GoDaddy to gigantyczny rejestrator domen z siedzibą w stanie Utah (otwiera się w nowej karcie) i dostawca usług hostingowych (otwiera się w nowej karcie).

Firma wyróżnia się w świecie domen, gdzie (według Domainstate (otwiera się w nowej karcie)) zarządza ponad 63 milionami domen. Patrząc z perspektywy, to nie tylko stawia GoDaddy na pierwszym miejscu wśród 10 najlepszych rejestratorów domen, ale także więcej niż dziewięciu kolejnych zarejestrowanych dostawców razem wziętych.

Pomiar sukcesu hostingu jest trudniejszy, ale Datanyze (otwiera się w nowej karcie) daje GoDaddy kolejne miejsce na szczycie, z około 14% rynku hostingu (to wyprzedza AWS, IONOS, Google Cloud i HostGator (otwiera się w nowej karcie) ) .

    Opcje subskrypcji GoDaddy:

  • Abonament 12-miesięczny – 2.99 € miesięcznie (całkowity koszt 35.88 €) (otwiera się w nowej karcie)

Jakie plany hostingowe oferuje GoDaddy?

GoDaddy oferuje szerszą niż przeciętna różnorodność planów, obejmującą hosting współdzielony, VPS i dedykowany, kompetentny kreator stron internetowych, zarządzany WordPress i zarządzany WooCommerce (otwiera się w nowej karcie) do tworzenia potężnych sklepów internetowych.

Dostępny jest również obszerny katalog produktów pomocniczych, w tym certyfikaty SSL — otwierane w nowej karcie, skanowanie złośliwego oprogramowania, ochrona przed atakami DDoS i zaporą ogniową, przyspieszający prędkość CDN — otwierany w nowej karcie, hosting poczty biznesowej i nie tylko.

To dużo do rozważenia, ale tutaj przyjrzymy się niektórym głównym typom hostingu.

Hosting współdzielony

Istnieją cztery wspólne plany hostingowe dla systemu Linux (otwiera się w nowej karcie), od 5,99 USD do 19,99 USD miesięcznie w planie trzyletnim (od 8,99 USD do 24,99 USD po odnowieniu). Plan Starter Economy obejmuje jedną witrynę, jedną bezpłatną domenę, 100 GB przestrzeni dyskowej i nieograniczoną przepustowość. Płacenie za uaktualnienie zapewnia nieograniczoną przepustowość i pamięć masową, a także zwiększoną moc obliczeniową i szybkość. Wszystkie plany obejmują instalację jednym kliknięciem dla WordPressa i innych aplikacji przez Installatron (nie tak dobre jak Softaculous – otwiera się w nowej karcie), ale lepsze niż większość.

Wyjątkowo istnieje również szereg współdzielonego hostingu Windows (otwiera się w nowej karcie). Specyfikacje i ceny są podobne, a plany wahają się od 5,99 USD do 12,99 USD miesięcznie przez trzy lata (8,99 USD do 16,99 USD po odnowieniu). Większość hostów nie ma opcji systemu Windows ani nie pobiera dodatkowej opłaty, więc plany GoDaddy są dużym zainteresowaniem.

Korzyści z hostingu współdzielonego GoDaddy obejmują szybką pamięć masową SSD zapewniającą szybkość. Każdy plan zawiera kopie zapasowe (ale uwaga, najtańszy pozwala na przywrócenie tylko dzień wcześniej). Wybór centrów danych umożliwia hostowanie Twojej witryny w Ameryce Północnej, Indiach, Singapurze i Europie. A kiedy już działa, możesz zarządzać swoją witryną za pomocą standardowego w branży panelu cPanel, co jest ogromnym plusem.

Cenne dodatki obejmują co najmniej 2 skrzynki pocztowe Microsoft 365, bezpłatnie przez rok. Czas trwania planu jest bardziej elastyczny niż jakikolwiek inny w branży, z opcją subskrypcji na 1, 3, 6, 12, 24, 36, 60, a nawet 120 miesięcy.

Główną wadą hostingu współdzielonego GoDaddy jest brak darmowego SSL z dwoma najtańszymi planami. Certyfikaty GoDaddy SSL zaczynają się od 69.99 USD rocznie w abonamencie dwuletnim (99.99 USD po odnowieniu), co również stanowi znaczący dodatek do rachunku.

Możesz tego uniknąć, wybierając inny plan od GoDaddy (patrz WordPress Hosting, poniżej). Ale jeśli szukasz tylko współdzielonego hostingu, możesz zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy gdzie indziej. Hosting współdzielony premium firmy Hostinger obejmuje bezpłatny SSL i kosztuje zaledwie 2.99 USD miesięcznie przez pierwszy rok (6.99 USD po odnowieniu), mniej niż koszt samego certyfikatu GoDaddy SSL. GreenGeeks i iPage oferują podobną wartość.

