Wraz z PS5 nadeszła nowa generacja gier z ogromnymi postępami w zakresie mocy obliczeniowej, szeregiem funkcji nowej generacji, takich jak Szybkie wznawianie, poprawiony kontroler DualSense i debiut listy gier na PS5 do grania.

Ale dla tych, którzy chcą grać w długą grę, jest jeszcze jedna konsola do rozważenia: PS5 Slim.

Smukłe edycje konsol PlayStation istnieją prawie tak długo, jak sama PlayStation. Była wersja „PS1” lite oryginalnej konsoli PlayStation, z konsolami PS2 Slim, PS3 Slim i PS4 Slim, które były kolejnymi nowymi wersjami ukochanego automatu do gier.

W każdym przypadku strategia była mniej więcej taka sama: gdy nowa konsola była na rynku przez kilka lat, Sony wymyśliło, jak zaoferować te same specyfikacje w bardziej kompaktowej obudowie, nawet przy niewielkim zmniejszeniu koszt. , ze wszystkimi zaletami wejścia do nowej generacji konsol nieco dłużej w okresie jej użytkowania (na przykład mając wzmocnioną bibliotekę gier).

Chociaż premiera PS5 jest zbyt nowy, aby PS5 Slim mógł zostać ogłoszony lub wprowadzony na rynekPodczas gdy modele „Slim” są zwykle wypuszczane trzy lata po nowej iteracji konsoli, ich istnienie wydaje się dość bezpieczne, biorąc pod uwagę historię ich smukłych poprzedników. Istnieje wiele powodów, dla których można oczekiwać wydania tej nowej iteracji.

Nie jest tajemnicą, że obecnie konsole PS5 nie są tak łatwe do znalezienia, a jeśli jeszcze nie znalazłeś dla siebie cyfrowej edycji PS5 lub PS5, prawdopodobnie i tak czekałeś do końca 2021 roku na większą. Dostępność. .

W międzyczasie warto zastanowić się nad korzyściami płynącymi z nie kupienia konsoli PS5 od razu, zwłaszcza jeśli czekasz trzy lata na uruchomienie PS5 Slim. Zaczniemy od najbardziej oczywistego: rozmiaru.

Wymiarowanie

Konsole PS5

(Zdjęcie: przyszłość)

 

Konstrukcja PS5 od początku budziła kontrowersje. Niektórzy lubią projekt science-fiction, zakryte boki i estetykę wampira grande dame; inni odrzucają to jako paskudztwo, które nie zmieści się w przeciętnej szafce z mediami bez przecięcia konsoli na pół.

Wpadam w ten ostatni obóz; to jest ten sam powód, dla którego zawsze kusi mnie Xbox Series S w formie płyty, a jego kompaktowa obudowa sprawia, że ​​jest to najmniejszy Xbox w historii. Kupując konsolę do gier, wybierasz, aby mieć ją w oczach niemal każdego dnia, a nic nie rujnuje starannie zaprojektowanego środowiska, tak jak dwukolorowy statek kosmiczny, pozwalając mu lecieć z dużą prędkością.

Zmierzyliśmy PS5 na 38,8 x 8 x 26 cm (wysokość x szerokość x głębokość), który jest nawet większy niż nieporęczny PS3, chociaż zakrzywione powierzchnie utrudniają uzyskanie dokładnego pomiaru.

Pewnie, że ma przyciągać wzrok, ale dla wielu po prostu nie będzie w domu w swojej obecnej formie. PS5 Slim może oferować smuklejszą, bardziej kompaktową formę, która, jeśli nie tak mała jak seria S, może jeszcze bardziej ograniczyć posiadanie PS5 do tworzenia wizualnego oświadczenia i więcej do grania w gry nowej generacji.

Zagraj w system

może mieć sens poczekaj do 2023 r., aby również wybrać rodzinę konsol PS5. W tym momencie zobaczymy trzy lata ekskluzywnych gier na PS5 i ulepszonych gier na PS4, co oznacza, że ​​nie brakuje nam świetnych tytułów do grania.

Oprócz tytułów premierowych, takich jak Astro's Playroom i Spider-Man: Miles Morales, zobaczymy God of War: Ragnarok, Horizon Forbidden Dawn, restart Ratchet & Clank i wiele innych gier na PS5, o których nawet nie wiemy. , nie że to oni są rurociągiem.

PS5

(Zdjęcie: Sony)

 

Na pewno będzie więcej gier 4K, co oznacza, że ​​będziesz mógł lepiej wykorzystać możliwości 4K PS5, a także da twórcom telewizorów więcej czasu na upewnienie się, że ich wyświetlacze są naprawdę zoptymalizowane pod kątem nowej generacji konsol. Obsługa HDMI 2.1, która pozwala na przejście 4K / 120 Hz i zwykle jest wyposażona w VRR (zmienną częstotliwość odświeżania), jest nadal w dużej mierze ograniczona do drogiego sprzętu, a dobre funkcje gier będą wyciekać do telewizorów jeszcze taniej przez następne dwa lata.

Będzie też jaśniejsze, jeśli PS5 lub Xbox Series X wygrają na wyłączność. Podczas gdy Sony wygrało ten argument całkiem definitywnie w ostatniej generacji, przejęcia Microsoftu i zwiększony nacisk na własne gry mogą zacząć przynosić efekty w nadchodzących latach.

Bardzo trudno to powiedzieć na początku generacji konsoli, ponieważ strategie programowe są nadal w centrum uwagi, a flagowe gry Xbox Series X, takie jak Halo Infinite, nie zostały jeszcze wydane, a która platforma konsolowa jest tego zdecydowanie warta.

Złagodzić problemy

Nie zapominajmy o tym Konsola Slim ma możliwość ulepszenia PS5 na kilka sposobów. Na przykład PS3 Slim był nie tylko o dwie trzecie mniejszy od PS3, ale także zużywał około 40% mniej energii i był wyposażony w przeprojektowany procesor i system chłodzenia, dzięki czemu jest cichszą i chłodniejszą maszyną.

Chociaż nie spodziewałbym się, że zobaczę coś tak drastycznego, jak „czerwony pierścień śmierci” Xboksa 360, na którym zmontowano moją własną konsolę 360, a także jej pierwszą wymianę, drobne problemy się pojawiły.Możliwość rozwiązania w kolejnych materiałach. Ponieważ PS5 DualSense jest podatny na ten sam problem z dryfowaniem, co Joy-Cons Nintendo, mamy nadzieję, że za kulisami będzie trochę pracy, aby tego uniknąć w przyszłości.

To jasne, że PS5 oferuje dużą aktualizację PS4 i PS4 Pro, ale dla tych, którzy chcą najlepszej wersji PS5, a nie pierwszego modelu, jaki Sony może wypuścić, mogą pojawić się lepsze rzeczy.

A jeśli nie ma? Cóż, obecne PS5 na pewno będzie do tego czasu tańsze.

 

 

Udostępnij to