Polaroid Go jest oficjalnie najmniejszym analogowym aparatem natychmiastowym na świecie i nowe dziecko linii Polaroid.

Większe bycie małym nie oznacza, że ​​nowy produkt jest koniecznie mniejszy niż pełnowymiarowy Polaroid Now z 2020 roku. Oba mają wiele dziwactw i trybów fotografowania, a także mają bardzo podobny wygląd.

Jednak wybór między nimi nie jest łatwy, ponieważ każdy z nich ma pozytywne i negatywne aspekty, które spodobają się różnym gatunkom fotografów.

Jak odkryjemy Polaroid Go jest bardziej przenośny, a także bardziej znany film I-Type z Polaroid Now jest znacznie bardziej elastyczny. Oto, jak porównujesz dwa najlepsze aparaty do zdjęć błyskawicznych w jednym.

Polaroid Go vs Polaroid Now: który z nich jest dla Ciebie lepszy?

1. Rozmiar

Postawione obok siebie nie sposób nie zauważyć ogromnej różnicy wymiarów między pełnowymiarowym Polaroid Now a niewielkim Polaroidem Go. Pierwszy z nich ma wymiary 94x112x150 mm (3.7 × 4.4 × 5.9 cala) i waży 434 g bez włożonej kasetki filmu. W połączeniu z sześciennym kształtem może być nieco nieporęczny w trzymaniu, szczególnie dla dzieci.

Polaroid Go bez problemu mieści się w dłoni o wymiarach 105 x 84 x 61 mm (4,1 x 3,3 x 2,4 cala) i waży 242 g bez opakowania filmu. Jest wystarczająco mały, aby można go było używać jedną ręką, a nawet wsuwa się do kieszeni kurtki, co ułatwia przenoszenie, dzięki czemu można go nosić ze sobą w celu robienia zdjęć niż nieporęczny Polaroid Now.

2. Film

polaroid

Film Polaroid I-Type (po lewej) vs Polaroid Now (po prawej) (Źródło zdjęcia: Future)

Zredukowany Polaroid Go ma swój własny, niestandardowy typ filmu który jest znacznie mniejszy niż film Type I używany przez Polaroid Now. Każde zdjęcie ma wymiary 6,7 x 5,4 cala (2,6 x 2,1 cm) i ma obszar obrazu 4,7 x 4,6 cala (1,9 x 1,8 cm).

Największe zdjęcia typu I mają wymiary 10,7 x 8,8 cm (4,2 x 3,4 cala), a obszar obrazu wynosi 7,9 x 7,7 cm (3,1 x 3,0 cala). I-Type to jeden z największych obecnie dostępnych w sprzedaży formatów filmów błyskawicznych.

polaroid

(Zdjęcie: przyszłość)

Każdy pakiet filmowy zawiera osiem ujęć, ale film Go jest obecnie dostępny tylko w podwójnym opakowaniu, kosztuje około 19 / 20 EUR i można go kupić tylko jako film kolorowy. I-Type jest sprzedawany w wersji kolorowej i monochromatycznej, z gamą różnych kolorów obramowania. Każda paczka kosztuje około 15/16 euro, a różne oferty wielopaków oferują niewielką zniżkę na zdjęcie.

3. Autofokus

polaroid

(Zdjęcie: przyszłość)

Jedną z najbardziej godnych uwagi funkcji Polaroid Now jest autofokus, który eliminuje wiele domysłów z natychmiastowego filmu. Większość innych podstawowych aparatów natychmiastowych wykorzystuje stałą ostrość lub ma ręczny sposób przełączania między fotografowaniem zdalnym a fotografowaniem z bliska. Naciśnięcie spustu migawki do połowy przełącza między elementami obiektywu portretowego i krajobrazowego, zanim pełne naciśnięcie faktycznie zrobi zdjęcie, i powinno zapewnić, że ostateczny obraz jest ostry i szczegółowy.

Ta funkcja nie przeszła w przypadku Polaroida Go, który jest zadowolony z dwuelementowego obiektywu stałoogniskowego. Jest skalibrowany do ustawiania ostrości na obiektach tak bliskich jak 0,5 m, co w dużej mierze wyklucza zbliżenia i fotografię makro. Oznacza to również, że podczas robienia selfie należy trzymać aparat jak najdalej od siebie, aby uniknąć rozmazanego obrazu końcowego.

