Dwuminutowa recenzja

Kobo Sage jest najwyraźniej bardziej wyrafinowaną wersją trzyletniej Formy, która przewyższa Amazon Kindle Oasis, oferując 8-calowy ekran, który obsługuje również rysik. Jest to pierwszy „główny” czytnik Kobo eReader, który jest dostarczany z tym drugim, ale w przeciwieństwie do Elipsa (większego, niszowego urządzenia), Kobo Stylus trzeba kupić osobno.

Aby jeszcze bardziej uzasadnić swoją cenę premium, Sage posiada znacznie ulepszoną obudowę. Chociaż nadal jest plastikowy (w przeciwieństwie do metalowego korpusu Kindle Oasis), jest to krok naprzód w stosunku do nieco niezgrabnego projektu Forma. Ciało ma czystszy, bardziej elegancki wygląd z mniej zdefiniowanymi sekcjami; jest to właściwie pojedynczy przód i pojedynczy tył, które są starannie przeplatane.

Najnowsze wyświetlacze e-ink pasują do najbardziej eleganckiej obudowy. 8-calowy wyświetlacz to teraz panel Carta 1200, który umożliwia szybsze przewracanie stron (Kobo twierdzi, że jest o 20% bardziej responsywny niż wyświetlacz E Ink poprzedniej generacji) i ma wyższy współczynnik kontrastu, dzięki czemu tekst jest bardziej żywy i ostrzejszy. Ponadto nowy ekran dotykowy zawiera „digitalizator”, który umożliwia płynne i wyraźne wyświetlanie pisma ręcznego i rysunków na ekranie.

Pod maską są jeszcze bardziej znaczące zmiany, zaczynając od czterordzeniowego procesora 1,8 GHz (odziedziczonego po Elipsie), aby urządzenie działało płynnie bez względu na to, co na nim czytasz lub piszesz. Co ważniejsze, jest teraz 32 GB pamięci wewnętrznej do przechowywania tysięcy e-booków, notatek i audiobooków.

Podobnie jak Libra 2, która pojawiła się wraz z nim, Sage ma teraz wbudowaną obsługę Bluetooth. Pozwala to na sparowanie zestawu słuchawek bezprzewodowych, dzięki czemu można słuchać wyżej wymienionych audiobooków, ale należy pamiętać, że należy je kupić bezpośrednio w sklepie Kobo i nie można ich uzyskać nigdzie indziej.

Pomimo tych wszystkich ulepszeń, jedynym obszarem, w którym Sage nie wystarcza, jest żywotność baterii. W przeciwieństwie do Kobo Libra 2, który otrzymał nową baterię 1500 mAh, Sage trzyma się tego samego pakietu 1200 mAh, co w Formie. C'est un choix étrange, car le processor quadricœur semble aspirer beaucoup plus de jus et, meme après une récente mise à jour du firmware qui promettait des améliorations, la durée de la batterie sur le Sage semble maximum atteindre son 20 godzin.

Nieco frustrujące, ale ulepszenia konstrukcyjne Sage w stosunku do Forma sprawiają, że ten najnowszy stary odtwarzacz jest bardzo trudny do polecania w obecnej cenie, która wynosi tylko 10 USD / 10 GBP / 10 USD mniej.

Jeśli Kobo może rozwiązać problem z baterią, Sage będzie o wiele bliższy zakwalifikowaniu jako idealny pakiet dla każdego, kto szuka doskonałego doświadczenia w czytaniu i robieniu notatek, zwłaszcza, że ​​ma również OverDrive, Pocket i Dropbox. Jednak przy żywotności baterii poniżej średniej trudno jest polecić ją użytkownikom, którzy planują używać jej wyłącznie do czytania.

(Zdjęcie: LaComparacion)

Cena i dostępność

  • Zapowiedziany październik 2021
  • Cena wstępna 259.99 € / 239.99 € / AU 439.99 €
  • Kobo Plus dostępny na wybranych rynkach

8-calowy Sage to najwyższej klasy czytnik e-booków Kobo (nie licząc 10-calowej Elipsy, o której myśleliśmy najpierw jako o urządzeniu do robienia notatek, a po drugie jako czytniku e-booków) i jako taki ma znaczną cenę. od 259.99 EUR / 239.99 EUR / 439.99 USD.

