Gdy firma Apple wydaje ważną aktualizację systemu operacyjnego, niewielka liczba użytkowników może zauważyć, że ich rozwiązanie do zarządzania urządzeniami przestaje działać. W większości przypadków nie jest to tak naprawdę problem, tylko warunek licencji, który należy rozwiązać.

Spis treści

Ustaw datę dziennika dla warunków i innych ustawień

Firma Apple często prosi swoich klientów o wyrażenie zgody na nowe warunki korzystania z usługi, gdy wprowadzane są główne aktualizacje systemu operacyjnego. Prawdopodobnie podczas aktualizacji do iOS 16 lub macOS Ventura musiałeś zaakceptować nowe warunki.

Problem z zarządzanymi flotami urządzeń polega na tym, że jeśli nie zostaną one zatwierdzone, niektóre funkcje mogą przestać działać. Na szczęście możesz łatwo przywrócić i uruchomić swoje systemy w usłudze Apple Business Manager.

Jeśli otworzysz usługę Apple Business Manager z uprawnieniami administratora, znajdziesz ustawienie umożliwiające zaakceptowanie wszystkich ostatnio opublikowanych warunków. Nie jest to tak uciążliwe wymaganie, ponieważ nie oczekuje się, że dotkniesz, aby zatwierdzić uprawnienia dla każdego urządzenia; Wystarczy raz zaakceptować każdy zestaw nowych warunków, aby zatwierdzić je na wszystkich zarządzanych urządzeniach Apple. . Kolejną korzyścią jest to, że Twoi użytkownicy nie będą musieli sami zatwierdzać żądania na swoim urządzeniu; Nowy T&C został już zweryfikowany z poziomu konsoli.

Jeśli nie zaakceptujesz, coś może pójść nie tak.

Problem polega na tym, że do czasu zatwierdzenia tych warunków Twoja flota może nie odpowiadać, nowo zakupione licencje na aplikacje mogą być niedostępne lub nowo dodane urządzenia mogą być niewidoczne w usłudze Apple Business Manager. Jeśli masz któryś z tych problemów, warto otworzyć Apple Business Manager w trybie administratora i upewnić się, że jesteś na bieżąco z zatwierdzonymi warunkami. Twoi administratorzy powinni byli zostać powiadomieni o zmianie, więc nie stanowi to problemu dla większości osób, chociaż czasami możesz się z tym spotkać, na przykład gdy nowi pracownicy przejmują role administratorów komputerów Mac.

Po zatwierdzeniu T&C powinieneś zauważyć, że Twój system MDM zaczyna znowu działać normalnie, chociaż rozpowszechnienie się zmian w całym systemie może zająć trochę czasu.

Istnieją inne uprawnienia, o których administratorzy Apple mogą pamiętać, aby aktualizować je co roku. Rejestracja urządzenia, certyfikat Apple Push Notification Service (APN) oraz tokeny aplikacji i książek wymagają szczególnej uwagi. W większości przypadków Twój system MDM powinien poinformować Cię, kiedy taka aktualizacja jest potrzebna. Ale nawet najlepsze systemy mają wady (często pojawiają się alerty, gdy kluczowi pracownicy odchodzą lub obejmują nowe stanowiska); Możesz rozwiązać problem, odnawiając certyfikat APN z tego samego identyfikatora Apple ID, którego użyłeś do jego utworzenia, lub postępując zgodnie z instrukcjami w konfiguracji serwera MDM firmy Apple lub przewodnikami „tokenów serwera” w aplikacjach i książkach.

W tym drugim przypadku ustawienia, które należy dostosować, znajdziesz w Preferencjach > Płatności i rozliczenia > Moje tokeny serwera.

Metoda w szaleństwie

Konieczność aktualizacji uprawnień i zatwierdzenia warunków może wydawać się nieco żmudna, ale w tym procesie jest zablokowana możliwość: za każdym razem, gdy zatwierdzasz rzeczy, masz również możliwość sprawdzenia, w jaki sposób przypisano uprawnienia. Nie stanowi to większego problemu z punktu widzenia zarządzania urządzeniami, ponieważ prawdopodobnie będziesz wiedział, do jakich urządzeń są one przypisane, ale może zapewnić niewielką korzyść w zakresie licencji na oprogramowanie, ponieważ możesz określić, które licencje są brakuje. nie trzeba już przypisywać.

Główna lekcja jest taka sama jak zawsze: gdy coś pójdzie nie tak, nie panikuj, po prostu sprawdź, czy wszystkie ustawienia są aktualne. Zarządzanie urządzeniami jest jak bezpieczeństwo, w końcu w dziewięciu przypadkach na dziesięć największe problemy wiążą się z błędem ludzkim. Są to problemy, których nie da się łatwo rozwiązać i które wymagają utrzymywania bazy umiejętności potrzebnej do utrzymania systemów w dobrym stanie, gdy coś ważniejszego pójdzie nie tak.

Dodatkowe ulepszenia w macOS Ventura

Śledź mnie na Twitterze lub Mastodon lub dołącz do mnie w grupach AppleHolic's Bar & Grill i Apple Discussions na MeWe.

Prawa autorskie © 2022 IDG Communications, Inc.

Udostępnij to