Snapchat, długoletnia ekskluzywna aplikacja do przesyłania wiadomości mobilnych, w końcu wydała wersję na komputery PC o nazwie Snapchat for Web. Ma jednak jedną poważną wadę w porównaniu z Discordem i innymi aplikacjami do przesyłania wiadomości na komputery stacjonarne: musisz teraz zapłacić, aby z niego korzystać.

Podobnie jak w przypadku oryginalnego telefonu komórkowego, Snapchat dla Internetu pozwoli użytkownikom udostępniać zdjęcia, rozmawiać na czacie tekstowym, a nawet prowadzić rozmowy wideo, ale teraz można je również wykonywać z komputera. Ponadto powraca funkcja podpisu Snapchata, która usuwa wiadomości po 24 godzinach.

Jednak chociaż wszystko to brzmi świetnie, szczególnie dla użytkowników Snapchata, którzy chcą nowych i wygodnych sposobów na dostęp do swojej ulubionej platformy mediów społecznościowych, Snapchat dla sieci jest obecnie dostępny wyłącznie dla subskrybentów Snapchat Plus.

Czy chcesz zapłacić za Snapchat Plus? (Źródło obrazu: TechRadar)

Snapchat Plus to płatna wersja aplikacji do przesyłania wiadomości, która odblokowuje funkcje wczesnego dostępu dla tych, którzy chcą płacić miesięczną opłatę. Nie jest to najdroższa subskrypcja, która kosztuje zaledwie 3.99 USD / 3.99 GBP / 4.89 USD miesięcznie, ale jest nieskończenie droższa niż Discord i inne bezpłatne usługi przesyłania wiadomości.

W czasach, gdy wielu z nas chce ciąć koszty, Snapchat Plus (a co za tym idzie Snapchat dla sieci) wydaje się całkowicie bezużyteczny.

Jest to szczególnie prawdziwe, biorąc pod uwagę, że Snapchat dla sieci nie jest nawet gotowym produktem. Soczewki, słynne filtry AR Snapchata, nie są jeszcze dostępne do połączeń internetowych, co ma poważny minus w porównaniu z wersją aplikacji na smartfony. Jeśli użytkownicy mają płacić za usługę, oczekujemy, że będzie ona co najmniej tak dobra, jak darmowa wersja, która już istnieje.

Aby dodać zniewagę do obrażeń, usługa jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie i Nowej Zelandii. Planujemy udostępnić go użytkownikom na całym świecie, ale musimy zobaczyć, kiedy dojdzie do skutku.

Analityka: kolejny powód, by nie płacić za Snapchat Plus

Rozczarowujące uruchomienie Snapchata w sieci po raz kolejny sprawiło, że Snap nie dał nam powodu, aby płacić za swój płatny poziom. Na początku tego miesiąca nasz ekspert ds. oprogramowania i pobierania, Daryl Baxter, wypróbował Snapchat Plus i natychmiast go anulował.

Funkcje Snapchata Plus

Snapchat Plus ma więcej funkcji, których nienawidzimy, niż kochamy (Źródło zdjęcia: TechRadar)

Snap Maps, narzędzie, które pozwala użytkownikom zobaczyć, gdzie znajdują się ich znajomi na mapie świata, było wystarczająco dziwne, ale nowy Ghost Trail uczynił go jeszcze bardziej inwazyjnym. Nie tylko będziesz mógł zobaczyć, gdzie są teraz twoi znajomi, ale zobaczysz ślad, gdzie byli w ciągu ostatnich 24 godzin.

To ustawienie można wyłączyć, ale jeśli ktoś nie wie, może nieumyślnie przesyłać dane Twojej prywatnej lokalizacji, co w niektórych okolicznościach może oznaczać, że nieświadomie narażasz się na niebezpieczeństwo.

Aby Snapchat Plus odniósł sukces, będziemy potrzebować Twoich aktualizacji, aby dać powód do subskrypcji, ponieważ w tej chwili tylko zachęca nas to do trzymania się z daleka.

Udostępnij to