To ważne pytanie dla potencjalnych nabywców konsoli: PS4 czy PS4 Pro? Jeśli chcesz zainstalować w domu dodatkowy sprzęt do gier, modele Sony PlayStation 4 Z pewnością znajdą się na Twojej liście, a te trzy dodatkowe litery będą miały duży wpływ na opcje zakupów.

Kiedy uderzyły spektakularne wyprzedaże, takie jak Czarny Piątek, dosłownie opłaca się znać różnicę między tymi dwoma wysokiej klasy automatami do gier. Powinieneś znać funkcje i specyfikacje, które oferuje każdy z nich, a także cenę, którą musisz zapłacić.

Te dwa modele PS4 grają w te same gry, obsługuje te same urządzenia i daje dostęp do tego samego PlayStation Store. Jednak biorąc pod uwagę wygląd gier, w które faktycznie grasz, powinieneś wybrać jedną lub drugą konsolę, Czy to naprawdę ma znaczenie, który wybrać?

PS4 Pro, nowsza z dwóch konsol, to topowa oferta Sony. graj w gry wyższa rozdzielczość (do 4K) i często w wysokim zakresie dynamiki (HDR). Jest trochę droższy, ale to dlatego, że wykorzystuje nieco ulepszony sprzęt dla lepszych wyników - to nie PS5, ale jest bliżej.

Stara konsola Sony PS4 (Slim) to standardowa wersja czwartej głównej konsoli Sony (nie wspominając o krótkim czasie trwania PlayStation TV). Jest to ogromny krok naprzód w porównaniu z PS3, z całkowicie nową serią gier i jest powszechnie uważany za zwycięzcę obecnej wojny konsoli przeciwko Xbox One.

Skoncentrujemy się tutaj na cenie, elementach wewnętrznych, grafice, wydajności VR i nie tylko, aby pomóc Ci wybrać między PS4 i PS4 Pro. Jeśli robisz zakupy w te święta, odwiedź naszą stronę z okazji Czarnego Piątku na PS4, aby uzyskać największe zniżki w sieci.

Porównanie cen PS4 vs PS4 Pro

PS4 Pro vs PS4 Jaka jest różnica

Pro oferuje dość oczywiste zalety w stosunku do oryginalnego PS4, ale zawsze jest kilka powodów, aby wybrać to drugie, zwłaszcza niższą cenę. Spójrz na poniższą listę aktualnych ofert, wybranych spośród największych sprzedawców w sieci.

Oczywiście, jeśli zdecydujesz, że PS4 Pro jest dla Ciebie lepszy, pokochasz go, zwłaszcza jeśli masz nowy telewizor 4K HDR. Poniżej znajdziesz najniższe ceny na Sony PlayStation 4 Pro.

Poznaj różnicę między dwoma modelami PS4 może mieć znaczenie podczas sprzedaży, ponieważ znacznie łatwiej dostrzeżesz prawdziwą transakcję.
(Youtube)

Kluczowe różnice między PS4 i PS4 Pro

Jedną z głównych różnic między PS4 i PS4 Pro jest rozdzielczość: podczas Oryginalny PS4 jest ograniczony do 1080p, nowy PS4 Pro może pracować do 2160p lub 4K jak to jest powszechnie nazywane Jednak, gry musiały zostać specjalnie zaktualizowane, aby korzystać z 4K na PS4 Pro.

Ostatecznie to od samych twórców gry zależy wydanie tych łatek i w pełni wykorzystaj najpotężniejszy sprzęt, jaki ma do zaoferowania PS4 Pro. Jeśli w grze nie ma trybu PS4 Pro, nie można uzyskać prawdziwych rozdzielczości 4K.

Dobrą wiadomością jest to, że w przyszłości wszystkie nowe gry na PS4 będą musiały zawierać tryb „Pro”, co pozwoli im w pełni wykorzystać ulepszony sprzęt Pro.Należy również zauważyć, że nawet jeśli poprzednia gra nie miała poprawki dla PS4 Pro, prawdopodobnie będzie jeszcze piękniej na droższej konsoli.

