(*16*) CarPlay otrzyma w niedalekiej przyszłości innowacyjną funkcję: umożliwi kierowcom płacenie za paliwo bezpośrednio z ekranu systemu informacyjno-rozrywkowego samochodu, dzięki czemu proces będzie wygodniejszy i prostszy niż kiedykolwiek .

Chociaż (*16*) wspomniał o aktualizacji podczas WWDC 2022, teraz mamy więcej szczegółów. Reuters (otwiera się w nowej zakładce) donosi, że HF Sinclair, który sprzedaje swoje paliwo na 1.600 stacjach w Stanach Zjednoczonych, planuje wesprzeć zakupy CarPlay jeszcze w tym roku.

Istnieją pewne zastrzeżenia: w tej chwili nie słyszeliśmy nic o obsłudze tej funkcji poza Stanami Zjednoczonymi i nie będzie ona dostępna, dopóki nie zostanie wydany iOS 16. Powinna nadejść we wrześniu, kiedy będziemy również uprawnieni do premiery iPhone’a 14.

Więcej wkrótce

„Jesteśmy podekscytowani perspektywą, że konsumenci będą mogli wejść na stację Sinclair i kupić paliwo z ekranu nawigacyjnego swojego pojazdu” – powiedział Reuterowi Jack Barger, starszy wiceprezes ds. marketingu HF Sinclair (otwiera się w nowej karcie).

Aby z tego skorzystać, musisz założyć konto w aplikacji HF Sinclair i wcześniej zarejestrować swoje dane do płatności. Gdy to wszystko zostanie zrobione, powinieneś być w stanie zapłacić za paliwo bezpośrednio z fotela kierowcy.

Teraz, gdy więcej silników obsługuje CarPlay, inne firmy prawdopodobnie pójdą w ślady HF Sinclair i zaoferują tego rodzaju bezproblemowe rozwiązanie płatnicze, więc spodziewaj się, że usłyszysz więcej takich ogłoszeń tutaj we wrześniu.

Analiza: oprogramowanie do twojego samochodu

Jeśli nigdy wcześniej nie używałeś (*16*) CarPlay, nie jest on zainstalowany w Twoim samochodzie; działa z Twojego iPhone'a, więc aktualizacja iOS 16 jest ważna. Jeśli jest obsługiwany przez system informacyjno-rozrywkowy pojazdu, iPhone może wyświetlać interfejs CarPlay na ekranie.

(*16*) obiecał (otwiera się w nowej karcie), że iOS 16 wprowadzi „następną generację” CarPlay, chociaż szczegóły są nieco skąpe, a niektóre partnerstwa pojazdów zostaną ogłoszone dopiero w 2023 r., więc mogą wystąpić opóźnienia po drodze.

Trwają prace nad głębszą komunikacją z systemami wewnętrznymi samochodu (w tym z zestawem wskaźników), a także z dodatkowymi funkcjami charakterystycznymi dla każdego modelu samochodu. (*16*) mówi również, że „nowe poziomy dostosowywania” zostaną również zaimplementowane w przyszłości.

Tymczasem Android Auto, odpowiednik Google, też nie jest bezczynny. Ostatnie ulepszenia w aktualizacjach Androida obejmują możliwość grania w gry (gdy samochód jest zatrzymany) oraz ulepszenia interfejsu.

Udostępnij to