W sporcie, w którym wąskie marginesy są często różnicą między wygraną a przegraną, dodatkowy 1% przewagi może oznaczać wszystko w NFL.

Sport już teraz czerpie korzyści z uczciwej części statystyk i analiz danych, ale w porównaniu z MLB i NBA można śmiało powiedzieć, że futbol amerykański nie jest jeszcze tak przyjazny dla danych.

Teraz jednak rozwijające się partnerstwo ligi z Amazon Web Services (AWS) może zmienić grę, nie tylko dla fanów i nadawców, którzy korzystają z bardziej wszechstronnych analiz statystycznych, ale także dla samych graczy. , dzięki AWS. technologię można dosłownie skonfigurować, aby dłużej utrzymać ich w grze.

cyfrowy sportowiec

Po raz pierwszy udostępniony w styczniu 2022 r. i rozwinięty podczas niedawnego wydarzenia AWS re:Invent 2022, w którym uczestniczył TechRadar Pro, motywem koncepcji NFL i AWS „Cyfrowy sportowiec” jest ratowanie karier, a być może życia twoich graczy. .

„To naprawdę daje nam możliwość przewidywania urazów” — mówi Jennifer Langton, wiceprezes NFL ds. Co by było, gdybyśmy mogli uratować ACL lub ścięgno podkolanowe? Co by było, gdybyśmy mogli przewidzieć urazy kończyn dolnych, zanim one nastąpią?”

Langton wyjaśnia, że ​​program generuje „ogromną ilość” danych o każdym zawodniku w lidze, zanim użyje tych danych do zbudowania i uruchomienia modeli uwzględniających różne czynniki, których celem jest przewidywanie i zapobieganie kontuzjom.

(Źródło zdjęcia: NFL)

„Ostatecznie bierzemy wirtualne reprezentacje każdego gracza i robimy na nich modele symulacyjne” – mówi Langton. „Możesz przeprowadzić na nich nieskończoną liczbę modeli symulacyjnych, aby zobaczyć, jakie czynniki powodują kontuzje, abyśmy mogli usunąć te czynniki z naszej gry i złagodzić to ryzyko, aby gracze mogli zoptymalizować swoje wyniki.

NFL odniosła ogromny sukces dzięki wcześniejszemu programowi, którego celem było ograniczenie wstrząsów mózgu w sporcie. Langton zauważa jednak, że odpowiednie dane gry musiały być zbierane ręcznie, co oznaczało, że szybkie uzyskanie informacji było trudne.

Liga współpracuje teraz z AWS nad zbudowaniem infrastruktury niezbędnej do przetwarzania ogromnych ilości danych generowanych przez cyfrowy program dla sportowców w celu stworzenia wirtualnej, 360-stopniowej reprezentacji doświadczenia gracza NFL, którą można następnie wykorzystać w modelach zapobiegania kontuzjom.

„Chcieliśmy nie tylko mieć chmurę i środowisko obliczeniowe w chmurze do prowadzenia analiz, ale chcieliśmy również zbudować, kim jest cyfrowy atleta” — mówi Langton.

dodatkowy 1%

Ale jeśli chodzi o samych graczy, jak zachowuje się system? Larry Fitzgerald miał 17-letnią karierę w Arizona Cardinals, XNUMX razy był wybierany do Pro Bowl, a teraz pracuje jako nadawca dla ESPN i SiriusXM.

Daleki od wykorzystywania technologii AWS do redukowania liczby graczy NFL do liczb w arkuszu kalkulacyjnym, uważa, że ​​coraz większe wykorzystanie danych z gier i modeli „cyfrowych sportowców” jest kluczem do tego, by ci, którzy chcą je przyjąć, byli o krok przed swoimi przeciwnikami.

„Postrzegam to jako przewagę konkurencyjną, z której niektórzy ludzie nie skorzystają, ale ja to zrobię” — mówi. „Jestem mądrzejszym sportowcem. Jeśli jest lepszy sportowiec, przeciwko któremu gram, ty możesz być lepszy fizycznie, ale ja jestem mądrzejszy od niego, mam więcej informacji, jestem bardziej kompetentny… i mógłbym zanegować jego naturalne zdolności.

Fitzgerald, który ściśle współpracuje z AWS i NFL, zauważa, że ​​program Digital Athlete Program ma na celu „pomoc umysłowi, ciału i duszy pomóc [graczom] udoskonalić ich dar grania w grę, w którą grają… najlepiej jak potrafią. »

„Od schematu treningowego do danych wejściowych – [dostarczanie] wszystkich danych, które [zawodnicy] mogą wykorzystać, aby móc grać na optymalnym poziomie.

Koncepcja cyfrowego sportowca NFL

(Źródło zdjęcia: NFL)

Rola Fitzgeralda jako szerokiego odbiorcy oznaczała, że ​​często znajdował się na dnie typów kontaktów, które NFL i AWS starają się uczynić bezpieczniejszymi. Pierwsze eksperymenty statystyczne ligi rozpoczęły się w okolicach sezonu 2012/2013, po tym jak Fitzgerald grał już od dziesięciu lat i, jak można się było spodziewać, jest pełen pochwał za wpływ, jaki wywarło to na długość jego kariery.

