Co to są kwalifikacje F1 Sprint?

Co to są kwalifikacje F1 Sprint? Kwalifikacje F1 Sprint, oficjalnie znane jako F1 Sprint, to wszystko, co przeczytaliśmy przed Grand Prix Wielkiej Brytanii 2021, a dla tych, którzy nie wiedzą, może się to wydawać nieco zagmatwane. Jako pierwsza zmiana w procesie kwalifikacyjnym od krótkotrwałych i powszechnie znienawidzonych Playoffs 2016, Sprint Playoffs wywołał zarówno podekscytowanie, jak i obawę, ale aby zdecydować, po której stronie jesteś, musisz najpierw zrozumieć, co jesteś na. smakołykach. Więc jeśli nie jesteś jeszcze zaznajomiony z tą aktualizacją F1, tutaj wyjaśnimy dokładnie, czym są kwalifikacje F1 Sprint, czym różni się od systemu, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, i jak oglądać transmisję na żywo F1, aby oglądać F1 Sprint na dzień.

Co to są kwalifikacje F1 Sprint?

Obecnie kwalifikacja do Grand Prix odbywa się w drodze eliminacji bezpośrednich w trzech rundach, wszystko w sobotę. Wszyscy kierowcy biorą udział w pierwszej sesji, a najwolniejsza piątka zajmuje miejsca 16-20 na końcowym starcie. Pozostałych 15 kierowców wchodzi do drugiej sesji z 11-15 miejscami startowymi ponownie zajętymi przez najwolniejszych pięciu. W ostatniej sesji 10 najszybszych kierowców walczy o pole position i kolejne 2-10 miejsc na starcie. Kiedy zaplanowane są kwalifikacje do sprintu, regularne kwalifikacje nadal będą miały miejsce, chociaż zostaną przełożone na piątek (zamiast treningu 2) i określą pole startowe dla kwalifikacji do sprintu, które odbędą się w sobotę, zamiast zwykłej klasyfikacji. Kwalifikacje Sprintu odbędą się w jednej sesji. Wszyscy kierowcy przebiegną 100 km, co odpowiada około 17 okrążeniom na torze Silverstone, a ich miejsce na mecie w tym krótszym wyścigu zadecyduje o miejscu na starcie. Krótki odcinek ma zapewnić ekscytujący wyścig dla kierowców i widzów, w którym zespoły nie będą musiały zajmować się postojami na paliwo lub opony. Max Verstappen na GP Wielkiej Brytanii (Źródło zdjęcia: Jure Makovec/SOPA Images/LightRocket via Getty Images) Jedną z największych zmian jest fakt, że trzej najlepsi zawodnicy w F1 Sprint otrzymają punkty za swoje wyniki, bez względu na jego pozycję końcową w Grand Prix w niedzielę. Podium jest jednak zarezerwowane na niedzielne Grand Prix.

Gdzie odbywają się kwalifikacje F1 Sprint?

Kwalifikacje F1 Sprint rozpoczynają się podczas GP Wielkiej Brytanii 2021 na torze Silverstone. Na podstawie testów w sezonie 2021 zobaczymy tylko trzy przypadki F1 Sprint, ale oprócz Silverstone wydarzenia nie zostały jeszcze rozstrzygnięte, chociaż Grand Prix Włoch na torze Monza w połowie września wydaje się prawdopodobnym kandydatem. Spodziewamy się, że kwalifikacje F1 Sprint Qualifying będą używane na otwartych torach z wieloma możliwościami wyprzedzania, więc ciasne tory, takie jak Monako, nie wchodzą w grę.

Jak oglądać eliminacje sprintu?

Aby obejrzeć pierwszą rundę kwalifikacyjną F1 Sprint, musisz obejrzeć transmisję na żywo z Grand Prix Wielkiej Brytanii. Dla mieszkańców Wielkiej Brytanii jest to oczywiste, ponieważ jest to jedyne wydarzenie w tym roku, które będzie transmitowane bezpłatnie na Channel 4. Możesz oglądać je w telewizji na żywo na stronie internetowej Channel 4 lub w aplikacji All 4 nadawcy na telefony komórkowe , konsole do gier i inne urządzenia do przesyłania strumieniowego. Jeśli jesteś poza Wielką Brytanią w czasie, gdy odbywa się Grand Prix, możesz nie mieć dostępu do swojej zwykłej usługi przesyłania strumieniowego, której używasz do oglądania F1. Istnieje jednak sztuczka, aby rozwiązać ten problem: użyj VPN. Lewis Hamilton na GP Emilii-Romanii 2021 (Źródło zdjęcia: Clive Mason – Formuła 1 / Formuła 1 za pośrednictwem Getty Images) Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestruj się w wysokiej jakości VPN; naszym najlepszym wyborem jest ExpressVPN, a następnie zmień lokalizację z powrotem do domu. Na przykład, jeśli jesteś obecnie w USA i chcesz uzyskać zasięg na Channel 4, wystarczy wybrać serwer VPN w Wielkiej Brytanii, wejść na stronę internetową i rozpocząć oglądanie.

Kiedy odbędą się kwalifikacje F1 Sprint?

F1 Sprint odbędzie się po raz pierwszy w sobotę 17 lipca na torze Silverstone:

Jakie wydarzenia będą miały klasyfikację F1 Sprint?

Jest wysoce nieprawdopodobne, aby kwalifikacje F1 Sprint Qualifying pojawiły się na każdym GP, nawet jeśli okaże się popularny. Zamiast tego będzie używany na torach, na których oferuje najbardziej ekscytujące wrażenia, podczas gdy zwykłe kwalifikacje będą używane na innych. W ten sposób wyścigi na torach takich jak Silverstone i Monza mogą stać się wydarzeniami F1 Sprint, podczas gdy trudniejsze do pokonania tory, takie jak Monako, będą siedzieć cicho.