Plany GoDaddy są jednak możliwe dzięki cennym technologiom akceleracyjnym, łatwemu zarządzaniu przez cPanel i bardzo nietypowemu bonusowi w opcji hostingu Windows. Jeśli możesz żyć z kosztami, plany z wyższej półki mogą być tego warte.

Strona docelowa hostingu WordPress firmy GoDaddy

Witryna GoDaddy jest prosta, ale niezwykle łatwa w użyciu (Źródło zdjęcia: GoDaddy)

Hosting WordPress

Podczas gdy współdzielony zakres hostingu GoDaddy sprawia, że ​​WordPress jest łatwy w instalacji i obsłudze, zakres zarządzanych WordPress firmy dodaje kilka przydatnych funkcji (i jedną dużą zaletę na dole tej listy) przy minimalnych dodatkowych kosztach.

Na przykład narzędzie do automatycznej migracji importuje istniejącą witrynę WordPress za pomocą jednego kliknięcia. Powinno to obejmować większość ludzi, chociaż złożone witryny z wieloma wtyczkami mogą wymagać trochę pracy.

Jeśli zaczynasz od zera, plany obejmują tysiące motywów, gotowe witryny oraz edytor typu „przeciągnij i upuść”. Zbadaliśmy motywy i chociaż bardzo niewiele się wyróżniało, prawdopodobnie znajdziesz kilka odpowiadających Twoim potrzebom.

Przydatne korzyści obejmują automatyczne aktualizacje WordPressa, wtyczek, rozszerzeń i wersji PHP, maksymalizujące wydajność i zapewniające zawsze najnowsze poprawki bezpieczeństwa.

Kompleksowy system tworzenia kopii zapasowych codziennie zapisuje Twoją witrynę, przechowuje każdą wersję przez miesiąc, a każdą kopię zapasową możesz przywrócić jednym kliknięciem. Jest to znacząca poprawa w porównaniu z tańszym planem hostingu współdzielonego, który utrzymuje tylko kopię zapasową z poprzedniego dnia.

Jednak główną zaletą zarządzanych planów WordPress firmy GoDaddy jest to, że obejmują one bezpłatny certyfikat SSL tak długo, jak utrzymujesz swój plan. Pozwala to zaoszczędzić co najmniej 69.99 USD rocznie w porównaniu z najtańszymi planami hostingu współdzielonego, ale plany są tylko nieznacznie droższe i wynoszą 6.99 USD miesięcznie w abonamencie trzyletnim (9.99 USD rocznie po odnowieniu).

Istnieje kilka potencjalnych połowów. Zarządzane plany WordPress (otwierają się w nowej karcie) zaczynają się od zaledwie 30 GB przestrzeni dyskowej, w porównaniu do 100 GB w przypadku podstawowego planu współdzielonego. I chociaż wspólne plany hostingowe oferują nieograniczoną przepustowość, najtańszy zarządzany plan WordPress jest zalecany dla „do 25 000 odwiedzających miesięcznie”, a GoDaddy zaleci aktualizację, jeśli potrzebujesz więcej.

Mimo to 30 GB i ponad 800 wejść dziennie wystarcza dla wielu witryn osobistych i małych firm. Jeśli chcesz hostować witrynę WordPress, zarządzane plany WordPress firmy GoDaddy mają znacznie lepszą wartość niż ich wspólny zakres.

Alternatywy budżetowe zaczynają się od wspólnego zakresu Hostingera, w którym można zbudować wiele witryn WordPress, z podstawowymi zarządzanymi narzędziami WordPress, zaczynając od 2.99 USD miesięcznie przez cztery lata (6.99 USD przy odnowieniu). Jest mniej dopracowany niż GoDaddy, ale oferuje wiele funkcji i może być tanim sposobem na dowiedzenie się więcej o WordPressie.

Bluehost jest nieco droższy niż GoDaddy, ale oferuje szerszy zakres planów, w tym obsługę niektórych bardzo profesjonalnych funkcji (kompresja wideo). Niektóre plany obejmują również specjalistyczne wsparcie WordPress, w ramach którego uzyskasz ogólne porady dotyczące projektu i funkcjonalności, a także rozwiązywania problemów.

Zarządzany WordPress firmy Liquid Web ma wyższą cenę (nawet plan startowy kosztuje 15.83 USD miesięcznie w abonamencie rocznym), ale jest błyskawiczny i niezawodny, z najlepszym dostępnym wsparciem i może być świetną opcją dla wymagających ludzi. . -Strony ruchu. (Dostępny jest również 14-dniowy bezpłatny okres próbny.)

Hosting VPS

Plany hostingowe Virtual Private Server (VPS) firmy GoDaddy oferują lepszą wydajność i znacznie więcej opcji konfiguracji niż hosting współdzielony, ale mogą być również bardziej skomplikowane w konfiguracji i użytkowaniu.

