Polaroid Teraz recenzja | radar technologiczny

Polaroid ahora revisión |  Radar tecnológico

Zajęło to większą część dekady, ale to, co zaczęło się jako Project Impossible, zdołało odciągnąć Polaroida od krawędzi. Dawniej Polaroid Originals, marka jest teraz właścicielem praw do nazwy, a Polaroid Now to ich pierwszy szybki wysiłek w tym nowym wyglądzie.

Ewolucja stałoogniskowego Onestep 2, Now to pierwszy aparat z tej serii wyposażony w obiektyw z autofokusem. Ma to na celu wyeliminowanie zgadywania podczas natychmiastowego fotografowania, pomagając fotografom uniknąć rozmytych zdjęć, które marnują drogi film.

Zaprojektowany specjalnie dla zabawy, pod wpływem chwili, powinien bardziej spodobać się pokoleniu Instagrama, każdemu, kto ma kreatywne oko i tym, którzy chcą ożywić imprezy lub wesela. Łatwo go polecić jako jeden z najlepszych dostępnych obecnie aparatów natychmiastowych.

Każdy niestandardowy pakiet filmów Polaroid I-Type zawiera osiem ujęć 4,2 x 3,5 cala, które mają kwadratowy obszar obrazu 3,1 cala. Pakiety filmów kolorowych i czarno-białych są dostępne za około 19 USD / 15 GBP / 32 USD za sztukę, chociaż można kupić wielopaki z niewielką zniżką. To czyni je droższymi niż film Fuji w formacie Instax Square, ale odbitki Polaroid są fizycznie większe.

Obraz 1 z 3

teraz polaroidem(Zdjęcie: przyszłość)teraz polaroidem(Zdjęcie: przyszłość)teraz polaroidem(Zdjęcie: przyszłość)

Projekt i funkcje

Klasyczne aparaty Polaroid miały charakterystyczny wygląd, który zaktualizowano w OneStep i OneStep 2. Polaroid Now to bardziej ewolucja w stosunku do poprzednich modeli, z bardzo podobną konstrukcją i znaną konstrukcją z poliwęglanu, ale z mniejszą liczbą przycisków.

Wszystko jest prostsze dzięki bardziej ergonomicznemu wizjerowi, przeniesionemu portowi microUSB do łatwego ładowania oraz cyfrowemu licznikowi zdjęć, który wyraźnie pokazuje, ile jeszcze pozostało odbitek. Jest bardziej czytelny niż seria fal świetlnych LED poprzedniego modelu.

teraz polaroidem

(Zdjęcie: przyszłość)

Obiektyw jest zamocowany na miejscu, bez osłony obiektywu, która by go chroniła. Przyciski migawki i samowyzwalacza znajdują się po obu stronach, a przyciski zasilania i lampy błyskowej znajdują się z tyłu.

Un botón final en el costado abre la bandeja de película de carga frontal, que es mucho más elegante que el interruptor de liberación manual deslizante que se ve en los modelos OneStep más antiguos. Il n'y a cependant pas de fil de trépied au bas de l'appareil photo, ce qui ressemble à un pas en arrière par rapport au OneStep Plus de l'année dernière, et pourrait rendre la fonction de retardateur un peu plus difficile à usar.

Nie sposób zignorować niezwykłego kształtu Teraźniejszości. Jest kwadratowy, kanciasty i trudny w obsłudze jedną ręką. W pudełku znajduje się pasek na szyję, ale jest wystarczająco duży, aby mieć pewność, że będziesz chciał schować go w torbie, gdy nie jest używany.

Obraz 1 z 3

teraz polaroidem(Zdjęcie: przyszłość)teraz polaroidem(Zdjęcie: przyszłość)teraz polaroidem(Zdjęcie: przyszłość)

Wydajność

Wykadrowanie obiektu przez wizjer może być trudne, ponieważ to, co widzisz, nie jest dokładnie tym, co rejestruje obiektyw aparatu. To, co wydaje się pasować do ramy, może zostać przycięte po wywołaniu odbitki. Jest to jednak dość powszechna funkcja aparatu natychmiastowego, a w większości przypadków umieszczenie obiektu na środku kadru zapewnia ostre ujęcie.

Włącz aparat, a lampa błyskowa włączy się automatycznie. Będziesz chciał go wyłączyć tylko w jasnych scenach plenerowych, ponieważ ekspozycja musi być dopasowana gdzie indziej. Dioda LED wyraźnie wskazuje, kiedy lampa błyskowa jest włączona, więc jest niewielka szansa, że ​​o niej zapomnisz.

Nie ma trybów fotografowania, z którymi można się zapoznać, ani trybów ustawiania ostrości do zabawy; Po prostu wyceluj, naciśnij spust migawki do połowy, aby włączyć autofokus, i naciśnij go do końca, aby zrobić zdjęcie.

La foto sale de la parte frontal de la cámara casi al instante, luego tarda entre diez y quince minutos en revelarse por completo. Una cámara instantánea Zero Ink puede ser más rápida, pero imprime sus imágenes de manera eficiente; en cambio, la I-Type de Polaroid utiliza un proceso químico, que los puristas instantáneos consideran el tipo "correcto" de película instantánea.

