Prognoza ceny Bitcoina Czy byki mogą zwiększyć BTC?

W niedzielę prognoza ceny Bitcoin pozostaje neutralna, ponieważ BTC nie udało się wyrwać z wąskiego przedziału 16,850 17,250-XNUMX XNUMX EUR. Wygląda na to, że górnicy bitcoinów zrezygnowali z długoterminowej rentowności posiadania znacznej ilości pionierskich kryptowalut i zamiast tego sprzedają duże ilości bitcoinów.

CryptoQuant ujawnił, że 1 grudnia górnicy Bitcoina stracili 10 000 BTC. W porównaniu z 2.569 jednostkami, które weszły na rynek i zostały następnie sprzedane przez górników 26 listopada, liczba ta jest znacznie niższa.

Joaowedson, analityk CryptoQuant, zabrał głos w tej sprawie, podając jako przyczyny wysokie koszty wydobycia Bitcoina i gwałtowny spadek wartości aktywów kryptograficznych.

Joaowedson dodał:

„Górnicy są zmuszani do sprzedaży swoich akcji ze względu na obecną cenę Bitcoina i wysokie koszty wydobycia w różnych krajach.”

„Twórcy” największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej i samego aktywa są skazani na porażkę w swoim obecnym stanie. Ze względu na niedawny spadek wartości Bitcoina i wysokie koszty związane ze stworzeniem pojedynczego Bitcoina, górnicy Bitcoina mogą już nie czerpać zysków z ich wysiłków.

Cena kryptowaluty może spaść, a jej zmienność może wzrosnąć, jeśli nadal będą wyrzucać wyniki swojej pracy na rynek. Wyprzedaże na rynkach wpłynęły również na zyski przemysłu wydobywczego.

Glassnode informuje, że górnicy zarabiają 814,28 BTC w chwili pisania tego tekstu. Biorąc to pod uwagę, nietrudno dostrzec, jak można dojść do wniosku, że Bitcoin nie oferuje nic, jeśli chodzi o nagrody lub opłaty transakcyjne dla swoich górników.

Dolar amerykański spadł do wielomiesięcznych minimów

Innym kluczowym powodem wspierającym ceny BTC jest spadek kursu dolara amerykańskiego, który osiągnął najniższy poziom od trzech miesięcy.

Inwestorzy wykorzystali zaskakująco dobre dane o zatrudnieniu, uważane za jeden z głównych czynników ograniczających spadek dolara.

Tymczasem dolar zyskał na wartości, ponieważ dane pokazały, że pracodawcy z sektora prywatnego zwiększyli w listopadzie zatrudnienie o 263.000 200.000, znacznie powyżej oczekiwanych XNUMX XNUMX.

Jednak spadki były krótkotrwałe, ponieważ spadły do ​​najniższego poziomu od trzech miesięcy przy gołębim nastawieniu.

Putin wzywa do likwidacji cyfrowych walut

Prezydent Rosji Władimir Putin opowiadał się za nowym międzynarodowym systemem rozliczeń, który nie jest ograniczany przez banki i innych pośredników. Rosyjski przywódca podobno powiedział, że możliwe jest zbudowanie takiego systemu przy użyciu technologii cyfrowej waluty i rozproszonych ksiąg rachunkowych.

Rosyjska potęga finansowa Sbierbank gościła Putina na konferencji poświęconej sztucznej inteligencji. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę, że w kontekście bliskich relacji między Rosją a Zachodem obecnie zagrożone są przepływy finansowe i płatności między państwami.

Prezydent Putin wyjaśnił:

„Wszyscy dobrze wiemy, że przy dzisiejszych bezprawnych ograniczeniach jedną z linii ataku są osiedla. A nasze instytucje finansowe wiedzą o tym lepiej niż ktokolwiek inny, ponieważ są narażone na takie praktyki”.

Putin odnosił się do międzynarodowych sankcji, które poważnie ograniczyły dostęp Federacji Rosyjskiej do globalnych instytucji finansowych i rynkowych po inwazji tego kraju na sąsiednią Ukrainę.

Agencja prasowa Prime twierdzi, że wspomniał także:

Obecnie międzynarodowy system płatniczy jest drogi, a konta korespondencyjne i regulacje są kontrolowane przez mały klub państw i grup finansowych.

cena bitcoina

Obecna cena bitcoina wynosi 17,010 15 euro, a wolumen obrotu wynosi 24 miliardów euro w ciągu 0,10 godzin. Para BTC/USD wzrosła o ponad 24% w ciągu ostatnich 2,75 godzin. Co więcej, jego wartość wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia o około XNUMX%.

Udostępnij to