Ceny VPS zaczynają się już od 4.99 € miesięcznie w abonamencie trzyletnim. Brzmi tanio, ale to bardzo podstawowa konfiguracja: tylko 1 rdzeń procesora, 1 GB pamięci RAM i 20 GB pamięci, ale masz nieograniczoną przepustowość i automatyczne cotygodniowe kopie zapasowe.

W rzeczywistości jest osiem planów, a większość z nich jest kompatybilna z systemami Linux i Windows. Plan premium zapewnia 8 rdzeni procesora, 32 GB pamięci RAM i 400 GB przestrzeni dyskowej za 99.99 USD miesięcznie przez trzy lata.

Te ceny dotyczą niezarządzanego serwera VPS, co oznacza, że ​​nadal musisz zarządzać serwerem i aktualizacjami oprogramowania, rozwiązywać problemy i naprawiać awarie oraz zapewniać płynne działanie systemu. Nawet panele kontrolne są kosztownym dodatkiem (16 USD miesięcznie za cPanel lub Plesk).

Jeśli wydaje się to za dużo, możesz zapłacić, aby GoDaddy obsługiwał VPS za Ciebie. To podnosi cenę o 95 USD miesięcznie, ale może być tego warte, jeśli prowadzisz witrynę o znaczeniu krytycznym dla biznesu. Wybierz zarządzany serwer VPS, a GoDaddy znajdzie problemy z hostingiem i samodzielnie je rozwiąże, na przykład: wybierz niezarządzany i wybór należy do Ciebie.

Plany GoDaddy VPS wyróżniają się nieograniczoną przepustowością, nawet w najtańszych planach. Obsługa systemu Windows to bonus powitalny, a wybór centrów danych w Ameryce Północnej, Europie i Azji może przynieść realną korzyść w zakresie wydajności, jeśli docelowi odbiorcy znajdują się w określonym kraju.

Problem polega na tym, że są konkurenci, którzy robią to lepiej. Po stronie budżetowej rynku IONOS 4 Core 8 GB RAM VPS kosztuje zaledwie 2 USD miesięcznie przez pierwsze sześć miesięcy, a następnie 25 USD miesięcznie, ułamek ceny GoDaddy. A jeśli szukasz pełnego zarządzania, Liquid Web oferuje wsparcie premium i zaczyna się od 40 USD miesięcznie przez dwa lata (106 USD przy odnowieniu) za dwurdzeniową konfigurację z 2 pamięciami RAM. Wybór GoDaddy VPS może nadal mieć sens, jeśli masz już produkty hostingowe GoDaddy, ale większości ludzi prawdopodobnie lepiej będzie gdzie indziej.

Hosting dedykowany

Wybierając jeden z dedykowanych planów GoDaddy, otrzymujesz cały serwer dla siebie, zapewniając maksymalną wydajność i konfigurowalność. Ale jest to również stosunkowo drogie, ponieważ nikt inny nie ponosi kosztów. I podobnie jak w przypadku hostingu VPS, serwery dedykowane wymagają specjalistycznej wiedzy, aby skonfigurować je samodzielnie, więc możesz chcieć wydać jeszcze więcej pieniędzy na plan zarządzany i pozwolić zespołowi wsparcia zrobić to za Ciebie.

GoDaddy oferuje tylko cztery podstawowe serwery, od 4 do 16 rdzeni i od 32 GB do 256 GB pamięci RAM. Są dostępne z co najmniej 2 dyskami twardymi o pojemności 4 TB lub szybkości 2 x 500 GB, w systemie Linux lub Windows oraz w wersjach zarządzanych i niezarządzanych.

Cena jest rozsądna i wynosi 129,99 EUR miesięcznie przez dwa lata za serwer niezarządzany, a nawet 529,98 EUR za model zarządzany z najwyższej półki. Wszystkie plany oferują nieograniczoną przepustowość, niespotykaną w świecie serwerów dedykowanych.

Dedykowana oferta GoDaddy wyróżnia się przyzwoitymi specyfikacjami sprzętowymi. IONOS wygląda na tańszy, na przykład z cenami zaczynającymi się od 45 euro miesięcznie przez pierwsze sześć miesięcy, a następnie 65 euro. Ale to dlatego, że ma 8 GB pamięci RAM, mniej wydajny procesor i pojedynczy dysk SSD o pojemności 240 GB. , w porównaniu do 32 GB Pamięć RAM i 2 dyski SSD o pojemności 500 GB nawet w najbardziej podstawowym planie GoDaddy.

Problem polega na tym, że GoDaddy nie daje dużego wyboru, jaki sprzęt otrzymasz. Jeśli podoba ci się jego specyfikacja, znacznie lepiej;…

Udostępnij to