Nie zapominaj, że aby pochwalić się całą wspaniałością grafiki 4K HDR na PlayStation 4 Pro, potrzebujesz telewizora 4K HDR - stary ekran 1080p nie będzie wielkim bonusem, z wyjątkiem kilku dodatkowych klatek tu i tam .

Jeśli kupujesz PS4 Pro i masz pod ręką telewizor 4K, przygotuj się na ucztę dla oczu - na PS4 Pro gry wyglądają świetnie. Tekstury w Spider-Manie na PS4 Pro są znacznie wyraźniejsze niż na klasycznym PS4 – na przykład Insomniac (twórca gry) wykonał świetną robotę, optymalizując grę na PS4, ale granie w nią na Pro jest dalekie od doświadczenia ( Zobacz wideo, które zintegrowaliśmy powyżej).

Aby zapoznać się z nowszym przykładem, sprawdź porównanie Death Stranding PS4 i PS4 Pro na YouTube.
(Youtube)

Wygląd PS4 vs PS4 Pro

 • PS4 Pro jest większe, ale niewiele
 • Bardziej eleganckie wykończenie na konsoli Pro

Pod względem wyglądu najbardziej oczywista różnica między oryginalnym PS4 a PS4 Pro polega na dodaniu dodatkowej warstwy na wierzchu konsoli.

Podczas gdy oryginalny PS4 ma dwie warstwy oddzielone miejscem na dysku i dwoma portami USB, PS4 Pro ma trzy warstwy.

Na szczęście nie spowodowało to nadmiernego wzrostu rozmiaru. Oryginalny PS4 ma wymiary 275.1 x 305.1 x 53.1 mm, podczas gdy Pro ma wymiary 295 x 327 x 55 mm. Oznacza to, że jest nieco większa, ma 2 cm głębokości i 2 cm szerokości, ale warto zauważyć, że ma mniej więcej taką samą wysokość.

To także funt więcej lub trochę ponad funt, chociaż nie powinno ci to zbytnio przeszkadzać, chyba że przeciągasz go z pokoju do pokoju.

 

Połączenia PS4 vs PS4 Pro

 • PS4 Pro ma dodatkowy port USB
 • PS4 Pro ma również optyczny port audio
 • Oryginalne PS4 korzysta z HDMI 1.4, Pro używa HDMI 2.0a

Jeśli chodzi o tylne złącza, PS4 Pro jest prawie identyczny ze standardowym PS4, oprócz dodania dodatkowego portu USB 3.0., co byłoby bardzo przydatne, jeśli planujesz podłączyć PlayStation VR, ponieważ zestaw słuchawkowy po podłączeniu zajmuje miejsce na porcie USB.

Dodatkowy port USB to świetne rozwiązanie, ponieważ PSVR pobiera kontrolery ruchu, z których każdy wymaga portu USB do ładowania. Jeśli planujesz skok w wirtualną rzeczywistość, odpowiedzią może być PS4 Pro.

PS4 Pro kontra PS4. Jaka jest różnica

W przeciwieństwie do najcieńszego PS4, który jest obecnie w sprzedaży, PS4 Pro zawiera optyczne wyjście audio z tyłu, podobnie jak oryginalna wersja PS4 2013.

Ostatnią różnicą między portami z tyłu konsoli jest port HDMI. Podczas gdy standardowy PS4 ma port HDMI 1.4, PS4 Pro ma port HDMI 2.0 do wytwarzania rozdzielczości 4K (porozmawiamy o tym później).

Ważne jest, aby pamiętać, że nie musisz aktualizować kabla HDMI, aby skorzystać z technologii 4K, pomimo twierdzeń Sony w ich oficjalnych często zadawanych pytaniach. Nie ma znaczenia, który kabel HDMI obsługujący 1080p może idealnie działać w 4K.

