Co to jest JustWatch?

Jeśli przeglądałeś już Internet, aby znaleźć dostępną usługę strumieniowania telewizji dla określonego filmu lub serialu, być może znalazłeś ten przewodnik online i tę aplikację na smartfona, który zestawia listy tytułów dla różnych usług treści.

Jednak JustWatch nie jest usługą przesyłania strumieniowego telewizji i nie będzie można z niej niczego przesyłać strumieniowo, ale oferuje wygodne miejsce do odkrywania tego, co można przesyłać strumieniowo w innym miejscu, co oznacza, że ​​nie musisz sprawdzać poszczególnych aplikacji, aby znaleźć to, czego szukasz.

Bądźmy realistami: w dzisiejszych czasach istnieje wiele usług transmisji strumieniowej TV. tak ok Netflix i YouTube mogą nadal być dominującymi graczami w streamingu online, wielu konkurentów zajmuje teraz nasz czas na ekranie. A w świecie, w którym Amazon Prime Video, Disney Plus, HBO i Hulu są pełne programów, z bibliotekami treści przesiewającymi co miesiąc różne tytuły, nadążanie za tym, co jest rzeczywiście dostępne, może być trudne.

W tym miejscu pojawia się JustWatch, a wszystko, co musisz wiedzieć o platformie, znajdziesz na tej stronie.

Przejść do sedna sprawy

  • Co to jest? Internetowy przewodnik po różnych katalogach usług transmisji strumieniowej telewizji.
  • Jakie usługi przesyłania strumieniowego są uwzględnione? Netflix, Disney Plus, Now TV, Amazon Prime Video, BBC iPlayer, hayu, Mubi, Sky Go, All 4, Curzon, Chile, YouTube, Rakuten TV itp.
  • Gdzie mogę go otrzymać? iOS, Android, przeglądarki internetowe i Fire TV
  • Ile kosztuje JustWatch? Usługa jest bezpłatna, bez reklam.
  • A co z kinami? Tak, JustWatch informuje również, co jest grane w kinach.
  • Czy mogę przesyłać strumieniowo treści na JustWatch? Nie, ale dla każdego tytułu znajdują się linki „Obejrzyj teraz”, które umożliwiają dostęp do odpowiedniej platformy

Co to jest JustWatch?

JustWatch to internetowy przewodnik, który łączy różne filmy, seriale i inne rodzaje programów dostępnych w internetowych serwisach streamingowych. Istnieje strona internetowa, którą możesz otworzyć w dowolnej przeglądarce i aplikacji na smartfony dostępnej na iOS i Android, a także na urządzeniach Fire TV.

Nie jest to nowy pomysł, który widzowie gromadzą się w Internecie, aby dowiedzieć się, jaki program lub film wylądował od lat, ale JustWatch ma inną skalę. Zamiast po prostu pokazywać, co jest nadawane w określonej usłudze na linii Co jest na Netflixie?, JustWatch pozwala przeglądaj ponad 100 różnych bibliotek treści, aby zobaczyć, co jest dostępne, gdzie iz jaką rozdzielczością przesyłasz strumieniowo, ile to kosztuje i jakie są dostępne opcje płatności (subskrypcja, wypożyczenie itp.).

Możesz także filtrować duże zespoły tytułów na podstawie następujących kategorii: filmy, seriale telewizyjne, rok wydania, gatunki, cena, ocena (np. Wynik IMDb lub Rotten Tomatoes) i klasyfikacja wiekowa.

Oznacza to, że możesz przeszukiwać wiele usług masowo, zamiast po prostu szukać konkretnego tytułu, lub musisz logować się osobno do Netflix, Amazon i Hulu, aby zobaczyć, jakie filmy akcji lub filmy animowane są w ofercie.

Jak mówi aplikacja na smartfony JustWatch: „Uzyskaj osobiste rekomendacje filmów i programów telewizyjnych dostępnych w Netflix, Now TV, Disney Plus i nie tylko”.

