Ubisoft potwierdził, że jego remake Prince of Persia: The Sands of Time nie został anulowany, ale został przesunięty poza okno do 2023 roku, nie oferując żadnych dalszych dat premiery.

Ogłoszenie pojawia się po tym, jak pojawiły się pewne obawy, gdy detaliści zaczęli składać zamówienia przedpremierowe na grę. Zrozumiałe, że wielu uważało, że jest to wskazówka, że ​​niespokojna gra może zostać anulowana. Jednak w oświadczeniu dla IGN (otwiera się w nowej zakładce), Ubisoft powiedział, że tak nie jest i że remake Piasków Czasu jest wciąż w fazie rozwoju, powtarzając ogłoszenie z maja (otwiera się w nowej zakładce). ), że praca została przeniesiona z Ubisoft Pune i Ubisoft Mumbai do Ubisoft Montreal.

„Prince of Persia: The Sands of Time Remake będzie teraz opracowywany przez Ubisoft Montreal” – powiedział Ubisoft IGN. „Jesteśmy dumni z pracy wykonanej przez Ubisoft Pune i Ubisoft Mumbai, a Ubisoft Montreal skorzysta z ich wiedzy, ponieważ nowy zespół będzie nadal pracował nad dostarczeniem wspaniałej nowej wersji”.

Jest to „w wyniku” tej decyzji, dodał Ubisoft, że „nie jest już ukierunkowany na wydanie FY23, a gra została usunięta z listy. Jeśli gracze chcą anulować swoje zamówienie w przedsprzedaży, powinni skontaktować się ze sprzedawcą." będą aktualizowane w projekcie w miarę postępów w rozwoju.”

Jak dobrze wiedzą ci, którzy z niecierpliwością czekali na premierę remake'u Prince of Persia: The Sands of Time, to nie pierwszy raz, kiedy gra została opóźniona w nieskończoność.

Kiedy pierwotnie ogłoszono w 2020 r., Sands of Time miał na celu wydanie ze stycznia 2021 r., które następnie zostało przesunięte na marzec, a następnie przesunięto na „późniejszą datę”. W październiku 2021 r. ogłoszono, że gra czeka na okres od 2022 do 2023 r. Teraz, gdy nie widać nowego okna wydania, wygląda na to, że możemy chwilę poczekać.

Analiza: na razie głowa w dół

Nawet gdyby remake Prince of Persia: The Sands of Time był w lepszej formie, jest mało prawdopodobne, żebyśmy tego lata otrzymali aktualizację od Ubisoftu, co wydawca potwierdził firmie Axios (otwiera się w nowej karcie), że tak się stało. W planach jest dedykowana prezentacja na E3 w czerwcu.

Ubisoft to zazwyczaj całkiem niezawodna nazwa na jakiś letni pokaz, ale na szczęście nie oczekuje się, że całkowicie wyłączy rok 2022, mówiąc Axiosowi, że planuje coś zrobić „pod koniec tego roku”. Nie jest jasne, czy inne tytuły Ubisoftu mogłyby być prezentowane w programach zewnętrznych, takich jak premiera Summer Game Fest.

Remake Piasków Czasu nie jest jedynym długo działającym projektem Ubisoftu, od którego oczekujemy aktualizacji, a tytuły takie jak Beyond Good and Evil 2 oraz Skull and Bones wciąż intrygują.

Oczywiście Ubisoft nie jest jedynym wydawcą, który nie zdecyduje się na streamowanie tego lata, ponieważ EA ogłosiło również, że coroczna EA Play Live nie będzie kontynuowana, ponieważ „w tym roku rzeczy nie układają się, aby pokazać wszystko”. na randce

Jednak między Summer Game Fest 9 czerwca, Future Games Show 11 czerwca oraz Xbox and Bethesda Showcase i PC Gaming Show (otwiera się w nowej karcie) 12 czerwca, wciąż jest wiele do zobaczenia.

Udostępnij to