PS6: Kiedy możemy spodziewać się PlayStation 6 i co chcemy zobaczyć?

PS6: Kiedy możemy spodziewać się PlayStation 6 i co chcemy zobaczyć? To może być początek PS5, ale myślimy już o PS6 (inaczej PlayStation 6). Za kilka lat raczej nie zobaczymy kolejnej nowej głównej konsoli PlayStation.Ale to nie znaczy, że nie możemy fantazjować o tym, co chcielibyśmy zobaczyć w następnym PlayStation, ani przewidzieć, kiedy prawdopodobnie dostaniemy nasze nowe PS6. W sumie, wiemy, że Sony już myśli naprzód, wprowadzając nazwy PS6, PS7, PS8, PS9 i PS10. Więc podsumowaliśmy wszystko, co chcemy zobaczyć na PS6 i kiedy planujemy zdobyć następne PlayStation.

Data premiery PS6: kiedy spodziewamy się premiery?

Stacja do odtwarzania (Źródło zdjęcia: Sony) Prawdopodobnie, PS6 będzie jeszcze daleko. PS5 wystartowało dopiero w listopadzie 2020 roku, więc jest mało prawdopodobne, że Sony planuje wypuścić nową konsolę PlayStation przez kilka lat. Konsole PlayStation pojawiają się zazwyczaj w odstępie sześciu do siedmiu lat, przy czym PS4 pojawi się w 2013 r., A PS5 w 2020 r. W rozmowie z Game Informer, Wiceprezes wykonawczy Sony ds. inżynierii sprzętu, Masayasu Ito, potwierdził, że cykl życia PS5 ma wynieść około sześciu lub siedmiu lat., co oznacza PS6 nie zobaczymy przed 2026 r.. „W rzeczywistości w przeszłości cykl nowej platformy trwał od siedmiu do dziesięciu lat, ale biorąc pod uwagę szybki rozwój i ewolucję technologii, jest to w rzeczywistości cykl platformy od sześciu do siedmiu lat” – powiedział Masayasu. „Więc nie możemy w pełni nadążyć za szybkim rozwojem technologii, więc myślimy w kategoriach platformy dla PS5, to cykl może od sześciu do siedmiu lat. Ale robiąc to cykl życia platformy, powinniśmy być w stanie zmienić sam sprzęt i spróbować dostosować się do postępu technologicznego. „Takie było myślenie, a testem dla tego myślenia było PS4 Pro, które zostało wydane w środku cyklu wydawniczego PS4”. Wygląda na to, że Sony podąża podobną drogą do PS4, co oznacza, że prawdopodobnie zobaczymy wersję PS5 Pro lub PS5 Slim w środku tego cyklu życia: około 2023 lub 2024 roku.

PS6: Co chcemy zobaczyć

PS6 (Zdjęcie: Sony)

Mniejsza konsola

PS5 to gigantyczna konsola. W rzeczywistości jest to największa konsola we współczesnej historii. Ale większy nie zawsze znaczy lepszy, a rozmiar PS5 uniemożliwia przechowywanie go osobom bez półki i, powiedzmy sobie szczerze, niewielu z nas to robi. W przypadku PS6 (a może nawet PS5 Slim Edition) mamy nadzieję, że Sony może uczyć się na swoich błędach., dzięki czemu konsola nowej generacji jest mniejsza i bardziej zwinna, a jednocześnie zapewnia odpowiedni przepływ powietrza.

Najbardziej przystępna cenowo pamięć wewnętrzna z możliwością rozbudowy

Możliwe będzie rozszerzenie pamięci wewnętrznej PS5 poprzez wysadzenie panelu bocznego i zainstalowanie dysku SSD, gdy Sony wyda aktualizację oprogramowania, aby go aktywować, ale nie jest to takie proste. PS5 akceptuje tylko kompatybilne dyski SSD NVMe, które spełniają lub przewyższają specyfikacje istniejących dysków i nie są tanie. Tego typu dyski SSD są ogólnie dość drogie, co oznacza, że ​​gracze mogą wybrać pamięć zewnętrzną, ale niestety te opcje pamięci zewnętrznej nie wykorzystują surowej mocy PS5. Od PS6 oczekujemy, że Sony ułatwi rozbudowę pamięci wewnętrznej, być może stosując podobne podejście do rozszerzalnej karty pamięci Xbox Series X. PS4 (Zdjęcie: Shutterstock)

Wbudowana obsługa dźwięku Bluetooth, dzięki czemu nie potrzebujemy klucza sprzętowego do oficjalnych słuchawek

Zastanawiające jest, że w 2020 roku pojawi się zupełnie nowa konsola do gier, która wymaga podłączenia odbiornika USB, aby korzystać z własnego bezprzewodowego zestawu słuchawkowego. Na przykład, co to do cholery jest Sony? Opowiedz o estetycznym ataku na nasze oczy i schowek pod telewizorem. Integruje tylko przerażającą podstawkę na PS6. Caramba.

Bezprzewodowe ładowanie kontrolerów / słuchawek - po wyłączeniu można je po prostu umieścić na górze

Jasne, stacja ładująca Sony dla kontrolerów PS5 DualSense działa całkiem nieźle, a kontrolery ładnie przesuwają się po kołkach ładujących, ale nie chcemy żadnego innego sprzętu w naszym telewizorze. Sony powinno wyciągnąć kartę z księgi branży smartfonów i umieść bezprzewodową ładowarkę na PS6. Umożliwi to umieszczenie kontrolera na wierzchu konsoli, gdy nie grasz, ładowanie i Możesz nawet rozszerzyć technologię ładowania bezprzewodowego o słuchawki, pilota do multimediów i dowolne inne urządzenie.

Bezprzewodowe (i wolne od opóźnień) połączenie z telewizorem

Za naszymi stacjami medialnymi jest zbyt wiele wątków, a winę za to ponosi PlayStation 5. Mamy zasilanie i HDMI, a także zupełnie osobny blok gniazd dla podstawki ładującej kontrolera. Dodaj kamerę HD i dodatkowy kabel do PSVR 2, gdy uruchamiasz i robi się bałagan. W przypadku PS6 chcemy, aby tylko kabel zasilający i wszystko inne było bezprzewodowe, oczywiście bez opóźnień i opóźnień.

Popraw interfejs użytkownika

Zaktualizowany interfejs PS5 zdecydowanie krzyczy „następna generacja”, ale ma też kilka usterek, które chcielibyśmy naprawić na PS6. PlayStation Store jest trudny w nawigacjiZwłaszcza jeśli chodzi o znalezienie sprzedaży, próba znalezienia znajomych i zorganizowanie imprezy nie jest tak łatwa jak w przypadku PS4, a nawet próba dokończenia tego wszystkiego. „Przycisk trwa dłużej niż powinien. Chociaż interfejs PS4 pilnie potrzebował aktualizacji, uznaliśmy, że jest bardziej przystępny w użyciu. Mamy nadzieję, że dzięki PS6 Sony stworzy wspólną płaszczyznę, która będzie zarówno futurystyczna, jak i przystępna.