Uporczywy ból pleców może znacznie zakłócić codzienne życie. Jeśli odczuwasz ból, warto upewnić się, że materac nie pogarsza problemu, a nawet go nie powoduje. Skonsultowaliśmy się z profesjonalistami medycznymi, aby uzyskać porady na ten temat, a także porady dotyczące wyboru najlepszego materaca wspierającego zdrowie kręgosłupa dla preferowanego stylu snu.

Jeśli chcesz ulepszyć swój zestaw do spania, mamy dobrą wiadomość: sprzedaż materacy w Czarny piątek powinna rozpocząć się lada chwila i zazwyczaj jest to najlepsza sprzedaż materacy w roku. .

Spis treści

Jaki materac zapobiega bólom pleców?

„Najlepszy rodzaj materaca zależy od rozmiaru, kształtu i preferencji snu danej osoby” — mówi dr Kevin Lees, były kręgarz kliniczny z ponad 20-letnim doświadczeniem, który obecnie pracuje w The Joint Chiropractic (otwiera się w nowej karcie) .

Ogólna zasada jest taka, że ​​między ciałem a materacem nie powinno być szczeliny, tak aby Twoje ciało było w pełni podparte (materac piankowy z pamięcią kształtu może być dobrym wyborem, ponieważ dopasuje się do Twojego kształtu). Według dr Lees, chcesz również, aby Twój materac wspierał Cię w naturalnej pozycji, bez skręcania się i zwisania.

Kupując materac na ból pleców, powinieneś zastanowić się, w jakiej pozycji do spania leżysz. Jeśli masz mieszany sen i zmieniasz pozycje przez całą noc, szukaj zgodnie z dominującym stylem snu.

Dr Lees oferuje następujące wskazówki dotyczące wyboru najlepszego materaca do Twojego stylu spania:

szyny boczne

Według dr Lees, jeśli głównie leżysz na boku, powinieneś poszukać materaca o średniej lub średniej twardości, który pomoże odciążyć punkty nacisku wzdłuż bioder i ramion. Zbyt twardy materac będzie powodował ból w tych obszarach, powodując przewracanie się i przewracanie śpiących.

Poprzeczki grzbietowe

Osoby śpiące na plecach mogą wybrać twardszy materac, aby ustabilizować i podeprzeć biodra i dolną część pleców. „Jeśli materac jest zbyt miękki, biodra i miednica mogą się zapadać, utrzymując osobę w kształcie litery V lub C” – mówi dr Lees – „Może to prowadzić do bólu w dole pleców”. pogorszyć istniejący stan.

śpioszki żołądkowe

Jeśli masz tendencję do leżenia na brzuchu, warto również wybrać twardszy materac, aby utrzymać biodra i miednicę w jednej linii. Jednak ta pozycja do spania nie jest zalecana dla osób z bólem pleców. „Spanie na brzuchu z głową odwróconą na bok powoduje dodatkowe obciążenie szyi, pleców i miednicy” – mówi dr Grant Radermacher, właściciel Ascent Chiropractic (otwiera się w nowej karcie). Jeśli zwykle leżysz na brzuchu, spróbuj poćwiczyć leżenie na plecach, ponieważ zapewni to lepsze rozłożenie ciężaru ciała, a także bardziej naturalne ustawienie kręgosłupa i miednicy.

(Źródło zdjęcia: Getty)

Pamiętaj również, że Twoja waga i budowa również będą miały wpływ na to, jak twardy lub miękki ma być materac. „Bardzo wysoka osoba może uważać, że przeciętny materac jest zbyt miękki do spania na boku, a niska osoba może uważać, że twardy materac niewiele da” – mówi dr Lees. Istnieją również inne rzeczy, które należy sprawdzić, jeśli nie masz pewności, czy to materac powoduje ból pleców, czy nie.

Nie poczujesz się jak materac, dopóki nie będziesz na nim spać. Na szczęście testowanie materacy stało się powszechną praktyką wśród najlepszych marek materacy. Te testy w domu trwają od 100 nocy do pełnego roku, znacznie dłużej niż trzy tygodnie, jakich zwykle potrzebuje ciało, aby przystosować się do nowego materaca.

Dzisiejsze najlepsze oferty materacy

Udostępnij to