Obraz 1 z 11

teraz polaroidemFilm I-Type rejestruje niezłą ilość szczegółów, gdy autofokus zapewnia ostrość sceny (Źródło zdjęcia: Future)teraz polaroidemWszystkie zdjęcia mają wyraźny klimat natychmiastowego aparatu, z głębokimi cieniami i desaturowanymi kolorami. W końcu to powód, dla którego kupujesz natychmiast (Źródło zdjęcia: Future)teraz polaroidemZbliżenia są tam, gdzie autofokus zawodzi, rzadko udaje się utrzymać obiekty bliżej niż pół metra, które wyglądają ostro (Źródło zdjęcia: Future)teraz polaroidemWizjer może być mylący; to, co wydaje się pasować do kadru, może czasem zostać przycięte (Źródło zdjęcia: Future)teraz polaroidemLampa błyskowa jest mocniejsza niż OneStep 2, ale nadal ma problemy z oświetleniem średnio oświetlonych scen w pomieszczeniach. (Źródło zdjęcia: przyszłość)teraz polaroidem(Zdjęcie: przyszłość)teraz polaroidem(Zdjęcie: przyszłość)teraz polaroidem(Zdjęcie: przyszłość)teraz polaroidem(Zdjęcie: przyszłość)teraz polaroidem(Zdjęcie: przyszłość)teraz polaroidem(Zdjęcie: przyszłość)

Jakość obrazu

Dodanie autofokusa oznacza, że ​​więcej ujęć wydaje się ostrych w kadrze, a nie tylko w środku, funkcja (lub niektórzy mogą powiedzieć, że problem) widoczna w OneStep 2.

Autofokus działa w dużej mierze w odległości około 0,5 m, ale spróbuj sfotografować coś bliżej, a efekt końcowy jest często rozmyty. Jest to doświadczenie metodą prób i błędów, podobnie jak większość aparatów natychmiastowych, ale w rękach każdego, kto nie zna tego formatu, Now powinno pomóc zmniejszyć liczbę utraconych zdjęć.

Oznacza to, że fani selfie mogą być rozczarowani, ponieważ autofokus może mieć trudności z zablokowaniem, chyba że masz wyjątkowo długie ręce. Z przodu aparatu nie ma też lusterka, które pomagałoby w komponowaniu.

Ekspozycja może być różna, a lampa błyskowa często nie jest konieczna w sytuacjach, w których można by pomyśleć, że jest, co skutkuje przesadnymi rozjaśnieniami - powszechnym doświadczeniem w przypadku różnych pakietów filmowych. I odwrotnie, wnętrza, które wydają się dobrze oświetlone, bez lampy błyskowej mogą wydawać się prawie czarne. Nie zaskoczy to nikogo, kto pamięta film natychmiastowy za pierwszym razem, ale fotografowie bardziej przyzwyczajeni do swojego smartfona będą musieli się przyzwyczaić.

Każdy wydruk I-Type zapewnia miękkie kolory i gładkie szczegóły, podczas gdy cienie i ciemniejsze elementy danej sceny mają tendencję do dominacji. Czasami na jego ujęciach pojawiają się nieoczekiwane kolory, nadając częściom błękitnego nieba delikatny purpurowy odcień. To dokładnie taki wygląd, jakiego oczekujemy od filmów natychmiastowych, ze światłem od czasu do czasu skradającym się wokół krawędzi ujęć, co zapewnia prawdziwie analogowy wygląd.

Obraz 1 z 3

teraz polaroidem(Zdjęcie: przyszłość)teraz polaroidem(Zdjęcie: przyszłość)teraz polaroidem(Zdjęcie: przyszłość)

Veredicto

Teraz wydaje się, że jest to krok naprzód w linii aparatów natychmiastowych Polaroid, z autofokusem, który jest naprawdę przydatny w wielu scenariuszach fotografowania. Makrofotografia nie jest mocną stroną tego aparatu, ale biorąc pod uwagę natychmiastowy charakter filmu błyskawicznego, jest mało prawdopodobne, aby odstraszyła osoby poszukujące aparatu do zabrania na imprezy i wydarzenia.

Wykonuje wspaniałe obrazy lo-fi, które mają wyjątkowy styl wizualny, i chociaż wymaga pewnych eksperymentów, aby uniknąć prześwietlonych lub niedoświetlonych ujęć, nie jest bardziej winny niż którykolwiek z jego rywali. Wydaje się również niedrogi, chociaż OneStep Plus to niewiele więcej i dodaje dodatki, takie jak łączność Bluetooth dla bardziej kreatywnych trybów fotografowania.

Przenośność i koszt filmu zawiodły go, podczas gdy konkurencyjne modele Fujifilm oferują bardziej zaawansowane funkcje, które przypadną do gustu entuzjastom fotografii, w mniejszych opakowaniach. Ale Polaroid Now wygrywa dzięki łatwości użytkowania i większym nakładom.

Konkurs

Obraz 1 z 3

fujifilm instax mini sq6(Crédito de la imagen: Fujifilm Instax)

Fujifilm Instax Kwadrat SQ6

Bardziej zaawansowany zestaw funkcji i kompaktowa obudowa sprawiają, że kwadratowy format SQ6 Fuji jest nieco bardziej przenośny niż Polaroid Now, a film Instax jest również nieco tańszy niż I-Type, ale brakuje mu automatycznego ustawiania ostrości i wykorzystuje niestandardowe baterie.

Błyskawiczny Plac Schabowy(Źródło zdjęcia: Lomo)

Pañuelo Lomo'instant

Ahora, mucho más flexible que la Polaroid, la Lomo'instant Square incluye una gran cantidad de accesorios que te permiten ser creativo con tus fotos, y puede cambiar entre los tipos de película Instax Mini e Instax Square. Sin embargo, es mucho más caro y el diseño cuadrado es aún menos portátil.

Fujifilm Instax Kwadrat SQ20(Crédito de la imagen: Fujifilm Instax)

Fujifilm Instax Kwadrat SQ20

Łączy fotografowanie analogowe na filmie Instax Square z inteligencją cyfrową, umożliwiając stosowanie filtrów i edycję zdjęć na ekranie LCD przed wydrukiem, chociaż bardziej zaawansowane funkcje sprawiają, że jest znacznie droższy niż Polaroid Now.

Polaroid teraz: porównanie cen