Prognoza ceny Bitcoina pozostaje neutralna w sobotę, a BTC konsoliduje się z 16 400 EUR do 16 780 EUR. Zmienność rynku pozostaje niska pomimo Święta Dziękczynienia i szeregu czynników fundamentalnych, które podsycają niechęć do ryzyka i utrzymują inwestorów w ciemności.

Spis treści

Bank Centralny Singapuru ostrzega przed ryzykiem kryptograficznym

Monetary Authority of Singapore (MAS), bank centralny Singapuru, wydał w tym tygodniu komunikat prasowy, aby wyjaśnić różne nieporozumienia i kwestie, które powstały w wyniku kryzysu FTX. Następnie MAS wyjaśnił, dlaczego wybrał Binance zamiast FTX.

Według MAS ani Binance, ani FTX nie są licencjonowane w Singapurze. FTX nie rekrutuje agresywnie użytkowników w Singapurze, w przeciwieństwie do Binance. MAS nakazał Binance zaprzestanie świadczenia usług płatniczych dla Singapurczyków we wrześniu ubiegłego roku. Kilka miesięcy później giełda kryptowalut przestała działać w mieście-państwie.

Regulator powiedział, że nie ma dowodów na to, że FTX bezpośrednio atakował konsumentów w Singapurze. Ponadto dolarów singapurskich nie można było używać do transakcji na FTX. Z kolei Singapurczycy mogli korzystać z usług FTX online. Najważniejszym przesłaniem z krachu FTX, według MAS, jest to, że handel kryptowalutami na dowolnej platformie jest ryzykowny, a inwestorzy mogą stracić wszystkie swoje pieniądze.

Według MAS wiele kryptowalut straciło na wartości i jest niezwykle niestabilnych. Co więcej, obecne zamieszanie w branży kryptowalut sugeruje, że handel kryptowalutami obfituje w pułapki.

Negatywny wpływ na kurs BTC/USD miało ostrzeżenie ze strony Banku Centralnego Singapuru, że nawet legalne giełdy kryptowalut mogą zawieść.

Bitcoin wart 1.5 miliarda euro Pozostała baza monet

24 listopada z Coinbase wycofano 50 000 BTC, co w tamtym czasie przekroczyło 800 milionów euro, co czyni ją drugą co do wielkości wypłatą BTC z Coinbase w 2022 roku.

Następnego dnia, 25 listopada, dokonano kolejnej wypłaty 50.000 825 BTC o wartości około XNUMX milionów euro. Instytucje te wykorzystują niskie ceny i gromadzą BTC, ponieważ dane z łańcucha sugerują, że dno cyklu bessy jest bliskie.

Druga wypłata 50 000 BTC wyczerpała rezerwy Coinbase o ponad 1500 miliarda dolarów w ciągu zaledwie dwóch dni, co czyni ją trzecią co do wielkości wypłatą BTC w historii Coinbase. Statystyki pokazują, że Coinbase nie jest jedyną giełdą, która odnotowuje duże wypłaty BTC.

Od stycznia 2022 r. saldo BTC na wszystkich giełdach systematycznie spada. Według danych saldo giełd zdecentralizowanych spadło poniżej 12% po raz pierwszy od stycznia 2018 r.

Binance uruchamia fundusz naprawczy o wartości XNUMX miliarda dolarów

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, ogłosiła 24 listopada uruchomienie inicjatywy Industry Recovery Initiative. Inicjatywa ma na celu pomóc walczącej branży kryptowalut w następstwie krachu FTX.

Według bloga giełdowego, Binance przeznaczył 1 miliard euro na IRI, z możliwością szybkiego zwiększenia tej kwoty do 2 miliardów euro, jeśli to konieczne.

Jump Crypto, Polygon Ventures, Aptos Labs, Animoca Brands, GSR, Kronos i Brooker Group znalazły się wśród firm, które złożyły 150 wniosków o pomoc dla IRI.

Celem tej nowej inicjatywy jest pomoc najbardziej wyjątkowym i wysokiej klasy firmom założonym przez najlepszych przedsiębiorców i inżynierów, którzy borykają się z poważnymi i natychmiastowymi trudnościami finansowymi.

Według wpisu na blogu inicjatywa ta wyróżnia się strategią współpracy mającą na celu przywrócenie zaufania do Web3. Binance próbuje ożywić rynek kryptowalut. W rezultacie wiadomości zwiększą wartość BTC/USD.

cena bitcoina

Obecna cena Bitcoina wynosi 16 598 EUR, a 24-godzinny wolumen obrotu wynosi 17 miliardów EUR. Bitcoin wzrósł o ponad 0,50% w ciągu ostatnich 24 godzin. CoinMarketCap zajmuje obecnie pierwsze miejsce, z bieżącą kapitalizacją rynkową w wysokości 318 miliardów euro. Maksymalna podaż wynosi 21 000 000 monet BTC, a w obiegu 19 217 300 monet BTC.

Udostępnij to