Napęd optyczny PS4 vs PS4 Pro

 • Oba systemy mają odtwarzacze Blu-ray.
 • Nie możesz nawet odtwarzać Blu-ray 4K

To szczególnie wrażliwy punkt w przypadku najnowszego systemu Sony. Pomimo początkowych spekulacji, PS4 Pro nie zawiera odtwarzacza Blu-ray Ultra HD - może odtwarzać dyski Blu-ray 1080p Full HD w taki sam sposób, jak oryginalny PS4.

Decyzja Sony o usunięciu napędu Blu-ray Ultra-HD z systemu jest rozczarowująca, ponieważ obsługa Blu-ray była jedną z głównych zalet PS3. Teraz Sony może zapisać to na inną konsolę w przyszłości, ale ponieważ Xbox One S Microsoftu ma już wysokiej klasy odtwarzacz płyt, w interesie Sony byłoby uruchomienie Pro z inną.
(Youtube)

Elementy wewnętrzne PS4 vs PS4 Pro

 • PS4 Pro ma lepszą wydajność GPU (4.2 TFLOP vs 1.84)
 • PS4 Pro ma antenę Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth 4.0
 • PS4 Pro ma dodatkowe 1 GB pamięci RAM DDR3

Elementy wewnętrzne to miejsca, w których widzimy niektóre z głównych różnic między tymi dwoma modelami PS4.

Obie konsole mają 86-rdzeniowy i 64-rdzeniowy procesor AMD Jaguar x8-30, taktowany 1.6-krotnie z 2.1 GHz do XNUMX GHz, zgodnie z poprzednikiem.

W międzyczasie procesor graficzny odnotował znacznie większy wzrost wydajności. Jego moc podwoiła się, a częstotliwość taktowania wzrosła z 800 MHz do 911 MHz.

W sumie, GPU spadł z 1.84 TFLOP w momencie premiery PS4 do 4.2 TFLOP w wersji Pro. Ten garb został zaprojektowany, aby pomieścić nową funkcję 4K.

Wi-Fi Pro również zostało zaktualizowane, aby uwzględnić standard 802.11ac i przejście Bluetooth z v2.1 na v4.0.. Te dwa ulepszenia pojawiły się również na nowym, smukłym PS4.

Pro ma również dodatkowy 1 GB pamięci RAM DDR3, który będzie używany w aplikacjach niezwiązanych z grami do uruchamiania szybszej pamięci RAM GDDR5 w celu uzyskania wyższej wydajności w grach.

PS4 vs PS4 Pro: wydajność telewizora 4K

 • PS4 Pro obsługuje 4K / HDR
 • Oryginalny PS4 obsługuje tylko HDR
 • Programiści decydują, jak wykorzystać tę dodatkową moc

To jest duży problem - główny powód, dla którego warto przejść ze standardowego sprzętu na PS4 Pro. PS4 Pro obsługuje wyjście 4K, w przeciwieństwie do standardowej rozdzielczości Full HD 1080p PS4.

W przypadku usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, oznacza to, że konsola może odtwarzać filmy i programy telewizyjne w pełnej rozdzielczości. Niestety brak Ultra HD Blu-ray oznacza, że ​​konsola nie będzie mogła fizycznie grać. Media 4K.

PS4 Pro obsługuje wyjście 4K, w przeciwieństwie do rozdzielczości Full HD 1080p standardowego PS4

Gry są nieco bardziej skomplikowane, ponieważ to programiści decydują, w jaki sposób chcą wykorzystać dodatkowe możliwości PS4 Pro. Widzimy, że opłaca się coraz bardziej teraz, gdy konsola z podwyższonym napięciem jest na rynku. jakiś czas.

Na przykład w naszej recenzji God of War odkryliśmy, że wersja na PS4 Pro miała dwa różne tryby graficzne: jeden preferujący rozdzielczość, wyświetlający kontroler gier 2160p (lub 4K), a drugi koncentrujący się na wydajności, zmniejszając rozdzielczość. 1080p rozdzielczość, ale wyświetlanie z liczbą klatek na sekundę bliższą 60 fps (ale nigdy tego nie blokuje).

