Rozważasz Samsung QN95A lub QN90A? Nie jesteśmy zaskoczeni dzięki dwóm najbardziej specyficznym telewizorom Samsung 2K wprowadzonym na rynek w tym roku, zarówno z oszałamiającą jakością obrazu, jak i bogatym zestawem funkcji, jak podświetlenie Mini led, aby naprawdę wepchnąć te ekrany do uświęconych sal najlepszych telewizorów Samsung.

Żaden nie oferuje rozdzielczości 8K droższych ekranów Samsunga, takich jak QN900A, ale jeśli 4K odpowiada Twoim potrzebom, otrzymasz ofertę premium na oba zestawy.

Istnieje jednak kilka kluczowych różnic między QN95A i QN90A, które warto zauważyć dla każdego po kalibrze QLED w XNUMX roku, z których niektóre mogą być dość trudne do zauważenia na pierwszy rzut oka. Następnie, Jeśli zastanawiałeś się nad którymkolwiek modelem, oto, co musisz wiedzieć teraz, zanim podejmiesz decyzję.

Spis treści

Dostępność Samsung QN95A vs QN90A

Samsung jest przyzwyczajony do oferowania praktycznie identycznych zasięgów w niektórych częściach świata, chociaż zawsze są pewne zastrzeżenia. W takim przypadku kupujący z USA będą mogli wybrać tylko QN90A, chociaż QN95A jest dostępny w Wielkiej Brytanii i Europie.

Obecnie tylko QN90A jest darmowy w Australii, ale ponieważ zeszłoroczny Q95T pojawił się na tym obszarze pod koniec 95 roku, spodziewamy się, że jego następca QNXNUMXA zrobi to samo w dalszej części roku.

Jednakże, to ograniczenie dla kupujących z USA to wstyd, ponieważ QN95A to prawdziwy flagowiec 4K, ale pokazuje, że Samsung jest gotowy zachęcić nabywców z wyższej półki do wyboru telewizora 8K zamiast modelu o rozdzielczości 4K. Jak zobaczysz, QN90A po prostu nie jest tak imponujący ani tak złożony, jak jego rodzeństwo.

Samsung QN95A vs QN90A cena

Więc koszt. Samsung QN95A to flagowy telewizor 4K Samsunga w ofercie Samsunga 2021, co oznacza, że ​​będzie kosztował całkiem sporo, jeśli nie tyle, co telewizory 8K firmy.

95-calowy QN55A kosztuje 1999 USD, wzrastając do 2999 USD za 65-calowy, 3799 USD za 75-calowy i 5499 USD za duży 85-calowy.

Aby uzyskać ogólniejszy darmowy QN90A, poszukaj między 1499 EUR / 1799 USD / 2649 AUD za 55-calowy i 3499 EUR / 3999 USD / 5749 AUD za 75-calowy model, z możliwością rozbudowy dla 55-calowego i 75-calowego modelu na środek. Większy 85-calowy model jest ekskluzywny w USA i kosztuje 4999 USD.

Dla mniejszych rozmiarów, QN90A jest bezpłatny z akceptowalną zniżką, chociaż to rozróżnienie jest nieco zagubione w większych i droższych w produkcji rozmiarach, takich jak XNUMX-calowe i XNUMX-calowe telewizory.

Samsung QN95A vs QN90A dane techniczne i funkcje

W większości przypadków modele QN95A i QN90A są zgodne: telewizor musi mieć Rozdzielczość 4K, panel 120 Hz i minimalistyczny design praktycznie bez ramek. Jednak oba wykorzystują to, co Samsung nazywa „Neo Slim Design” zamiast 99% „Infinity One Display”, które można znaleźć w ich modelach 8K.

Otrzymasz HDR10 + Dynamic HDR w obu zestawach (ale bez Dolby Vision), a także podświetlenie Mini LED w celu zwiększenia jasności, poprawy kontroli luminancji i nadania barwom dodatkowego blasku; to wszystko jest godne pochwały.

Istnieje jednak kilka kluczowych różnic, które wyróżniają te wyświetlacze.

Chociaż oba akceptują standard HDMI 2.1, QN90A ma tylko jedno, z trzema wejściami HDMI dwadzieścia przejmuje, podczas gdy QN3A akceptuje 95 na wszystkich 2.1 portach HDMI.

Jedną z zalet QN95A, której nie ma QN90A, jest również pudełko Samsung One Connect. Ta obudowa przenosi niezbędne dane wejściowe do drugiego elementu sprzętowego, pomagając wyświetlaczowi QN95A pozostać smukłym i nie zaśmiecanym falistymi kablami. Oznacza to, że QN90A jest nieco grubszy i mniej sprzyja zgrabnemu układaniu kabli.

QN90A radzi sobie również z systemem dźwiękowym OTS +, zamiast OTS + Pro, który można znaleźć w modelach z wyższej półki (takich jak QN95A). Marka może być prawie taka sama, ale pierwsza jest ograniczona do 60 W (zamiast 70 W na wyjściu) i dość ograniczonej sceny dźwiękowej za te pieniądze.

W naszej recenzji pisaliśmy, że „Samsung QN90A nie miał ani ogromnej sceny dźwiękowej, ani mocnej holografii. Jest to bardzo rozczarowujące, ponieważ jednym z bardzo reklamowanych nowych dziwactw procesora Neo Quantum 4K jest dźwięk AI, który obiecuje. Doświadczenie dźwięku 3D «.

W bardziej przyziemnym tonie, nasz recenzent stwierdził, że samodzielna podstawka pod telewizor nieco się chwiała dla 90-calowego rozmiaru QNXNUMXA.

Telewizor Samsung QN90A Neo QLED

Carry

Samsung QN95A i QN90A oferują podobny poziom wydajnościChociaż w tym najnowszym modelu nastąpiła wyraźna redukcja kosztów, co oznacza, że ​​cierpi na tym jego łączność i jakość dźwięku, na tyle, że nie musimy. QN95A pomimo podania 5 QN95A.

To sprawia, że ​​tym bardziej frustrujące jest, że Samsung ograniczył zasięg swojego flagowego modelu 4K, decydując się nie wypuszczać go w USA i opóźniając jego przybycie do Australii. Dla każdego, kto kupuje dziś nowy telewizor Samsung w tych obszarach, QN90A to najlepsza w tym roku opcja 4K w ofercie, co niewiele znaczy.

Niektórzy mogą uznać, że opłacalny jest porównawczy spadek kosztów, chociaż tak naprawdę tylko dla małych rozmiarów jest to znacząca kwota. Mniejszy rozmiar pięćdziesięciu cali QN90A jest o 25% tańszy niż pięćdziesiąt pięć cali QN95A, a ta różnica jest warta rozważenia.

Jednakże, jeśli możesz coś zmienić i mieć opcjonalny QN95A w swojej okolicy (Australijczycy, wynoś się!), nie będziesz chciał walczyć ze swoim młodszym bratem.

Najlepsze oferty telewizorów Samsung są już dostępne

TOP. jeden
SAMSUNG GQ65QN95AATXZG
SAMSUNG GQ65QN95AATXZG
Neo QLED — oferuje bardzo smukłą konstrukcję produktu i silny kontrast HDR; Quantum HDR 2000: wyższy kontrast i realistyczne kolory
3.454,20 EUR
Udostępnij to