Polaroid Go czy Polaroid Now: który aparat jest najlepszy dla Ciebie?

Polaroid Go czy Polaroid Now: który aparat jest najlepszy dla Ciebie? Polaroid Go jest oficjalnie najmniejszym analogowym aparatem natychmiastowym na świecie i nowe dziecko linii Polaroid. Ale to, że jest mały, nie oznacza, że ​​nowy nabytek jest koniecznie mniejszy niż pełnowymiarowy Polaroid Now z 2020 r. Oba mają wiele funkcji i trybów fotografowania, a ponadto są bardzo podobne w konstrukcji. Jednak wybór między nimi nie jest łatwy, ponieważ każdy z nich ma pozytywne i negatywne aspekty, które spodobają się różnym gatunkom fotografów. Jak się dowiemy, Polaroid Go jest bardziej przenośny, a także bardziej znany film I-Type z Polaroid Now jest znacznie bardziej elastyczny. Oto, jak porównujesz dwa najlepsze aparaty do zdjęć błyskawicznych w jednym.

Polaroid Go vs Polaroid Now: który z nich jest dla Ciebie lepszy?

1. Rozmiar

Umieszczone obok siebie nie sposób nie zauważyć ogromnej różnicy w wymiarach między pełnowymiarowym Polaroidem Now a mniejszym Polaroidem Go. Pierwszy ma wymiary 94 x 112 x 150 mm (3.7 x 4.4 x 5.9 cala) i waży 434 g bez włożonego opakowania filmu. W połączeniu z sześciennym kształtem może być nieco nieporęczny w trzymaniu, szczególnie dla dzieci. Polaroid Go z łatwością mieści się w dłoni przy wymiarach 105 x 84 x 61 mm (4,1 x 3,3 x 2,4 cala) i waży 242 g bez opakowania filmu. Jest na tyle mały, że można go używać jedną ręką, a nawet wsuwa się do kieszeni kurtki, aby ułatwić przenoszenie, więc bardziej prawdopodobne jest, że zabierzesz go ze sobą na pstryknięcie niż nieporęczny Polaroid Now.

2. Film

polaroid Film Polaroid I-Type (po lewej) vs Polaroid Now (po prawej) (Źródło zdjęcia: Future) Zredukowany Polaroid Go ma swój własny, niestandardowy typ filmu który jest znacznie mniejszy niż film typu I używany przez Polaroid Now. Każde zdjęcie ma wymiary 6,7 x 5,4 cm (2,6 x 2,1 cala) i obszar obrazu 4,7 x 4,6 cm (1,9 x 1,8 cala). Największe zdjęcia typu I mają wymiary 10,7 x 8,8 cm (4,2 x 3,4 cala), z obszarem obrazu 7,9 x 7,7 cm (3,1 x 3,0 cala). I-Type to jeden z największych obecnie dostępnych w sprzedaży formatów filmów natychmiastowych. polaroid (Źródło zdjęcia: Future) Każdy pakiet filmów zawiera osiem ujęć, ale film Go jest obecnie dostępny tylko jako podwójny pakiet, kosztujący około 19 USD / 20 EUR i można go kupić tylko jako film kolorowy. I-Type jest sprzedawany w wersji kolorowej i monochromatycznej, z różnymi kolorami obramowania. Każde opakowanie kosztuje około 15 €/16 €, a kilka ofert wielopakowych oferuje niewielką zniżkę na zdjęcie.

3. Autofokus

polaroid (Źródło zdjęcia: Future) Jedną z najbardziej godnych uwagi cech Polaroid Now jest autofokus, który usuwa wiele domysłów z filmu natychmiastowego. Większość innych podstawowych aparatów natychmiastowych albo używa stałej ostrości, albo ma ręczny sposób przełączania między fotografowaniem zdalnym a fotografowaniem z bliska. Naciśnięcie spustu migawki do połowy przełącza między elementami obiektywu portretowego i poziomego, zanim pełne naciśnięcie faktycznie zrobi zdjęcie, i powinno zapewnić, że ostateczny obraz będzie ostry i szczegółowy. Ta funkcja nie sprawdziła się w przypadku Polaroid Go, który jest zadowolony z dwuelementowego obiektywu o stałej ogniskowej. Jest skalibrowany tak, aby skupiać się na obiektach z odległości nawet 0,5 m, co w dużej mierze wyklucza zbliżenia i makrofotografię. Oznacza to również, że podczas robienia selfie należy trzymać aparat jak najdalej od siebie, aby uniknąć rozmycia końcowego zdjęcia.