Ten, który wybierzesz, będzie oczywiście zależał od twoich osobistych preferencji. Ruchy kamery są znacznie płynniejsze w trybie wydajności, chociaż spadek szczegółowości wizualnej jest zauważalny, szczególnie w grze, w której poziom szczegółowości obserwowany w 4K jest tak wysoki.

Oczywiście HDR jest również dostępny dla telewizorów obsługujących ten format i można powiedzieć, że zdecydowanie poprawia to wrażenia, szczególnie w odniesieniu do oświetlenia i cieni.

God of War (PS4)

God of War (PS4 i PS4 PRO)

Inne gry, takie jak Days Gone, są zoptymalizowane pod kątem wyjścia 4K, ale raporty wskazują, że zastosowany proces konwersji jest mądrzejszy niż zwykłe rozciąganie obrazu o większą liczbę pikseli. Jednocześnie inne gry, takie jak Deus Ex: Mankind Divided, byłyby znacznie mniej wydajne.

Podsumowując, aby osiągnąć dobrą wydajność 4K, programiści będą musieli rozróżnić równowagę między natywną rozdzielczością renderowania a zastosowanymi ekskluzywnymi technologiami.

Na czymś takim jak Horizon Zero Dawn jakość 4K HDR naprawdę wyróżnia się na PS4 Pro - warto o tym pamiętać, jeśli wybierasz między tymi dwoma konsolami podczas sprzedaży (lub nawet w innej porze roku).

Programiści muszą sprytnie podchodzić do równowagi między natywną rozdzielczością renderowania a używanymi technologiami skalowania

Podsumowując: PS4 Pro nie jest wystarczająco mocny, aby uruchomić grę 4K z włączoną całą grafiką, ale przy kilku kompromisach wyniki mogą być imponujące.

Chociaż obsługa HDR jest nowością w PS4 Pro, ta sama funkcja jest dostępna do uruchamiania PS4 poprzez aktualizację oprogramowania układowego. Zapoznaj się z naszym obszernym przewodnikiem po HDR, aby dowiedzieć się, co to dokładnie oznacza dla Twoich gier.

Jeśli chodzi o czas ładowania, PS4 Pro oferuje niewielką poprawę w stosunku do standardowego PS4, ale jeśli chcesz poprawić czas ładowania, zobaczysz dalszą poprawę, jeśli zaktualizujesz wersję PS4 za pomocą dysku SSD.

PS4 vs PS4 Pro: wydajność TV 1080p

 • W niektóre gry gra się z większą szybkością na PS4 Pro

Chociaż PS4 Pro jest przede wszystkim zaprojektowany do współpracy z telewizorami 4K, konsola zapewni również wsparcie graficzne, jeśli grasz na ekranie 1080p.

Ale chociaż niektóre z tych ulepszeń są celowe, na przykład użycie nadpróbkowania w celu poprawy ilości szczegółów w danej scenie, inne nie.

PS4 Pro zapewni również lepszą grafikę, jeśli grasz na ekranie 1080p

The Last Guardian, długo spóźniona gra Team Ico, w końcu została wydana z wieloma problemami z liczbą klatek, które występowały zarówno na PS4 przy 1080p, jak i PS4 Pro w 4K.

Jednak analiza wydajności ujawniła, że ​​te problemy prawie całkowicie znikają, jeśli wymusisz działanie gry w trybie 1080p na PS4 Pro, zmieniając ustawienia systemowe.

Nie uważamy, że jest to celowa funkcja Pro, ale jeśli ten trend utrzyma się w przyszłości, może to uczynić Pro bardzo potrzebną aktualizacją dla właścicieli telewizorów 1080p.

FIFA 19 PS4 i PS4 PRO

FIFA 19 PS4 i PS4 PRO

PS4 vs PS4 Pro & tryb Boost & apos;

 • Wzrost liczby klatek na sekundę jest teraz widoczny również w grach, które nie otrzymały poprawki Pro.

