Branże na całym świecie są świadkami „przywracania równowagi” na rynku pracy, ponieważ wzrost zatrudnienia spowodowany pandemią zaczyna zwalniać, ostrzegają eksperci.

Starszy dyrektor LinkedIn ujawnił, że w latach 2020-2021 świat odnotował 40% wzrost rekrutacji we wszystkich branżach, ale wzrost ten znacznie się ustabilizował w latach 2021-2022.

Przemawiając podczas dyskusji panelowej zatytułowanej „Talent, Culture, and Purpose” na Stack 2022, konferencji programistów zorganizowanej przez GovTech, singapurską agencję transformacji cyfrowej, Frank Koo, dyrektor ds. duża różnica” na rynku pracy między dwoma latami.

przywracanie równowagi

„To zagmatwany czas… rynek pozyskiwania talentów dla technologii ponownie się koncentruje”, zauważył Koo, „to naprawdę przywraca równowagę branży”.

Obawy przed tak zwanym „wielkim porzuceniem”, gdy pracownicy na całym świecie rezygnują z pracy po ponownym przemyśleniu swoich priorytetów podczas pandemii, okazały się jak dotąd mieszane, przy czym niektóre firmy mocno ucierpiały, a inne pozornie oszczędzono.

Koo zauważył, że w szczególności w branży technologicznej istniało wyraźne poczucie wspólnoty, ponieważ ludzie gromadzili się wokół przyjaciół lub kontaktów, którzy odeszli z pracy lub zostali zwolnieni, oferując wsparcie, nawiązując kontakty na LinkedIn, a nawet oferując potencjalną pracę. . utwory

„Istnieje wspaniały duch społeczności pracowników technicznych wspierających techników i wykorzystujących technologię” — powiedział Koo — „i mam nadzieję, że duch ten utrzyma się przez długi czas, gdy wspólnie będziemy kierować ewolucją. Umiejętności techniczne i cykle biznesowe.

(Źródło zdjęcia: Shutterstock / Rawpixel.com)

Ciągle zmieniający się charakter rynku pracy ma również wpływ na osoby poszukujące nowej pracy, zauważył Noah Pepper, były menedżer APAC w Stripe i członek zarządu GovTech, zauważając, że ludzie coraz częściej przewartościowują, co to znaczy. dla nich praca.

„Najważniejszą rzeczą, niezależnie od tego, czy zajmujesz się rekrutacją, czy rekrutacją, jest ustalenie zgodności między tym, czego chcesz od pracy, którą wykonujesz, a tym, co sprawia, że ​​ta praca ma dla ciebie znaczenie” — zauważył Pepper. .

„Myślę, że jako organizacja musisz być paranoikiem, jeśli chodzi o tworzoną strukturę motywacyjną, ponieważ ludzie są bardzo, bardzo dobrzy w wyczuwaniu, czym interesują się liderzy… i czy zależy im na tym, by ludzie pojawiali się osobiście, a to jest najważniejsze”. im zależy, ludzie się pojawią, ale znajdą sposób, by odzyskać coś dla siebie.

„Ostatecznie wszyscy coś budujemy lub widzimy, ponieważ ktoś po ich stronie naprawdę się tym przejmuje” — dodał Pepper. „Może to być obywatel, klient, firma lub osoba fizyczna, a my komuś służymy, robiąc dla niego coś, na czym mu bardzo zależy, a jeśli nawalisz, poniesiesz konsekwencje… zrozumienie, komu służysz i kim jest Twój klient jest niezwykle ważny i wartościowy i ma znaczenie na wszystkich poziomach organizacji.

Widmo „cichej rezygnacji”, kiedy pracownicy rozczarowani swoją pracą po prostu wykonują absolutne minimum, aby uniknąć zwolnienia, było tematem rozmów w mieście w ostatnich miesiącach, a Koo zgadza się, że praca wymaga pracy. Praca wygląda atrakcyjniej.

„Odkryliśmy, że wielu poszukujących pracy pyta nie tylko, co zamierzają robić, ale także, dlaczego to robią” – powiedział.

„Na poziomie organizacyjnym chodzi o to, czy liderzy zapewniają odpowiednie środowisko i możliwości rozwoju, aby ludzie chcieli jak najlepiej wykonywać swoją pracę i stawać się najlepszymi”.

Koo podkreślił to, co nazwał „wysiłkiem uznaniowym”, co oznacza, jaki wkład dana osoba decyduje się wnieść w to, co robi, i ile dokładnie wysiłku jest w stanie włożyć. Dla niego pytaniem dla pracodawców jest to, jak dokładnie zachęcić tę chęć do wzmożenia wysiłków i jak działają firmy, aby pomóc pracownikom rozwijać się i wzrastać.

Niestety nie wygląda to na problem, który da się szybko naprawić iw każdej firmie będzie on inny. Jednak jasne jest, że początkowy proces rekrutacji — sprzedaż firmy potencjalnemu pracownikowi — odegra kluczową rolę, jak zauważa Koo: „Przewiduję, że partnerstwo między rekruterem, pracodawcą i kandydatami do pracy będzie się zacieśniać”.

„To pytanie warte miliard dolarów, na które wszyscy staramy się odpowiedzieć. Chciałbym mieć kryształową kulę, żeby odpowiedzieć”.

Udostępnij to