4 Design

Na pierwszy rzut oka dwa polaroidy wyglądają bardzo podobnie: każdy ma przednią soczewkę i lampę błyskową w taki sposób, jak kultowe „usta”, na które wyrzucane są zdjęcia. Mają też ten sam kanciasty kształt z wystającym wizjerem i tylnym przyciskiem zasilania, a także cyfrowy licznik wyjściowy, który zapala się po ich włączeniu.

polaroid

(Zdjęcie: przyszłość)

Istnieją jednak pewne różnice konstrukcyjne. Spust teraz znajduje się z przodu z dedykowanym przyciskiem samowyzwalacza i nie jest szczególnie ergonomiczny. Przycisk migawki aparatu Go znajduje się na górnej krawędzi, a funkcja samowyzwalacza została zintegrowana z przyciskiem sterującym lampą błyskową. Jest znacznie wygodniejszy do trzymania jedną lub dwiema rękami i zapobiega przypadkowemu zablokowaniu lampy palcami.

Szuflada na filmy Now otwiera się przyciskiem zwalniającym, a Go posiada wysuwaną klapę otwieraną od dołu komory. Oba mają ten sam port ładowania microUSB z boku, ale z diodą LED aktywności, która informuje, kiedy aparat jest pełny.

W tej chwili Polaroid Go jest dostępny tylko w kolorze białym, a ekskluzywny pięciokolorowy pasek marki i czerwony przycisk zasilania dodają mu osobowości. Z kolei Now jest dostępny w dziesięciu różnych kombinacjach kolorystycznych.

5 Jakość obrazu

Polaroid teraz

Przykład zdjęcia wykonanego za pomocą Polaroid Now. (Źródło zdjęcia: przyszłość)

Tworzy obrazy w formacie kwadratowym, których wywoływanie zajmuje około 10 do 15 minut. Odwzorowanie kolorów jest podobne w obu typach klisz, ponieważ mają one ten sam proces wywoływania chemicznego, ale nie oznacza to, że jakość obrazu jest taka sama.

Polaroid idź

Przykładowe zdjęcia zrobione Polaroidem Go. (Zdjęcie: Future)

Większy Polaroid Now (powyżej) lepiej jest odporny na światło słoneczne, unikając prześwietlenia nawet podczas fotografowania w kierunku słońca. Nie jest niezawodny, a bezpośrednie światło słoneczne zawsze sprawi, że Twoje zdjęcia będą się wyróżniać, ale wyniki są często bardziej przydatne tutaj niż w locie.

W pomieszczeniach oba aparaty używają lampy błyskowej do naświetlania sceny, co jest niezbędne w praktycznie każdych warunkach oświetleniowych, jeśli chcesz uniknąć pozostawiania obiektów w ciemności. Chociaż obaj używają lampy błyskowej z wyładowaniem próżniowym, Polaroid Now ma nieco większą komorę błyskową. Różnice są minimalne, ale większy aparat ma tutaj niewielką przewagę.

6. cena

Choć jest o rok starszy od swojego młodszego brata, Polaroid Now jest wyceniony bardzo podobnie do Go. Sam Now kosztuje 99.99 € / 119.99 € / 229.95 €, w porównaniu do 99.99 € / 109,99 € / 199,95 € Go.

Nie obejmuje to jednak pakietów filmowych, które są oczywiście niezbędne dla każdego, kto jest nowym użytkownikiem Polaroida. Jeśli kupujesz bezpośrednio od Polaroid, zestaw startowy Polaroid Now (zawierający dwa pakiety filmów kolorowych i jeden pakiet monochromatyczny) kosztuje 144.99 EUR / 160.99 EUR, a w Australii możesz otrzymać bezpłatny pakiet filmów przy zakupie teraz.

polaroid

(Zdjęcie: przyszłość)

Pakiety filmy dla Go są obecnie dostępne tylko bezpośrednio w Polaroidchoć prawdopodobnie zmieni się to, gdy pierwsza partia zamówień w przedsprzedaży Go trafi do rąk klientów.

Polaroid Go vs Polaroid Now: Co powinieneś kupić?

Polaroidowi nie udało się wcisnąć wszystkich funkcji Polaroid Now w mniejszą obudowę Go, dlatego te dwie kamery istnieją jako oddzielne opcje.

Dzięki włączeniu autofokusa i mocniejszej lampy błyskowej, Teraz korzystanie z dwóch aparatów jest nieco łatwiejsze. Jesteśmy również fanami większego rozmiaru nadruku. Ale warto też zastanowić się, czy większy rozmiar może ograniczać liczbę dotarcia do niego lub zabrania go w drogę.

Jeśli szukasz natychmiastowego aparatu, który możesz zabrać na wycieczkę lub prezent dla najmłodszych, mały Polaroid Go jest prawdopodobnie najlepszą opcją dla Ciebie, a na dłuższą metę może być nieco tańszy, do czasu naucz się go używać. liczy się w najniższym koszcie Twojego najmniejszego filmu.

Udostępnij to