawienia, Pomoc, Konto).

Selektor lokalizacji jest lepszy niż większość, z listą ostatnich lokalizacji, systemem ulubionych i listą wyszukiwania krajów z czasami ping, które pomogą Ci znaleźć najszybsze.

Kliknięcie strzałki po prawej stronie kraju powoduje rozwinięcie go i wyświetlenie wszystkich miast. To znajomy pomysł, ale większość aplikacji VPN pokazuje tego rodzaju wskaźnik „rozwiń mnie” tylko wtedy, gdy kraj ma wiele lokalizacji. PureVPN robi to dla wszystkich krajów, więc regularnie marnujemy czas na rozszerzanie listy, tylko po to, by odkryć, że obejmuje ona tylko jedno miasto.

Aplikacja wyświetla aktualną prędkość pobierania i wysyłania w polu stanu. Odkryliśmy, że działa z WireGuard i IKEv2, ale nie po przejściu na OpenVPN – prędkości nadal pokazywały zero w przypadku tego drugiego. Liczby nie mają znaczenia, ale bardziej niepokojąca jest możliwość, że programista „zapomniał” to wypełnić, a PureVPN tego nie zauważył.

Czasy połączenia WireGuard były rozsądne i wynosiły 2-4 sekundy. OpenVPN mógł trwać znacznie dłużej, czasami przez 30 sekund lub dłużej, i chociaż był przycisk Anuluj, nie zawsze działał („Nie można anulować”, ostrzegała podpowiedź, „Trwa krytyczna operacja”).

Po ostatecznym anulowaniu próby połączenia OpenVPN aplikacja poinformowała nas, że mamy połączenie, mimo że urządzenie nadal korzystało ze zwykłego połączenia internetowego. Zdarzyło się to tylko raz, ale nadal mówi nam, że istnieje teoretyczna szansa, że ​​​​aplikacja może pokazać ją jako chronioną, kiedy tak naprawdę nie jest, i to powinno budzić niepokój.

Ustawienia Windows PureVPN

Aplikacja Windows ma kilka ustawień (Źródło zdjęcia: PureVPN)

Aplikacja ma stosunkowo niewiele ustawień. Przełącznik „zabicia” blokuje połączenie internetowe w przypadku awarii VPN. Możesz wybierać między protokołami TCP/UDP WireGuard, IKEv2 i OpenVPN, a dzielone tunelowanie pozwala wybrać, które aplikacje korzystają z VPN, a które nie.

Nasz test wyłącznika awaryjnego miał mieszane wyniki. Działało świetnie z OpenVPN i WireGuard, blokując nasze…

Udostępnij to