4 Design

Na pierwszy rzut oka dwa polaroidy wyglądają bardzo podobnie: każdy ma przednią soczewkę i lampę błyskową w ten sposób, jak kultowe „usta”, przez które wyrzucane są zdjęcia. Mają też ten sam kanciasty kształt z wystającym wizjerem i skierowanym do tyłu przyciskiem zasilania oraz cyfrowym licznikiem wyjściowym, który zapala się po włączeniu. polaroid (Źródło zdjęcia: przyszłość) Istnieją jednak pewne różnice konstrukcyjne. Nowszy spust znajduje się z przodu z dedykowanym przyciskiem samowyzwalacza i nie jest szczególnie ergonomiczny. Przycisk migawki Go znajduje się na górnej krawędzi, a funkcja samowyzwalacza została wbudowana w przycisk sterujący lampą błyskową. O wiele wygodniej jest go trzymać jedną lub dwiema rękami i zapobiega przypadkowemu zablokowaniu lampy błyskowej palcami. Szuflada filmu Now otwiera się za pomocą przycisku zwalniającego, podczas gdy Go posiada wysuwaną klapę otwieraną od dołu komory. Oba mają ten sam port ładowania microUSB z boku, ale z diodą LED aktywności, która informuje, kiedy aparat jest pełny. W tej chwili Polaroid Go jest dostępny tylko w kolorze białym, z charakterystycznym dla marki pięciokolorowym paskiem i czerwonym przyciskiem zasilania, które dodają osobowości. Z drugiej strony Now jest dostępny w dziesięciu różnych kombinacjach kolorystycznych.

5 Jakość obrazu

Polaroid teraz Przykład zdjęcia zrobionego Polaroid Now. (Źródło zdjęcia: Future) Tworzy obrazy w formacie kwadratu, których rozwinięcie zajmuje około 10 do 15 minut. Odwzorowanie kolorów jest podobne w obu typach filmów, ponieważ mają ten sam proces wywoływania chemicznego, ale nie oznacza to, że jakość obrazu jest taka sama. Polaroid idź Przykładowe zdjęcia zrobione Polaroidem Go. (Zdjęcie: Future) Większy Polaroid Now (powyżej) lepiej jest odporny na światło słoneczne, unikając prześwietlenia nawet podczas fotografowania pod słońce. To nie jest niezawodne, a bezpośrednie światło słoneczne zawsze powoduje eksplozję zdjęć, ale wyniki są często bardziej przydatne tutaj niż w podróży. W pomieszczeniach oba aparaty używają lampy błyskowej do naświetlenia sceny, co jest niezbędne w prawie każdych warunkach oświetleniowych, jeśli chcesz uniknąć pozostawiania fotografowanych osób w ciemności. Chociaż oba używają lampy błyskowej z wyładowaniem próżniowym, Polaroid Now ma nieco większą komorę błyskową. Różnice są minimalne, ale większy aparat ma tutaj niewielką przewagę.

6. cena

Chociaż jest o rok starszy od swojego młodszego brata, Polaroid Now jest bardzo podobny cenowo do Go. Sam Now kosztuje 99.99 EUR / 119.99 EUR / 229.95 USD, w porównaniu do tagu Go za 99.99 EUR / 109,99 EUR / 199,95 USD. Nie obejmuje to jednak pakietów filmów, które są oczywiście niezbędne dla każdego, kto jest nowy w Polaroid. Jeśli kupujesz bezpośrednio od Polaroid, zestaw Polaroid Now Starter Kit (zawierający dwa pakiety kolorowych filmów i jeden pakiet monochromatyczny) kosztuje 144.99 € / 160.99 € lub w Australii możesz otrzymać bezpłatny pakiet filmów przy zakupie Now. polaroid (Źródło zdjęcia: przyszłość) Pakiety filmy dla Go są obecnie dostępne tylko bezpośrednio w Polaroidchoć prawdopodobnie zmieni się to, gdy pierwsza partia zamówień w przedsprzedaży Go trafi do rąk klientów.

Polaroid Go vs Polaroid Now: Co powinieneś kupić?

Polaroidowi nie udało się zmieścić wszystkich funkcji Polaroid Now w mniejszej obudowie Go, dlatego te dwie kamery istnieją jako osobne opcje. Dzięki włączeniu autofokusa i mocniejszej lampy błyskowej, Teraz korzystanie z dwóch aparatów jest nieco łatwiejsze. Jesteśmy również fanami ich większego rozmiaru wydruku. Ale warto też zastanowić się, czy jego większa obudowa może ograniczać liczbę sięgania po niego lub zabierania go na wycieczki. Jeśli szukasz natychmiastowego aparatu, który możesz zabrać na wycieczkę lub dać dzieciom, mały Polaroid Go jest prawdopodobnie najlepszą opcją dla Ciebie, a na dłuższą metę może być nieco tańszy, gdy nauczysz się, jak go używać. konto po najniższych kosztach najmniejszego filmu.