Prognoza ceny Dogecoina jest pozytywna, ponieważ wzrosła powyżej 0,0720 € i obecnie wynosi 0,0810 €.

Jednak linia trendu spadkowego i 50-dniowa średnia krocząca nadal utrudniają ruch w górę.

Elona Muska; Zwolennik DOGE

Decyzja Elona Muska o zapłaceniu 44 miliardów euro za giganta mediów społecznościowych Twittera była jedną z największych niespodzianek roku. Przejęcie wywołało szereg debat, w tym jedną na temat cenzury Big Tech, ale także wzbudziło obawy o przyszłość Dogecoina.

Warto również zauważyć, że wartość DOGE/USD gwałtownie wzrosła w odpowiedzi na każdy tweet promowany przez Muska.

Na przykład przez cały rok 2021 nadal nazywał DOGE „kryptowalutą ludową”, zwiększając wartość monety o 4000%.

Ponadto Musk's Tesla, amerykańska międzynarodowa firma motoryzacyjna i energia odnawialna, zaczęła akceptować DOGE jako zapłatę za swoje towary, w tym sprzączki do pasków „Giga Texas” i miniaturowe repliki samochodów, w styczniu 2022 r.

DOGE można również wykorzystać do zakupu Burnt Hair, niedawno wprowadzonego na rynek figlarnego zapachu Muska.

Osławiony memecoin DOGE jest bezpośrednio powiązany z przejęciem Twittera przez Elona Muska, a wynik tej historii może mieć znaczący wpływ na adopcję kryptowaluty.

Jednak DOGE wciąż znajduje się pod presją ze względu na niepewność wokół Twittera.

Genesis grozi bankructwo

Rynek kryptograficzny znalazł się pod ponowną presją sprzedażową 22 listopada, kiedy skoncentrowany na kryptowalutach bank inwestycyjny Genesis ostrzegł przed potencjalnym ryzykiem bankructwa ze względu na jego ekspozycję na niedawno niewypłacalną giełdę FTX.

Genesis Global Trading, jedna z czołowych instytucji pożyczkowych na rynku, ostrzegła, że ​​może ogłosić bankructwo i stać się ostatnią ofiarą tegorocznego krachu kryptowalut.

Bank podobno szuka do 1 miliarda euro dodatkowego finansowania. Nie mógł jednak znaleźć dostawcy. Firma poinformowała jednak, że nie planuje w najbliższym czasie ogłosić bankructwa.

Podobno złożył wniosek o finansowanie od Apollo Global Management i dużej giełdy Binance. Binance jednak ją odrzucił ze względu na potencjalny konflikt interesów.

Ogłoszenie pojawia się zaledwie tydzień po tym, jak ramię pożyczkowe Genesis wstrzymało wypłaty z powodu runu na bank w związku z obawami dotyczącymi jego ekspozycji na FTX.

Według doniesień z tego roku, Genesis był winien Alameda Research, dział handlu kryptowalutami ściśle powiązany z bankructwem FTX. Ponadto podobno stracił zyski z powodu ekspozycji na początku tego roku na upadający fundusz hedgingowy Three Arrows Capital.

Gdy skutki awarii FTX zaczęły się rozprzestrzeniać, pożyczkodawca kryptowalut BlockFi złożył wniosek o upadłość na początku tego miesiąca. Kilka innych małych firm również zaprzestało wypłat lub świadczenia niektórych usług pożyczkowych i partycypacyjnych.

Gdy nastroje inwestorów osłabły, całkowita kapitalizacja kryptowalut spadła poniżej 800.000 miliardów dolarów, a wiele kryptowalut poniosło znaczne straty. DOGE/USD stracił na wartości w wiadomościach.

Ceny Dogecoinów i Tokenomiki

Obecna cena Dogecoin wynosi 0,081 €, a wolumen obrotu wynosi 605 milionów € w ciągu 24 godzin. Dogecoin wzrósł o ponad 7,5% w ciągu ostatnich 24 godzin. CoinMarketCap zajmuje obecnie 10. miejsce, z bieżącą kapitalizacją rynkową na poziomie 132.670.764.300 miliardów euro. Podaż w obiegu wynosi XNUMX XNUMX XNUMX XNUMX monet DOGE, a maksymalna podaż jest nieznana.

Udostępnij to