1669150936 464 Prognoza ceny Bitcoin jako ceny

Podczas europejskiej sesji Bitcoin w końcu wykonał ruch w górę, po odbiciu się od poziomu wsparcia podwójnego dna 15,650 XNUMX €. Genesis Global Capital, jeden z największych pożyczkodawców kryptowalut, wstrzymał wypłaty klientów z powodu problemu z płynnością spowodowanego gwałtownym wzrostem liczby wniosków o wypłatę po upadku FTX.

Po upadku FTX, Genesis ogłosił 16 listopada, że ​​wypłaty zostaną tymczasowo wstrzymane z powodu „bezprecedensowych zawirowań na rynku”.

10 listopada firma publicznie ujawniła, że ​​ma pieniądze zablokowane na rachunku handlowym FTX o wartości około 175 milionów euro. Walczący kryptowalutowy bank inwestycyjny prowadził rozmowy z potencjalnymi inwestorami w celu pozyskania dodatkowego 1 miliarda euro.

Ponadto podobno giełda kryptowalut Binance była w trakcie dyskusji na temat ewentualnego ratowania pożyczkodawcy kontrolowanego przez Digital Currency Group.

The Wall Street Journal poinformował 21 listopada, że ​​Genesis zwrócił się do Apollo Global Management i Binance o finansowanie. Binance jednak ją odrzucił ze względu na potencjalny konflikt interesów. Szukając nowych funduszy, Genesis Global Trading wspomniał o bankructwie jako możliwej opcji.

21 listopada Genesis powiedział, że „nie planuje” ogłoszenia upadłości w najbliższym czasie i spróbuje osiągnąć „konsensusowe” rozwiązanie. W związku z tą wiadomością, BTC/USD spadł do nowych dwuletnich minimów.

Brak zaufania do handlu powoduje FUD

Niedawny krach Bitcoina zaskoczył większość uczestników rynku, ponieważ kurz opadł po kryzysie FTX. Pomimo wyjaśnień Santimenta, pierwsza kryptowaluta wciąż walczy o utrzymanie swojej wartości.

Santiment, firma analityczna, napisała na Twitterze o spadku wartości BTC/USD 21 listopada. Według firmy badawczej FUD spowodował spadek do 15,800 XNUMX euro po raz pierwszy od dwóch lat z powodu rosnących obaw przed scentralizowanymi giełdami po kryzysie FTX. .

Incydent mógł również wpłynąć na aktywność adresu Bitcoin, która osiągnęła najwyższy poziom od sześciu miesięcy. Ponadto, według Santiment, Bitcoin osiągnął punkt odniesienia w weekend.

Według analizy danych 20 listopada każdego dnia aktywnych było 1,1 miliona adresów BTC. Zasugerował, że moneta została rozesłana na wiele adresów.

Ponadto okazało się, że wielu inwestorów skorzystało na przeniesieniu aktywów ze scentralizowanych giełd. Wynikało to z faktu, że podaż poza giełdami przewyższała nakłady na giełdach. Dodatkowo w ostatnich dniach spada zgłaszany napływ waluty obcej.

17 listopada ostatni wzrost na wejście wyniósł 253 000. Sugerowało to, że pomimo niskiej presji sprzedaży inwestorzy nadal byli sceptyczni wobec CEX.

Adopcja bitcoinów w Salwadorze „niezbyt zrównoważona”

Vitalik Buterin, twórca Ethereum, zakwestionował entuzjazm społeczności Bitcoin dla Salwadoru i jego prezydenta, Nayiba Bukele, mówiąc, że przeoczyli fakt, że administracja Bukele „nie jest zbyt demokratyczna”.

Według współzałożyciela Ethereum, Vitalika Buterina,

„Wielu użytkowników bitcoinów zignorowało fakt, że rząd Bukele nie jest szczególnie demokratycznym rządem, ma wiele problemów i nie szanuje zbyt dobrze innych swobód indywidualnych”.

Salwador był pierwszym krajem, który uczynił Bitcoina prawnym środkiem płatniczym, zmuszając firmy do akceptowania większej kryptowaluty jako środka płatniczego.

Akcja wywołała powszechne oburzenie wśród obywateli i przedsiębiorców. Uchwalenie prawa bitcoinowego w Salwadorze zbiegło się w czasie z kryptowalutowym Bull Run, podczas którego cena bitcoina osiągnęła szczytowy poziom ponad 69,000 XNUMX €.

Rynek kryptowalut załamał się, a Bitcoin stracił ponad 76% swojej wartości od szczytu.

Buterin powiedział, że model przyjęcia bitcoinów w Salwadorze opierał się na założeniu, że ceny pójdą w górę, ale ponieważ cena bitcoina spadła, „teraz wygląda to okropnie i niewiele osób z niego korzysta”.

cena bitcoina

Obecna cena Bitcoina wynosi 16,156 24 €, a 33-godzinny wolumen obrotu wynosi 2 miliardy €. Bitcoin zyskał ponad 24% w ciągu ostatnich XNUMX godzin.

CoinMarketCap zajmuje teraz pierwsze miejsce, z bieżącą kapitalizacją rynkową w wysokości 310 miliardów euro. Ma łączną ilość 21 000 000 monet BTC i krążącą podaż 19 213 406 monet BTC.

Udostępnij to