Google ogłosił nową funkcję, która ma ułatwić programistom współpracę i udostępnianie kodu w swoim oprogramowaniu do edycji tekstu.

Pierwotnie ogłoszona w planie działania firmy (otwiera się w nowej karcie), firma wyjaśniła, że ​​użytkownicy mogą teraz wklejać kod do dokumentu Dokumentów Google, a następnie ręcznie stosować style z podświetlaniem składni, wcięciami, znakami nowej linii i spacjami.

Chociaż było to możliwe przez długi czas, tak naprawdę nie przyciągnęło programistów do Google Workspace, ale ponieważ coraz więcej firm korzysta z platformy do zarządzania swoimi narzędziami zwiększającymi produktywność, firma ogłosiła teraz jeszcze prostszą opcję formatowania. .

Kodowanie w Dokumentach Google

Użytkownicy mogą teraz skorzystać z menu Wstaw > Bloki konstrukcyjne > Blok kodu, aby automatycznie sformatować podświetlony tekst, lub użyć skrótu „@”, aby wyszukać blok kodu.

Jest również skonfigurowany do pracy z Markdown, gdzie użytkownicy będą mogli otworzyć format, wpisując „`, a następnie enter. Inne przeceny obejmują na przykład kombinację gwiazdek i podkreśleń dla kursywy i pogrubienia.

(Źródło obrazu: Google Workspace)

Google twierdzi, że działa zgodnie ze standardami branżowymi, aby kod był bardziej czytelny, dając praktyczny impuls do współpracy tam, gdzie inne aplikacje biurowe zawodzą. Zrzut ekranu na stronie internetowej firmy (otwiera się w nowej karcie) pokazuje dostępność C, C++, Java, JavaScript, Python i ostateczną opcję Unset.

Wdrażanie do domen w trybie szybkiej aktualizacji już się rozpoczęło, a domeny zaplanowanej aktualizacji mają otrzymać aktualizację na początku stycznia 2023 r. Jak zawsze, zanim będzie można zobaczyć aktualizację, może obowiązywać 15-dniowe okno, jeśli masz kwalifikujące się konto.

Jest dostępny dla posiadaczy kont Google Workspace Business Standard/Plus, Enterprise Standard/Plus, Education Standard/Plus oraz posiadaczy kont organizacji non-profit, co oznacza, że ​​wiele kont Workspace i osobistych kont Essentials będzie musiało zadowolić się ręcznym formatowaniem, przynajmniej mniej dla Teraz. . , co jest złą wiadomością dla hobbystów i programistów latających solo, którzy nie chcą płacić niepotrzebnie wysokiej subskrypcji Workspace.

Udostępnij to