Jak sprawdzić, czy film lub serial jest na Netflix, HBO, Prime Video lub na innych platformach streamingowych | Rozrywka - ComputerHoy.com

JustWatch ma rozbudowany system filtrowania (Źródło zdjęcia: JustWatch)

JustWatch Netflix - wszystkie usługi transmisji strumieniowej TV

W JustWatch znajdziesz ponad 100 usług przesyłania strumieniowego telewizji, Netflix i Amazon Prime Video (wypożyczanie/zakupy oraz te objęte subskrypcją Prime) do takich firm jak Syfy i CBS All Access. Inne godne uwagi usługi to DC Universe, Disney Plus, Apple TV Plus, Acorn TV, Rakuten TV, Comedy Central, Hulu i HBO Max/HBO Now/HBO Go.

Nie wymienimy ich wszystkich tutaj, ale możesz wejść na stronę JustWatch, aby je zobaczyć, ponieważ każda usługa telewizyjna otrzymuje osobną ikonę u góry filtrów treści.

Patrząc na listę każdego filmu lub programu, możesz zobaczyć, kiedy trafił do odpowiedniej usługi, ile odcinków jest dostępnych (jeśli są), jakość przesyłania strumieniowego (SD, HD, 4K) i ile to kosztuje na każdej platformie dla każdej rozdzielczości. Znajdziesz tu również przegląd tytułu i streszczenie każdego odcinka, a także odpowiednią obsadę i tytuły, które możesz również obejrzeć.

Dostępna jest funkcja listy obserwowanych, taka jak ta, którą dostajesz na Netflix lub Disney Plus, który pozwala oznaczyć tytuły, na których chcesz zachować kartę, lub obejrzeć je później. W tym celu nie musisz się również logować, ponieważ informacje są przechowywane za pośrednictwem plików cookie w Twojej przeglądarce, chociaż aby uzyskać te informacje na wszystkich swoich urządzeniach, musisz utworzyć konto (więcej na ten temat poniżej).

Każdy tytuł ma przycisk „Obejrzyj teraz”, który umożliwia również bezpośredni dostęp do odpowiedniej platformy, dzięki czemu możesz wskoczyć bezpośrednio do strumienia.

Harrt Potter, jak zauważono na JustWatch

Harrt Potter, jak zauważono w JustWatch (Źródło zdjęcia: JustWatch)

JustWatch UK - Wszyscy główni gracze

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą się zastanawiać, czy uwzględniono usługi naprawcze specyficzne dla ich kraju. I oni są! W aplikacji znajdziesz All 4, ITV Hub, BBC iPlayer i BritBox. Jednak nie ma spadku emisji telewizyjnych, ponieważ jest to przewodnik specyficzny dla Internetu.

Ceny, aplikacje i witryna JustWatch

Najważniejsze, JustWatch jest darmowy. Możesz utworzyć konto, aby uzyskać bardziej spersonalizowane wrażenia użytkownika, głównie w formie e-maili wskazujących treści, które Twoim zdaniem Ci się spodobają, ale można również z niego korzystać bez tworzenia konta.

Strona „O JustWatch” jest również zaskakująco szczera, jeśli chodzi o to, jak zarabia pieniądze, stwierdzając, że dane użytkownika są wykorzystywane do „zbierania profili użytkowników milionów widzów” i kierowania ich do reklam w imieniu „studiów filmowych, dystrybutorów i usług VOD”.

Aplikację JustWatch znajdziesz na smartfonach z systemem iOS i Android, a także w przeglądarkach internetowych.

Jeśli się zarejestrujesz, możesz to zrobić za pomocą swojego konta Google lub Facebooklub ręcznie wprowadzając adres e-mail i hasło. Pamiętaj, że musisz wyrazić zgodę na marketing e-mailowy podczas rejestracji, ale możesz później przejść do ustawień konta, aby go wyłączyć.

JustWatch jest dostępny na całym świecie

JustWatch jest dostępny na całym świecie (zdjęcie: JustWatch)

Czy powinienem używać JustWatch?

JustWatch to trochę bez myślenia dla ciężkich widzów. Łączy wiele różnych bibliotek treści, ze skutecznymi filtrami i stale aktualizowanym katalogiem, który odzwierciedla stale ewoluujące biblioteki Netflix i tym podobne. Nie musisz nawet zakładać konta, aby z niego korzystać.

Jeśli subskrybujesz tylko lub regularnie korzystasz z jednej lub dwóch usług, a tak naprawdę nie chcesz sprawdzać innych, tzn. jeśli masz większy wpływ na obecne subskrypcje, może to być bardziej skomplikowane niż szukanie ofert specjalnych Netflix w samej aplikacji.

Udostępnij to