To jak Live Lounge w Radio 1 (jeśli jesteś Brytyjczykiem) lub Unplugged MTV (jeśli jesteś wystarczająco duży, by pamiętać wczesne lata 90.), ale tym razem możemy cieszyć się tym we wspaniałym i wciągającym Dolby Atmos Apple Music. Ulepszony dźwięk przestrzenny.

Jaki jest problem? Dobre pytanie, a jeśli jesteś subskrybentem Apple Music, powinieneś czytać dalej.

Apple właśnie udostępniło Apple Music Sessions. Darmowa wersja daje subskrybentom Apple Music, których jest około 98 milionów (moje członkostwo z dumą mieści się w tej liczbie) ekskluzywny dostęp do wydań na żywo z niektórymi z najbardziej płodnych i obiecujących artystów na świecie, a wszystko to w Spatial.Audio.

Apple twierdzi, że sesje są nagrywane w studiach Apple Music na całym świecie, co daje artystom możliwość ponownego wyobrażenia sobie i odtworzenia hitów z ich katalogu oraz tworzenia kreatywnych nowych okładek.

A jedną z najlepszych części jest to, że te wyjątkowe występy są również filmowane, czego efektem jest kolekcja na żywo nowych utworów muzycznych z Spatial Audio (technologia firmy Apple, która niedawno obchodziła pierwszą rocznicę w branży muzycznej) oraz występy na żywo teledysków.

Wczesne wydawnictwa mają posmak country, ponieważ pochodzą od Carrie Underwood i Tenille Townes, nagrane w nowych, najnowocześniejszych studiach Apple Music w Nashville w stanie Tennessee. Oba wydawnictwa zawierają trzy ścieżki dźwiękowe i trzy wideo, a po ich wysłuchaniu mogę powiedzieć, że jest co świętować.

Opinia: Apple Music po prostu sprawia, że ​​​​Spotify wygląda w tym momencie źle, podobnie jak Netflix

Netflix niedawno wypuścił Spatial Audio, ale podobnie jak Dolby Atmos (którego odznaki wydają się pojawiać z alarmującą regularnością na tabletach takich jak Amazon Fire HD 10 Plus, gdzie możliwość dostarczania prawdziwie wciągającego dźwięku w powietrzu z tych małych głośników wbudowanych w górę po prostu może t) odpowiada studio nagraniowemu lub teatrowi 9.1.7) Nie wszystkie dźwięki przestrzenne są sobie równe.

W rzeczywistości Netflix przesyła strumieniowo swoje treści Spatial Audio za pomocą AMBEO 2-Channel, technologii licencjonowanej przez firmę Sennheiser, która umożliwia mikserom dźwięku dostosowywanie ścieżek dźwiękowych Dolby Atmos do prezentacji Spatial Audio na głośnikach stereo.

Z drugiej strony system Spatial Audio firmy Apple wykorzystuje ścieżkę dźwiękową 5.1, 7.1 lub opartą na obiektach, taką jak Dolby Atmos, a jak wiemy, Apple produkuje również sprzęt, dzięki któremu można w pełni wykorzystać swoją ofertę Spatial Audio. Jeśli słuchasz Apple Music Sessions na słuchawkach AirPods Pro, AirPods Max lub AirPods 3 giganta z Cupertino, te słuchawki pobierają nagranie muzyczne Dolby Atmos i przetwarzają je na urządzeniu, aby uzyskać lepsze wrażenia dźwiękowe podczas śledzenia głowy.

I nie zapominajmy, że oryginalny HomePod firmy Apple obsługuje również dźwięk przestrzenny, ale HomePod mini nie. Jeśli wyczekiwany, a jednak nieoficjalny HomePod 2 obsługuje ulepszony Dolby Atmos Apple Music, wszyscy czeka nas rzadka gratka.

Teraz Spotify. Cała koncepcja Apple Music Sessions brzmi jak odpowiedź Apple na Spotify Sessions (otwiera się w nowej karcie) (ledwo subtelnie, co?), ale bądźmy szczerzy: wiemy, kto wyglądał lepiej. Spotify jeszcze nie wypuścił swojego poziomu Spotify HiFi o wyższej rozdzielczości (który obiecał wprowadzić do końca 2021 roku, ale tego nie zrobił) ani nie dodał do swojej pracy muzyki ulepszonej Dolby Atmos.

Pomimo niedawnego wzrostu cen planu studenckiego, Apple Music jest, moim zdaniem, lepszy od reszty, a teraz nawet lepszy od długoletniego wyboru audiofilów Tidal. A wraz z niestandardowym dźwiękiem przestrzennym na horyzoncie i obiecanymi kolejnymi sesjami, gigant Tim Cook właśnie przedstawił najlepszy jak dotąd przypadek zmiany usług strumieniowego przesyłania muzyki.

Udostępnij to