Rzecz w tym, że słuchawki otwarte są zwykle zarezerwowane dla audiofilów, którzy ponad wszystko pragną ogólnie najwyższej jakości dźwięku tego projektu: ponad komfort, ponad prywatność Twojej listy odtwarzania i ponad przenośność. Ale łączność bezprzewodowa oznacza gorszą jakość dźwięku, więc czy dobrym pomysłem jest połączenie tych dwóch rzeczy?

Cóż, gdyby pochodził od innego specjalisty od dźwięku niż Grado, moglibyśmy powiedzieć „nie”. Ale to są pudełka Grado i szczerze mówiąc, jeśli ktoś może połączyć te dwie nieco sprzeczne cechy i pomysły, to jest to Grado.

Grado (aby nadać pełną nazwę firmie rodzinnej z Brooklynu, Grado Labs) stworzyło jedne z najlepszych słuchawek, jakich miałem przyjemność słuchać, w tym doskonałe i niedrogie Grado SR80x, więc kiedy Grado przechodzi na bezprzewodowe (jak stało się ze słuchawkami Grado GT220 w październiku 2020 r.), zawsze usiądę i zanotuję.

Produkt to otwarte słuchawki bezprzewodowe GW100x, które w rzeczywistości są trzecią edycją wielokrotnie nagradzanej serii bezprzewodowej firmy. Naprawdę podobał nam się Grado GW100 2018, na którym zbudowano te słuchawki nauszne, bezprzewodowy produkt z otwartą tylną częścią, który według Grado był pierwszym i jedynym otwartym zestawem słuchawkowym Bluetooth na rynku w tamtym czasie.

Oczywiście w tej wersji 2022 wprowadzono kilka kluczowych ulepszeń, w tym „nowo ulepszony układ kontrolera serii X czwartej generacji”, technologię bezprzewodową Bluetooth 5.2 z obsługą aptX Adaptive, znacznie poprawioną 46-godzinną żywotność baterii (w porównaniu godzin podczas słuchania przy „umiarkowanej” głośności na GW15) oraz złącze USB-C do ładowania.

Grado mówi nam, że przeprojektowana cewka drgająca i mocniejszy obwód magnetyczny poprawiają wydajność 44-milimetrowych przetworników tej firmy, jednocześnie redukując zniekształcenia.

Obudowy głośników i komponenty wewnętrzne również zostały zaprojektowane od podstaw, teraz współpracując w celu radykalnego zmniejszenia wycieku dźwięku nawet o 60% podczas słuchania przy głośności 50%. To konkretne twierdzenie jest ogromne, ponieważ główną wadą otwartej konstrukcji jest wyciek dźwięku.

Opinia: Jeśli Grado zmniejszyło wyciek dźwięku w swojej nowej opcji bezprzewodowej, jestem za

Jeszcze zanim przejdziemy do jakości dźwięku, uwielbiam wygląd GW100x. Syn czy nie, język projektowania to bez wątpienia Grado i bardzo niewiele się zmieniło od 1991 roku; tak, rok, który bardzo dobrze pamiętam, bardzo dziękuję. (Gwoli wyjaśnienia, nie było mnie tam w 1953 roku, a Grado już wtedy był).

Na nausznikach znajdują się również elementy sterujące zapewniające pełną funkcjonalność, chociaż można również sterować GW100x z podłączonego urządzenia; w końcu jest 2022 rok.

GW100x jest wyposażony w kabel USB-C do USB-A do ładowania i kabel słuchawkowy 3,5 mm do połączenia przewodowego, jeśli chcesz po prostu poczuć wiatr pod kablami.

Słuchawki bezprzewodowe Grado GW100x są teraz dostępne w cenie 275 € / 249 € (otwiera się w nowej karcie).

Możesz o tym wiedzieć lub nie, ale myślę, że otwarte słuchawki są zarówno radością, jak i utrapieniem. Czemu? Uwielbiam (uwielbiam!) otwartą i ekspansywną scenę dźwiękową, ale nie podoba mi się to, że inni ludzie w moim samochodzie słuchają wybranych przeze mnie piosenek (może lubię mieć pierwszy dzień z lat 80. – co powiesz na to?)

Aby wyjaśnić problem: w słuchawkach z zamkniętym tyłem słyszalność dowolnej listy odtwarzania, którą wybiorę, jest w dużej mierze uwięziona w muszli nausznej, dzięki czemu mój wybór muzyki pozostaje prywatny, ale może prowadzić do ciasnej sceny dźwiękowej, w której wydaje się, że dociera. . prosto z mojej głowy – nienaturalne przeżycie.

Jednak swobodny przepływ dźwięku do i z muszli w słuchawkach z otwartą tylną częścią sprawia, że ​​scena dźwiękowa wydaje się znacznie szersza i mniej „zamknięta” — prawie jak na koncercie na żywo. Problem w tym, że wirtualnemu koncertowi podlegają także inne osoby.

Podsumowując: chcę je wypróbować. Oczywiście nie ma ANC i nie oczekuję żadnych ofert słuchawek Grado w Czarny piątek, ale nic z tego mi nie przeszkadza. Podejrzewam, że po raz kolejny mógłbym odłożyć na bok nieśmiałość, jeśli umiejętności dźwiękowe są dobre w Grado.

Udostępnij to