Firma Rackspace doświadczyła tak zwanego „incydentu bezpieczeństwa” na hostowanej platformie Microsoft Exchange, który zmusił ją do usunięcia usługi w weekend.

Problem został rozwiązany we wczesnych godzinach poniedziałkowych.

„W piątek, 2 grudnia 2022 r., dowiedzieliśmy się o problemie mającym wpływ na nasze środowisko Hosted Exchange. Proaktywnie zamykamy i przełączamy środowisko Hosted Exchange w tryb offline, próbując zrozumieć zakres i dotkliwość wpływu. Po dalszej analizie ustaliliśmy, że jest to incydent związany z bezpieczeństwem” – napisała firma w swoim raporcie (otwiera się w nowej karcie).

istotna porażka

Po dalszej analizie Rackspace stwierdził, że incydent był „poważną wadą w naszym środowisku Hosted Exchange”, ale także „wyizolowany w jednej części naszej platformy Hosted Exchange”. Objawiało się to jako „problemy z łącznością i połączeniem”. Na początku nie wiedział, ile czasu zajmie usunięcie problemu, ale jak się okazało, zajęło mu to większość weekendu. Najnowsza aktualizacja, opublikowana w poniedziałek o 1:28 czasu wschodniego, wskazuje, że problem został częściowo rozwiązany:

„Z powodzeniem przywróciliśmy usługę poczty e-mail (otwiera się w nowej karcie) dla tysięcy klientów na platformie Microsoft 365 i nadal czynimy postępy w przywracaniu usługi poczty e-mail dla każdego klienta, którego dotyczy problem” — poinformowała firma.

Rackspace nie podał przyczyny incydentu, ale czas potrzebny na przywrócenie usług mógł sugerować ransomware. Podczas przerwy w działaniu firma zaoferowała klientom, których dotyczy problem, bezpłatny dostęp do licencji Microsoft Exchange Plan 1 na platformie Microsoft 365, podczas gdy pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Niektórzy klienci byli niezadowoleni z sposobu, w jaki firma rozwiązała problem, zapewniając bardzo niewielką komunikację lub obsługę klienta, a niektórzy czekali na telefon godzinami.

„Obecnie przejście na platformę Microsoft 365 jest najlepszym rozwiązaniem dla klientów, którzy mogą teraz również wdrożyć tymczasowe przekierowanie” — podsumowuje komunikat Rackspace. Więcej informacji na ten temat znajdziesz pod tym linkiem (otwiera w nowej karcie).

Przez: Rejestr (otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to