Dla porównania, Amazon Wi-Fi Kindle Oasis 32 GB jest nieco droższy i kosztuje 299.99 GBP / 259.99 GBP / 449 USD, ale Oasis ma aluminiową obudowę, podczas gdy Sage używa miękkiego w dotyku tworzywa sztucznego (nie wspominając o większej funkcjonalności dzięki rysikowi ). Wsparcie); Kindle jest z pewnością opcją bardziej premium.

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, cena Sage jest nadal o 50-60% wyższa w porównaniu z kolejnym modelem Kobo: 2-calowym Libra 7, którego cena detaliczna wynosi 179.99 EUR / 159.99 EUR / 279.99 EUR i ma bardzo podobny projekt w nieco mniejszym (i prawdopodobnie bardziej praktycznym) rozmiarze.

Sage jest teraz powszechnie dostępny w głównych regionach sprzedaży czytników Kobo (Ameryka Północna, Europa, Azja i Oceania) i można go kupić bezpośrednio w sklepie internetowym Kobo na wybranych rynkach.

Ustawienia jasności w Kobo Sage

(Zdjęcie: LaComparacion)

Zaprojektuj i wyświetl

  • lekko wyrafinowane ciało
  • Ekran 8 cala
  • Najnowsza technologia elektronicznego ekranu atramentowego

Pod wieloma względami Sage jest bardziej elegancką, bardziej wyrafinowaną wersją Kobo Forma 2018. Oba mają asymetryczną konstrukcję i duże 8-calowe ekrany jako główne punkty, przy czym ten ostatni oferuje znaczący krok naprzód w stosunku do 7-calowego rodzeństwa . wizualnych nieruchomości. Ta różnica wielkości może nie wydawać się duża na papierze, ale (jak widać na poniższym obrazku porównawczym obok siebie), jeśli porównasz Sage do 2-calowej Libra 7 w ciele, znajdziesz tę pierwszą być klasą zaskakująco starszą.

Kluczowe cechy Kobo Sage

Pokrowiec do spania i rysik Kobo Sage

(Zdjęcie: LaComparacion)

Ekran: 8 cali E Ink Carta 1200
Pamięć: 32 GB
Procesor: czterordzeniowy 1,8 GHz
Bateria: 1200 mAh
Łączność: Wi-Fi, Bluetooth, USB-C
Waga: 240,8g

Ekrany Sage i Forma oferują mniej więcej taką samą ilość miejsca, jak wydrukowana strona w miękkiej oprawie, a ich większe ekrany zapewniają większą elastyczność w zakresie rozmiaru czcionki, a także oznaczają większe obrazy na ekranie, co ogólnie prowadzi do wygodniejszego użytkowania. czytanie doświadczenia. Większy ekran sprawia również, że czytanie komiksów i powieści graficznych jest przyjemniejsze, z mniejszą liczbą przyciętych obrazów i dymków w porównaniu z Libra 2.

Technicznie rzecz biorąc, ekran Sage przeszedł generacyjną aktualizację w stosunku do Formy, wykorzystując panel E Ink Carta 1200 zamiast Carta 1000, ale oba ekrany mają tę samą rozdzielczość 1440 x 1920 pikseli, więc są zasadniczo takie same pod względem ostrości. . pakowane po 300 pikseli na cal (ppi).

Pod wieloma względami ta przepaść pokoleniowa jest subtelna. Jak wspomniano powyżej, Kobo twierdzi o 15% poprawie kontrastu w Carta 1200 i chociaż prawdą jest, że porównując obok siebie, czarny tekst na Sage nadal wydaje się nieco ciemniejszy niż Shape, podejrzewamy, że niektóre z nich mogą wynikać z Ekran mędrca. panel jest ogólnie nieco ciemniejszy: jego biały punkt jest lekko żółty w porównaniu z lekko niebieskawym odcieniem Formy.

Jednym z obszarów, w którym widoczne jest odświeżenie ekranu Sage, są obrazy; w szczególności nastąpiła wyraźna poprawa podczas renderowania gradientów. W Shape subtelne zmiany koloru (jak widać w chmurach, ubraniach i odcieniach skóry) często mogą skutkować tak zwanym „pasmowaniem”, gdzie podobne kolory mieszają się, a nie mieszają. z różnymi wyraźnymi kolorami rozdzielonymi na warstwy światła lub "pasma". Wyświetlacz nowej generacji firmy Sage prawie eliminuje ten problem i sprawia, że ​​czytanie treści z dużą ilością obrazów (takich jak komiksy, artykuły online zapisane przez Pocket lub po prostu książki z dużą ilością zdjęć, wykresów lub wykresów) jest płynniejsze.

