Zegarek OnePlus został wprowadzony na rynek w marcu 2021 r. i wygląda na to, że nadszedł czas na kontynuację do noszenia: wiarygodne źródło mówi, że wkrótce pojawi się bardziej przystępny cenowo zegarek OnePlus Nord.

Tak twierdzi Mukul Sharma (otwiera się w nowej karcie), który mówi, że premiera OnePlus Nord Watch jest „zbliżona”, choć nie mamy zbyt wielu szczegółów. Najwyraźniej masowa produkcja rozpoczęła się w różnych regionach Europy i Eurazji.

Jeśli Sharma ma rację, zegarek OnePlus Nord będzie bardziej „budżetowym” produktem niż smartwatch OnePlus, który pojawił się przed nim, i nie będzie działał z oprogramowaniem Google Wear OS, nie jest to niespodzianką, ponieważ zegarek OnePlus też nie.

taniej i taniej

Do tej pory nie słyszeliśmy zbyt wielu plotek ani przecieków wokół zegarka OnePlus Nord. W zeszłym tygodniu krążyły pogłoski, że OnePlus pracował nad wieloma nowymi urządzeniami, w tym smartwatchem, ale nie było nic konkretnego.

Przyjęcie marki Nord byłoby oczywiście kontynuacją tego, co OnePlus zrobił ze swoimi telefonami w ostatnich latach: istnieją flagowe telefony OnePlus, a następnie tańsze telefony OnePlus Nord jako alternatywy.

Pytanie brzmi, o ile tańszy będzie zegarek OnePlus Nord od zegarka OnePlus? Oryginalny smartwatch kosztuje 159 USD / 149 GBP (około 235 USD), co jest dość przystępne na początek i już podcina wiele innych smartwatchów.

Analiza: budowa portfela

Jeśli OnePlus ma wypuścić OnePlus Nord Watch, jest to kolejny przykład tego, jak smartwatche stały się podstawą dla producentów, którzy są wprowadzani razem ze swoimi smartfonami, na czele z Apple z iPhone'ami i Apple Watch.

Samsung jest w pełni zaangażowany w scenę smartwatchów, dzięki Samsung Galaxy Watch 4 i Samsung Galaxy Watch 4 Classic, dwóm najlepszym urządzeniom w tej kategorii, które możesz kupić. W sierpniu spodziewana jest również nowa para smartwatchy Samsunga.

Nawet Google kłania się nieuniknionemu: Google Pixel Watch jest teraz oficjalny, choć minie trochę czasu, zanim ktokolwiek będzie mógł go kupić. Spodziewaj się, że trafi do sprzedaży około października, wraz z Google Pixel 7.

Podczas gdy OnePlus Nord Watch nie jest pierwszym krokiem w biznesie smartwatchów, którego dokonał OnePlus, pokazuje, że budowanie całego ekosystemu produktów to poważna sprawa, a obecnie smartwatch jest tego ważną częścią.

Udostępnij to