Według Jima Ryana, prezesa i dyrektora generalnego Sony Interactive Entertainment, niedobory PS5 zostały „rozwiązane” w Japonii i Azji. Oto, co może to oznaczać dla reszty świata przed przyszłym rokiem.

Przemawiając na niedawnym dorocznym rozdaniu PlayStation Partner Awards, Ryan odniósł się do problemów z dostępnością PS5 w regionie i wyjaśnił, w jaki sposób firma będzie w stanie „dostarczać” do 2023 r., zgodnie z oficjalnym japońskim blogiem PlayStation (otwiera się w nowej karcie).

W ciągu ostatnich dwóch lat obszernie omawialiśmy dziwactwa PS5, odkąd system po raz pierwszy pojawił się na rynku w listopadzie 2020 r. Nadal walczymy o zdobycie konsoli.

Pomimo problemów z zaopatrzeniem PS5 od czasu jego premiery, nie powstrzymało to Sony przed sprzedażą ponad 20 milionów sztuk na początku roku, jak twierdzi Veronica Rogers, dyrektor sprzedaży globalnej SIE, w wywiadzie dla Gamesindustry. . Rogers powiedział, że „spodziewa się, że produkcja PS5 znacznie wzrośnie w tym roku”. Teraz, pod koniec 2022 roku, sytuacja na konsolach wygląda bardziej różowo niż kiedykolwiek od premiery.

Ponieważ Ryan obiecuje, że niedobór na jego własnym terenie minął, czas pokaże, czy łatwiej będzie go zdobyć tym, którzy chcą zobaczyć jedne z najlepszych gier na PS5. Jeśli możesz zdobyć PS5, są to trzy najlepsze gry, w które powinieneś zagrać.

Czy PS5 będzie bardziej dostępne w 2023 roku?

Sądząc po tym, jak przez cały rok obserwowaliśmy wzrost dostępności PS5 w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, wydaje się prawdopodobne, że więcej osób będzie mogło dostać w swoje ręce konsolę. Osoby w Wielkiej Brytanii miały możliwość zakupu opakowań od głównych sprzedawców detalicznych w drugiej połowie tego roku. W Stanach Zjednoczonych sprzedawcy detaliczni, tacy jak Best Buy — otwiera się w nowej karcie i Amazon — otwiera się w nowej karcie, oferują konsolę odpowiednio za jednym kliknięciem lub za zaproszeniem. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku niedobory skończą się całkowicie.

Dlaczego PS5 wciąż trudno znaleźć w sklepach?

Prosta odpowiedź jest taka, że ​​niedobór półprzewodników spowodowany globalną pandemią nadal ma poważne konsekwencje prawie trzy lata później. Producent sprzętu starał się dostosować do tych nieprzewidzianych okoliczności, ponieważ wewnętrzne płyty główne zmieniały się wiele razy na przestrzeni lat. Wprowadzono również podwyżkę ceny PS5, próbując wyprodukować więcej konsol i wypuścić je również tego lata. Przyszły rok pokaże, czy te kontrowersyjne decyzje się opłaciły.

Udostępnij to