Kobo Sage i Kobo Libra 2 obok siebie

(Zdjęcie: LaComparacion)

Fizycznie, Mędrzec również zaobserwował pewne znaczące zmiany, choć prawdopodobnie nie wszystkie z nich są pozytywne. Konstrukcja obudowy jest solidniejsza i niezaprzeczalnie czystsza, bardziej przyjazna i ogólnie bardziej atrakcyjna w porównaniu z Formą. Wiele z tego pochodzi z nowego, jednoczęściowego frontu, który jest przełamany tylko dwoma przyciskami przewracania stron.

W rozdaniu przyciski przewracania stron są, przynajmniej fizycznie, krokiem naprzód w stosunku do Formularza. Chociaż znajdują się w prawie identycznej pozycji, są bardziej eleganckie i bardziej wyraźne (podobnie jak Kindle Oasis) i oferują czystsze, bardziej satysfakcjonujące kliknięcie, dzięki czemu przyciski Forma wyglądają na bardziej niechlujne i gąbczaste. Pomimo podobieństwa przycisków przewracania stron do tych w Oazie, mędrcy są nieco dłużsi i szeroko rozstawieni.

Miękki w dotyku, wytrzymały plastikowy tył jest nadal pojedynczym uformowanym elementem, takim jak Forma, owijający się wokół wszystkich czterech boków i stykający się z ekranem, który jest teraz równo z ramkami, jak Kindle Oasis. Projektanci Kobo przesunęli również przycisk zasilania tak, że teraz znajduje się z tyłu napędu zamiast na grzbiecie, a także jest okrągły i znacznie wyższy (podobnie jak w modelach Kobo Libra H2O i Libra H2O).

Port ładowania/danych jest teraz znacznie wygodniejszym USB-C: czytniki e-booków to jedna z ostatnich kategorii, które można podłączyć do (już nieistniejącego) micro-B USB, więc ta zmiana prawdopodobnie powinna była już zostać dokonana.

Jedną ze zmian, której tak naprawdę nie lubimy, jest grubszy korpus Sage, z którego zakładamy, że pochodzi większość dodatkowej wagi urządzenia; jest o 20% cięższy niż Forma, przy 241g w porównaniu do 197g. I jest to coś, co zdecydowanie czuje się w dłoni, a prawie dwa razy więcej, jeśli użyjesz go z pokrowcem, co daje Sage do 400g; jest znacznie cięższy niż wszystkie, z wyjątkiem największych książek w miękkiej okładce.

Port USB-C Kobo Sage

(Zdjęcie: LaComparacion)

Funkcje i łatwość użytkowania.

  • stojak na długopis
  • Łączność Bluetooth
  • 32 GB przestrzeni dyskowej

Sage oferuje taką samą elastyczność i różnorodność funkcji, jakich oczekujemy od czytników Kobo. Po stronie sprzętu oznacza to wodoodporność IPX8, a po stronie oprogramowania są przydatne rzeczy, takie jak obsługa rozszerzonych formatów plików (ePub, PDF, TXT, RTF, Mobi, CBZ/CBR, BMP, PNG i inne). ), możliwość logowania się do Adobe Digital Editions w celu odczytywania zabezpieczonych DRM plików ePub lub PDF kupionych w sklepach z ebookami innych firm oraz możliwość synchronizowania artykułów internetowych za pomocą usługi Pocket „przeczytaj później”.

Nowszym dodatkiem jest integracja z Dropbox; jest dostępny tylko na wysokiej klasy czytnikach Kobo eReader, które zadebiutowały w Formie. Umożliwia to tworzenie kopii zapasowej osobistej biblioteki cyfrowej w chmurze oraz bezprzewodowe przesyłanie e-booków i plików bez konieczności podłączania czytnika e-booków do komputera.

I nie zapominajmy o kwintesencji Kobo: wbudowanej obsłudze OverDrive. Mają go wszystkie czytniki Kobo, w tym Sage, a większość bibliotek w krajach, w których Kobo jest dostępny, umożliwia teraz użytkownikom wypożyczanie e-booków za pośrednictwem aplikacji; wszystko czego potrzebujesz to karta biblioteczna.

Obsługa audiobooków jest zupełnie nowa, ale pod warunkiem sparowania słuchawek Bluetooth. Jest…

Udostępnij to