Prime Video właśnie odwołało dramat science fiction

Prime Video odwołał Night Sky, dramat science fiction z udziałem JK Simmonsa i Sissy Spacek, już po jednym sezonie.

Deadline (otwiera się w nowej zakładce) informuje, że serial, który 20 maja wydał wszystkie osiem odcinków swojego pierwszego sezonu, nie dostanie drugiego sezonu. Raport mówi, że wysokie koszty produkcji serialu i niemożność przyciągnięcia wystarczająco dużej publiczności skłoniły kierownictwo Prime Video do spędzenia czasu nad projektem.

Night Sky opowiedziało historię Irene de Spacek i Franklina de Simmons, pary, która wiele lat wcześniej odkryła, że ​​na ich podwórku znajduje się zakopana kamera, która w niewytłumaczalny sposób prowadzi na dziwną pustynną planetę. . Od tamtej pory starannie trzymali swój sekret, ale kiedy Jude de Chai Hanson, charyzmatyczny młody człowiek, ingeruje w ich życie, o wiele trudniej jest zachować tajemnicę.

Odwołanie programu tak szybko po premierze może być pewnym zaskoczeniem, zwłaszcza że wczesne reakcje na Night Sky były dość pozytywne.

Kiah McKirnan, Julieta Zylberberg, Rocío Hernández i Adam Bartley wystąpili u boku Simmonsa, Spaceka i Hansona, a Daniel C. Connolly, który w swoim dorobku ma na swoim koncie m.in. Into the Badlands i Colony, pełnił rolę showrunnera.

Odwołanie programu tak szybko po premierze może być pewnym zaskoczeniem, zwłaszcza że wczesne reakcje na Night Sky były dość pozytywne.

Czy krytycy lubili Night Sky?

Ogólnie rzecz biorąc. Nie mówimy o niczym wspaniałym, ale ma 73% oceny na Rotten Tomatoes (otwiera się w nowej karcie), a szybkie skanowanie strony pokazuje znacznie bardziej jaskrawoczerwone pomidory niż ślady zieleni.

Krytycy szczególnie pochwalili Simmonsa i Spaceka, którzy powiedzieli, że wyniosli serial ponad zwykłe science fiction, chociaż większość uważała, że ​​osiem odcinków serialu jest zbyt długich.

Publiczność też to pokochała, dając jej ocenę 81%. Znowu nic niezwykłego, ale wciąż są to dobre reakcje, które zwykle przygotowują rzeczy na drugi bieg.

Co dziwne, Night Sky zasłużyło już na swoje miejsce w księgach rekordów i przeszło do historii.

Czy stworzył historię? Jak?

Korzystając z ogromnych zasobów Amazona i prawdopodobnie obsesji przedsiębiorcy Jeffa Bezosa na punkcie wszystkiego, co międzygalaktyczne, Prime Video połączył siły z Amazon Web Services, SES i Intelsat, aby wyemitować pierwszy odcinek serialu w kosmosie.

Oznacza to najdalszą odległość od planety Ziemi, na jaką rozpowszechniano serial telewizyjny, w wyniku czego Prime Video stał się pierwszym nadawcą, który rozpowszechniał swoje treści bezpośrednio w kosmosie.

Fanom serialu warto o tym przypomnieć, ale okazuje się, że nawet pojawienie się w kosmosie nie gwarantuje drugiego sezonu w dzisiejszym bezlitosnym krajobrazie telewizyjnym.

Najnowszy hit Prime Video, The Terminal List, pojawił się w zeszłym tygodniu. Ale okazuje się, że krytycy w ogóle tego nie rozumieli. Przeczytaj nasze podsumowanie ich werdyktów tutaj…

Udostępnij to