„Zdecydowanie pomogło mi to, że mogłem grać przez długi czas” – mówi. „Starałem się zmaksymalizować swoją karierę najlepiej, jak potrafiłem, a jeśli korzystanie z analiz i zrozumienie spostrzeżeń, które uzyskiwałem od naszych pracowników, pomogły przedłużyć moją karierę, to skłoniło mnie do natychmiastowego zanurzenia się”.

„To, co czyni gracza NFL wyjątkowym, to fakt, że 90% tego, co robimy, to ćwiczenia… możesz próbować różnych rzeczy setki razy, zanim faktycznie zrobisz to w grze” — mówi.

„Zawsze chciałem otrzymywać tego rodzaju informacje, abym mógł dokładnie wiedzieć, gdzie byłem rok po roku. [wiedząc], co muszę zrobić, aby kontynuować to, co robiłem przez ostatnie kilka lat… i jak mogę nadal być skuteczny, zwłaszcza że moje umiejętności zaczęły spadać z wiekiem. »

Jednak Langton zauważa, że ​​na początku nie wszyscy byli otwarci na nowe pomysły ligi.

„Jedną z najtrudniejszych rzeczy, które robimy, jest zmiana zachowań… mówimy o najbardziej elitarnych sportowcach na świecie” — zauważa, zauważając, że niektórzy gracze wahali się, czy przestać nosić lekkie kaski, które mogłyby narazić graczy na wstrząs mózgu przy cięższych kaskach. jednostki, które nie wydawały się tak aerodynamiczne.

„Es muy difícil cambiar los comportamientos”, señala, „[ale] mamy tak wielu różnych interesariuszy w zespole, niezależnie od tego, czy chodzi o pozycje w drużynie, trenerów sportowych, sprzęt i menedżerów nauki sportowej o sile i kondycji… co jest kanałem do los jugadores. Siempre es un reto, pero también tenemos un rigor científico y técnico muy grande. Edukacja jest respuesta, tak es la clave”.

Fitzgerald zgadza się, ale zauważa, że ​​perspektywa się zmienia, gdy do gry wkraczają młodsi, bardziej obeznani z technologią gracze, zwłaszcza ci, którzy mogli uczęszczać na uniwersytety wyższego poziomu lub do szkół wyższych z lepszymi zasobami.

Langton zauważa, że ​​nowi gracze są „dużo bardziej zwinni i obeznani z danymi i informacjami… jest tu naturalny apetyt, ale musi on być bardzo zakorzeniony w kulturze zespołu”. Dodaje, że potrzebny jest większy wysiłek zespołowy między wszystkimi trenerami i analitykami. „Musisz mieć kulturę, która to akceptuje, ale kiedy zespoły odnoszą sukcesy i wygrywają, zaczynają to akceptować”.

„Im zdrowszy jest twój zawodnik, tym zdrowszy będzie twój zespół”.

Logo NFL na telefonie i tle.

(Źródło zdjęcia: Shutterstock.com/DANIEL CONSTANT)

Poza piłką nożną?

Patrząc w przyszłość, jasne jest, że NFL ma odważne cele w zakresie swojego programu cyfrowych sportowców opartego na danych i aplikacji technologicznych w innych miejscach.

Langton zauważa, że ​​po pierwszym pilotażu z czterema początkowymi użytkownikami, wszystkie 32 drużyny NFL otrzymają w przyszłym roku platformę Digital Athlete Platform, mówiąc, że system już wzbudził zainteresowanie innych sportów, a mianowicie angielskiej Premier League. , ale może mieć również potencjalne zastosowanie sprawy. . w szerszych dziedzinach medycyny i opieki zdrowotnej.

Niektóre przykłady, które przytacza, to mechanizmy urazów i organizm ludzki, ale także ograniczanie ryzyka i optymalizacja wydajności.

„Naprawdę, siła pracy i wpływ tego, co robimy, myślę, że wykroczymy daleko poza futbol” – mówi. „To dość wyjątkowe, więc nasza współpraca z AWS jest dość wyjątkowa”.

A dla Fitzgeralda, który również przyznaje, że czerpie ogromne korzyści z wyników statystycznych AWS w swojej roli nadawcy (a także dziecięcej ligi fantasy football), możliwości na przyszłość NFL są nieograniczone.

Kwestionuje wpływ lepszej analizy na przedłużanie karier legend sportu, takich jak Roger Federer, Phil Mickleson, Serena Williams, Tom Brady i LeBron James, którzy grają na najwyższym poziomie przez znacznie dłuższy czas, niż myśleliśmy. zrobiłbym. był. oczekiwane w przeszłości.

„Czas mojego taty jest niepokonany”, śmieje się, „ale nie możesz mi powiedzieć, że wiele z tych rzeczy, o których dzisiaj mówimy, nie pomaga graczom przetrwać dłużej i grać na wysokim, elitarnym poziomie”.

Udostępnij to