Europejskie przepisy Brytyjczycy mogą trzymać domeny .eu w

Qualcomm z powodzeniem odwołał się od unijnej grzywny w wysokości 1.000 miliarda euro w związku z zarzutami, że zapłacił Apple miliardy dolarów, aby uniemożliwić konkurentom zaopatrywanie firmy.

UE nałożyła karę w styczniu 2018 r., mówiąc, że Qualcomm dokonał płatności motywacyjnych w okresie pięciu lat między 2011 a 2016 r., aby tylko jego chipsety 4G LTE były używane w iPhonie i iPadzie.

Naukowcy stwierdzili, że te płatności motywacyjne były „płatnościami za wyłączność, które uniemożliwiały firmom takim jak Intel konkurowanie o firmę Apple, niszcząc rynek”.

Bitwy Qualcomm

Jednak Sąd Unii Europejskiej uchylił tę decyzję, powołując się na problemy z dochodzeniem unijnym.

„Trybunał opiera swoje wnioski, po pierwsze, na stwierdzeniu szeregu nieprawidłowości proceduralnych, które wpłynęły na prawo Qualcomm do obrony, a po drugie, na analizie antykonkurencyjnych skutków płatności motywacyjnych” – orzekł Trybunał, dodając, że śledczy zawiedli. argumentować, że płatności faktycznie ograniczyły zachęty Apple do zmiany dostawcy.

Organy ochrony konkurencji UE mogą, jeśli zechcą, odwołać się w kwestiach prawnych do Trybunału Sprawiedliwości UE (TSUE), najwyższego sądu w Europie.

Jak na ironię, Apple i Qualcomm pozywały się w ostatnich latach. Qualcomm często twierdził, że Apple naruszył swoje patenty, podczas gdy Apple powiedział, że producent chipów Snapdragon nadużywa swojej dominującej pozycji na rynku i pobiera wygórowane opłaty.

W końcu obie firmy rozwiązały swoje różnice, a Apple zgodził się zapłacić tantiemy i zawrzeć nową umowę dostawy.

Udostępnij to