W dniu 29 listopada prognoza ceny Bitcoina pozostała niedźwiedzia poniżej poziomu oporu 16,650 XNUMX EUR, ponieważ na światowych rynkach finansowych nadal dominowały nastroje „bez ryzyka”. BlockFi jest ostatnią ofiarą upadku FTX i jest pożyczkodawcą w niespokojnej przestrzeni kryptowalut, która złożyła wniosek o upadłość.

BlockFi i osiem podmiotów stowarzyszonych złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11 w amerykańskim sądzie upadłościowym w New Jersey 28 listopada. Złożenie wniosku pozwoli firmie na ustabilizowanie jej działalności i sfinalizowanie kompleksowej umowy restrukturyzacyjnej, która maksymalizuje wartość dla wszystkich klientów i innych interesariuszy.

Spis treści

Bankructwo BlockFi – Szybki przegląd

BlockFi, firma z New Jersey, powiedziała, że ​​jest winna pieniądze ponad 100.000 275 wierzycieli. Jako drugi co do wielkości wierzyciel wymienił FTX, giełdę kryptowalut, wyprzedzając XNUMX mln euro.

Na początku 2022 roku BlockFi wpadło w kłopoty z powodu gwałtownego spadku cen kryptowalut, co skłoniło klientów do wycofania się z inwestycji i likwidacji aktywów Three Arrows Capital z siedzibą w Singapurze.

Latem firma otrzymała od FTX linię kredytową w wysokości 400 mln euro, która pomogła firmie pożyczkowej uniknąć bankructwa. Jednak 11 listopada FTX ogłosił upadłość.

W Stanach Zjednoczonych firma może złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11 w celu restrukturyzacji swoich długów, działając pod nadzorem sądu. Wiadomość, że BlockFi, pożyczkodawca kryptowaluty, złożył wniosek o upadłość, spowodowała gwałtowny spadek wartości BTC/USD.

Ekspozycja banków singapurskich na bitcoina jest „nieistotna”, ale podlega wyższej wadze ryzyka

Główny minister Singapuru Tharman Shanmugaratnam powiedział 28 listopada, że ​​banki tego kraju muszą posiadać 125 euro kapitału na każde 100 euro ekspozycji na ryzykowne aktywa kryptograficzne, takie jak Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH).

W pisemnej odpowiedzi skierowanej do parlamentu Singapuru Shanmugaratnam stwierdził, że singapurskie banki mają „nieistotną” ekspozycję na kryptowaluty. Według ministra władz monetarnych Singapuru (MAS), ekspozycja wynosiła „mniej niż 0,05% ich łącznych aktywów ważonych ryzykiem”.

Shanmugaratnam ujawnił aktywny udział Singapuru w Bazylejskim Komitecie Nadzoru Bankowego (BCBS) w zakresie ekspozycji banków na kryptowaluty. Dodał, że grupa powinna przedstawić swoje ostateczne ramy do końca roku.

Ekspozycja na bitcoiny wzrośnie, jeśli Singapur przyciągnie więcej graczy kryptograficznych, co przyniesie korzyści cenie BTC/USD.

Proces audytu Binance PoR

Według dyrektora generalnego Binance, Changpenga „CZ” Zhao, firma przesyła ogromne ilości bitcoinów w ramach audytów potwierdzających rezerwę (PoR). Według raportu Whale Alert, 127 listopada Binance zdeponował 351 2 bitcoinów o łącznej wartości ponad 28 miliardów euro w niezidentyfikowanym portfelu.

Masowa transakcja Bitcoin szybko wywołała FUD, czyli Strach, Niepewność i Wątpliwości, w całej społeczności, a wielu wskazywało, że Binance przekazał fortunę BTC w jednej transakcji.

CZ ogłosił następnie na Twitterze 28 listopada, że ​​istotna transakcja była częścią procesu audytu PoR Binance. Zaapelował też do społeczności o zachowanie spokoju i ignorowanie plotek.

cena bitcoina

Obecna cena Bitcoina wynosi 16 420 euro, a 24-godzinny wolumen obrotu wynosi 25 miliardów euro. W ciągu ostatnich 24 godzin para BTC/USD wzrosła o ponad 1,5%, podczas gdy CoinMarketCap zajmuje obecnie pierwsze miejsce z kapitalizacją rynkową na żywo w wysokości 315 miliardów euro, w porównaniu z 344 miliardami euro za ostatnie 24 godziny sesji azjatyckiej. Ma całkowitą podaż 21 000 000 monet BTC i 19 218 643 monet BTC w obiegu.

Udostępnij to