Który kołnierz przeciwpasożytniczy jest lepszy? Scalibor czy Seresto?

Który kołnierz przeciwpasożytniczy jest lepszy? Scalibor czy Seresto?

Który kołnierz przeciwpasożytniczy jest lepszy? ¿Skalibor o seresto? Jest to pytanie, które wielu zadaje sobie, aby wyeliminować lub zapobiec rozprzestrzenianiu się tych niepożądanych żywicieli w naszych zwierzętach domowych, które mogą stać się prawdziwym zagrożeniem nawet dla ludzi. Jeśli nadal nie masz odpowiedzi, oto najlepsze z nich.

Obroża przeciwpasożytnicza lub obroża przeciw pchłom to kawałek plastiku, który zawiera mieszaninę insektycydów w postaci proszku, która blokuje rodzaje pasożytów. Kiedy nasz pupil, w przypadku psów, używa go, chemikalia są rozprowadzane po całym organizmie w niewielkich ilościach, aby chronić je 24 godziny na dobę.

Pomoc hamować rozmnażanie się agrofaga cwypełniasz dwa podstawowe działania: odpychaj i unicestwiaj. Kołnierz przeciwpasożytniczy zwalcza szkodniki, takie jak pchły, wszy, komary, kleszcze czy roztocza. Istnieją różne naszyjniki, które wykonują tę pracę, ale tutaj przedstawimy dwa najlepsze: Scallibor i Secresto.

Scalibor czy Seresto? Co jest najlepsze dla Twojego zwierzaka?

Jak już powiedzieliśmy, istnieje wiele kołnierzy przeciwpasożytniczych, ale tylko dwie są uważane za najlepsze: Scalibor i Seresto. Chociaż zasadniczo mają pewne wspólne punkty, różnią się także pod wieloma względami. Zanim zdecydujesz się na jedno lub drugie, dowiedz się, jakie korzyści zapewniają zwierzętom.

Trwałość

Efekt wykazany przez Seresto przeciwko pchłom i kleszczom trwa osiem miesięcy, nie tracąc prawie nic na swojej skuteczności.

Zamiast tego Scalibor ma kilka środków przeciwko komarom. Jego trwałość wynosi 12 miesięcy (tylko tutaj przewyższa naszyjnik Seresto). Sześć miesięcy w przypadku kleszczy i tylko cztery miesiące w przypadku pcheł.

Patent Leiszmanioza

Seresto należy do marki farmaceutycznej Bawarski, znana z produktów skierowanych do ludzi. Podczas gdy Scalibor jest z firmy MSD Zdrowie zwierząt. Między nimi istnieje konflikt biurokratyczny ze względu na patent ustanowiony przez Scalibor jako kołnierz ochronny przed Leiszmanioza.

Niezależnie od wyników badań potwierdzających skuteczność obroży firmy Bayer przeciwko komarom przenoszącym leiszmaniozę, nie może ona zajmować tej niszy handlowej ani nawet wspomnieć o niej na opakowaniu.

Chemikalia

Ponieważ odrobaczają obroże, obie firmy używają środków chemicznych do odstraszania pasożytów i innych stworzeń. Jednak każdy z nich wykorzystuje zupełnie inne składniki aktywne, oprócz umieszczenia ich w różnych częściach naszyjnika.

Seresto wykorzystuje dwie substancje chemiczne: flumetryna i imidaklopryd; i lokalizuje je w naszyjniku. Ze swojej strony Scalibor stosuje jedną substancję chemiczną, deltamethrinJest bardzo skuteczny, ponieważ obejmuje cały produkt.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że kontakt tych chemikaliów bezpośrednio ze skórą psa może powodować problemy, takie jak podrażnienie i swędzenie. 

użyteczność

W żadnym przypadku nie jest zalecany do stosowania u szczeniąt poniżej siódmego tygodnia życia. Psy bardzo małych ras również mieszczą się w tym nieprzydatnym zakresie. Powinieneś najpierw skonsultować się z profesjonalistą, ponieważ celem nie jest krzywdzenie, ale opieka i ochrona zwierząt.

cena

Cena naszyjników Scalibor jest niższa niż naszyjników Seresto. Jeśli ma to wpływ na Twój wybór, dobrze, że wiesz, że pomimo tego, że Scalibory są tańsze, z Seresto nie ma dużej różnicy w jakości.

Każdy pies jest inny, dlatego warto rozważyć tę kwestię przed podjęciem decyzji, czy konieczne jest założenie obroży przeciwpasożytniczej. Pamiętaj, że ważne jest zdrowie psa i spokój jego właściciela.