DriverFix to menedżer aktualizacji sterowników dla systemu Windows który ma na celu aktualizowanie wszystkich sterowników oprogramowania na komputerze. Sterowniki komputera to oprogramowanie łączące system operacyjny i sprzęt, dlatego ważne jest, aby aktualizować je, gdy producenci wydadzą nowe funkcje lub poprawki błędów.

W naszym przeglądzie DriverFix przetestowaliśmy oprogramowanie na komputerze z systemem Windows 10, który od lat nie widział aktualizacji sterowników, aby zobaczyć, ile przestarzałych sterowników może znaleźć. Omawiamy również ceny DriverFix pod względem ceny, użyteczności i wsparcia w porównaniu z konkurencją.

    Opcje subskrypcji Driverfix:

  • Plan 12-miesięczny – 1.50 € miesięcznie (całkowity koszt 18 €)

Plany i ceny

(Źródło obrazu: DriverFix)

Recenzje DriverFix | Porównanie 1

DriverFix można pobrać bezpłatnie. Mogą użyj darmowej wersji do przeskanowania komputera wyszukiwanie starych sterowników, a nawet pobieranie najnowszych plików sterowników na komputer. Ale ręczna instalacja tych plików sterownika jest kłopotliwa, zmuszając do wyszukiwania każdego urządzenia osobno w menu systemu Windows.

DriverFix oferuje trzy płatne plany i 60-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

DriverFix opiera się na aktualizacji do wersji płatnej, która obejmuje wygodę automatycznej aktualizacji sterowników jednym kliknięciem. W przypadku komputera kosztuje 19.95 €/rok. Cena trzech komputerów osobistych wynosi 29.95 euro/rok, a 10 komputerów osobistych 39.95 euro/rok. Jeśli chodzi o płatne oprogramowanie do aktualizacji sterowników, jest ono stosunkowo niedrogie, zwłaszcza jeśli masz wiele komputerów.

Recenzja DriverFix

(Źródło obrazu: DriverFix)

Istnieje 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy. Aby jednak otrzymać zwrot pieniędzy, musisz wykazać, że usunąłeś oprogramowanie z komputera i przywróciłeś komputer do poprzedniego stanu, co może być bardzo trudne.

DriverFix znalazł 13 aktualizacji sterowników na naszej maszynie testowej Windows 10

Cechy

Główną funkcją DriverFix jest wyszukiwanie starych sterowników i ich aktualizacja. W naszych testach większość przestarzałych sterowników została znaleziona w naszym systemie, prawie odpowiadając wynikom najlepszego oprogramowania do aktualizacji sterowników, które testowaliśmy.

Recenzja DriverFix

(Źródło obrazu: DriverFix)

Oprócz aktualizacji sterowników DriverFix ma również funkcję tworzenia kopii zapasowych sterowników. Możesz go użyć do wykonania kopii sterowników, jeśli obawiasz się, że nowa aktualizacja sterownika nie zadziała.

DriverFix wyświetla listę sterowników, które należy zaktualizować, oraz daty wydania nowych sterowników

Interfejs i w użyciu

Aby rozpocząć korzystanie z DriverFix, pobierz mały instalator ze strony DriverFix. Jeśli używasz w przeglądarce oprogramowania do filtrowania treści, takiego jak uBlock Origin, może ono całkowicie zablokować witrynę DriverFix, ponieważ jest to „złe oprogramowanie”. Robi złe pierwsze wrażenie.

Strona internetowa DriverFix został sklasyfikowany jako złośliwe oprogramowanie w 2018 roku ze względu na wyniki zwracanych podejrzanych wirusów przez instalatora. Analiza najnowszego pliku instalacyjnego pokazuje, że nie ma żadnych wirusów, więc oryginalne wyniki wirusów mogły być fałszywie pozytywne.

Interfejs DriverFix jest nowoczesny i prosty. Po uruchomieniu program wykonuje szybkie skanowanie sterowników komputera i sprawdza, czy dostępne są zaktualizowane wersje. Wymienione są stare lub brakujące sterowniki. Jeśli masz płatną wersję DriverFix, po prostu kliknij Aktualizuj wszystko, a wszystkie sterowniki zaktualizują się automatycznie.

Pozostaw darmową wersję DriverFix uruchomioną na chwilę, a wyskakujące okienka pojawią się na środku ekranu z prośbą o aktualizację sterowników.

Apoyo

Recenzja DriverFix

(Źródło obrazu: DriverFix)

Obsługa DriverFix jest stosunkowo słaba. Kliknij łącze FAQ na stronie, a zamiast tego zostaniesz przekierowany do formularza kontaktowego. Tylko dwa artykuły można uznać za przewodniki: jeden wyjaśniający, jak ręcznie zainstalować sterowniki, a drugi wyjaśniający, jak odinstalować DriverFix. Na szczęście proces dezinstalacji jest prosty.

Główną drogą wsparcia DriverFix jest czat na żywo 24/7

Witryna DriverFix określa również, że pomoc na żywo 24/7 jest dostępna za pośrednictwem biletu, czatu na żywo i „powyższy numer telefonu”, ale żaden numer nie jest dołączony do telefonu. Mogliśmy porozmawiać z obsługą klienta za pośrednictwem czatu na żywo i za każdym razem ktoś był dostępny od razu, chociaż znalezienie odpowiedzi na niektóre z naszych podstawowych pytań zajęło trochę czasu.

Konkurs

DriverFix to jedna z wielu opcji oprogramowania do aktualizacji sterowników. W naszych testach IObit Driver Booster 8 znalazł więcej brakujących sterowników niż DriverFix, a także jest tańszy. Za 22.95 USD rocznie możesz go używać na maksymalnie trzech komputerach i zawiera dodatkowe funkcje, które przyspieszają działanie gier.

Driver Reviver to kolejne narzędzie do zarządzania sterownikami, które w naszych testach sprawdziło się lepiej niż DriverFix. Podobnie jak DriverFix, bezpłatna wersja Driver Reviver umożliwia ręczne pobieranie i instalowanie sterowników. Odkryliśmy, że ręczna instalacja sterowników Driver Reviver jest łatwiejsza w użyciu niż proces DriverFix, więc jeśli szukasz darmowego narzędzia do aktualizacji sterowników, Driver Reviver jest lepszą opcją.

Ostateczny werdykt

DriverFix to stosunkowo prosty aktualizator sterowników. Nie oferuje żadnych narzędzi poza aktualizowaniem sterowników i tworzeniem ich kopii zapasowych, ale niektórzy użytkownicy preferują proste i ukierunkowane narzędzia, takie jak to.

Prezentacji DriverFix brakuje jasności. Witryna zawiera błędy rzeczowe, dostępna jest bardzo mała pomoc online, a wielu użytkowników otrzyma ostrzeżenie, że DriverFix.com jest niebezpieczną witryną. Prawie nie wzbudza zaufania do produktu, który prosi o podanie danych karty kredytowej za cykliczną opłatą.

Instalacja bezpłatnej wersji oznacza również powtarzające się i ciągłe wyskakujące okienka na środku ekranu, przypominające o zakupie oprogramowania, ponieważ jego sterowniki są nieaktualne.

DriverFix ma tym większy sens, im więcej masz komputerów. Podczas gdy niektórzy z jego konkurentów, na przykład Driver Reviver, pobierają 29.99 USD za komputer rocznie, DriverFix kosztuje zaledwie 3.99 USD za komputer rocznie, jeśli masz 10 komputerów. To ogromne oszczędności, a jeśli widzisz wady DriverFix w przeszłości, może to oznaczać, że jest to właściwy wybór dla Ciebie.

Udostępnij to