Wprowadzone w oprogramowaniu układowym PS4.50 4, & apos; impuls & apos; to funkcja, która pozwala grom PS4, które nie otrzymały poprawki PS4 Pro, korzystać z lepszej wydajności podczas grania na nowej konsoli. Chociaż dokładne ulepszenia nie są w pełni zrozumiałe, analiza przeprowadzona przez Digital Foundry wykazała wzrost wydajności nawet o 38 procent.

Testowane tytuły obejmowały Assassin, Creed: Unity, Battlefield 4 i Project Cars, z których wszystkie znacznie wzrosły ich wydajność podczas uruchamiania w wersji Pro, chociaż nie mieli dostępnej łatki dla wersji Pro.

Obejrzyj poniższy film, aby uzyskać bardziej szczegółowy opis korzyści.
(youtube)

PS4 kontra PS4 Pro: PlayStation VR

 • PS4 Pro oferuje ulepszone wrażenia z PSVR
 • ... ale to nie jest duża różnica

Przed premierą PlayStation VR krążyły plotki, że wydajność zestawu słuchawkowego na konsolach startowych będzie „straszna”, teraz, gdy materiału nie ma w magazynie, rozróżnienie wydaje się znacznie bardziej subtelne.

W rzeczywistości niedawna analiza przeprowadzona przez Digital Foundry sugeruje, że w niektórych grach może być trudno odróżnić PS4 od PS4 Pro. Posiadanie najtańszej konsoli nie oznacza, że ​​jesteś wykluczony z wirtualnej rzeczywistości.

Inne gry wyglądają ostrzej na Pro ze względu na sposób, w jaki programiści włączyli techniki supersamplingu, umożliwiając renderowanie gier w wyższej rozdzielczości, aby poprawić poziomy szczegółowości.

Różnice między dwiema konsolami są zbyt małe, aby zdecydowanie polecić Pro w oparciu wyłącznie o wydajność VR.

Na przykład w Robinson: The Journey szczegóły są znacznie dokładniejsze, a tekstury korzystają z wyższego poziomu filtrowania.

Najważniejsze w przypadku PlayStation VR jest to, że różnice między dwiema konsolami są zbyt małe, aby zdecydowanie polecić Pro w oparciu wyłącznie o wydajność VR.

Jeśli to się zmieni w przyszłości, gdy programiści będą bardziej zaznajomieni z PS4 Pro, może się to zmienić i odpowiednio zaktualizujemy nasze myślenie.

Wniosek: znaczna poprawa poniżej luki pokoleniowej

PS4 Pro jest z pewnością znaczącym krokiem naprzód w stosunku do PS4, ale to „prawda”. Granie w 4K jest trudne do osiągnięcia bez kompromisów.

Najważniejszą fizyczną różnicą między tym ostatnim a standardowym PS4 jest dodanie dodatkowej warstwy, ale elementy wewnętrzne również zostały znacznie ulepszone. Procesor graficzny jest znacznie szybszy i chociaż architektura procesora jest podobna, został taktowany z większą prędkością.

Więc czy powinieneś zaktualizować swoje obecne PS4? Odpowiedź w dużej mierze zależy od tego, czy masz telewizor 4K, czy planujesz aktualizację. Jeśli tak, PS4 Pro przyniesie wiele korzyści wizualnych. Jeśli nie, cóż, prawdopodobnie nic nie może przynieść dodatkowych pieniędzy do PS4 Pro, przynajmniej na razie.

Ponieważ PlayStation 5 ma wylądować przed 2020 rokiem, możesz poczekać na przybycie tej konsoli. W międzyczasie powinieneś być w stanie uzyskać świetne ceny na PS4 i PS4 Pro.

 • Spójrz w przyszłość z najnowszymi plotkami na temat PS5
 • Lub sprawdź konkurencję w naszym teście Xbox One X.
Udostępnij to