Wczoraj Garmin wprowadził Edge 1040, nowy flagowy komputer rowerowy, który podobnie jak Garmin Forerunner 955, jest wyposażony w opcje ładowania słonecznego i niesłonecznego.

To nie jedyna zmiana: Garmin informuje, że Edge 1040 będzie oferować zalecane cele mocy, aby pomóc Ci lepiej nawigować po kursach poprzez wkładanie większego wysiłku tam, gdzie to ma znaczenie, metrykę „poziomu wysiłku”. » w czasie rzeczywistym, ulepszone wielopasmowe śledzenie GPS i oczywiście kabel USB-C zamiast starego micro-USB.

Pod każdym względem nowy flagowiec wygląda na fenomenalny, bogaty w funkcje komputer rowerowy. Jeśli potrzebujesz licznika rowerowego na baterie, który wytrzyma miesiące, z najnowszą technologią i dokładnym GPS, to jest to licznik rowerowy dla Ciebie.

Jednak dla większości z nas jest zbyt podobny do serii Garmin Edge 1030, aby być teraz podstawą.

Chociaż nowe ulepszenia są świetne, seria Garmin Edge 1030, zwłaszcza Garmin Edge 1030 Plus, nadal jest urządzeniem niemal niezwykle bogatym w funkcje, a co ważniejsze, teraz, gdy wymiana jest zakończona, koszty już zaczęły się sumować. spadać. Już teraz widzimy rabaty w wysokości 200 euro i więcej na stronach takich jak Wiggle (otwiera się w nowej karcie).

(Zdjęcie: Garmin)

Chociaż 1030 musi być ładowany częściej (nadal oferuje pełne 24 godziny użytkowania w porównaniu do 30 godzin w 1040) i używa gorszego kabla micro-USB, istnieje zbyt wiele podobieństw, aby je zignorować. Ekran jest identyczny, poprzednia jednostka jest tylko kilka milimetrów mniejsza, oba są wodoodporne IPX7, a funkcje bezpieczeństwa i śledzenia są identyczne.

Edge 1040 ma dwukrotnie większą pamięć wewnętrzną, ale jeśli 32 GB nie wystarcza na Twoje trasy, dane, przejazdy, historię jazdy i metryki, prawdopodobnie jesteś zaawansowanym użytkownikiem, który bez względu na wszystko zawsze zamierzał uzyskać 1040.

Odchodząc od budowania, funkcje analizy treningu i planowania są również praktycznie identyczne, przynajmniej zgodnie z listą kontrolną specyfikacji na stronie internetowej Garmin. Oprócz wspomnianych powyżej zmian, oba komputery oferują niestandardowe ekrany, zaawansowane treningi, plany treningów interwałowych, szacowany pułap tlenowy, wskazówki dotyczące regeneracji, wirtualnego towarzysza jazdy… lista jest długa.

1040 wygląda jak niesamowity sprzęt. Ale podobnie jak nowe Garmin Forerunner 955 i 255, jeśli nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem, warto poczekać, aż oferty Amazon Prime Day trafią do starego modelu, ponieważ zmiany są krokiem naprzód.

Udostępnij to