Google ujawniło nowe ustawienia administratora umożliwiające „kontrolę dostępu do eksperymentalnych aplikacji Google Workspace”, co sugeruje, że firma pracuje nad szeregiem nowych produktów lub usług.

Według wpisu na blogu firmy (otwiera się w nowej karcie), „Administratorzy mogą używać nowych eksperymentalnych ustawień kontroli aplikacji, aby przyznawać lub odmawiać swoim użytkownikom dostępu do nowych lub eksperymentalnych aplikacji Google i określać, czy te aplikacje mogą uzyskać dostęp do podstawowych danych usługi .

Jest to również ukłon w stronę lat założenia firmy, kiedy korzystała z Google Labs do testowania nowych i nadchodzących narzędzi zwiększających produktywność. Obecnie opracowywane jest nowe oprogramowanie pod tytułem Area 120, z kilkoma najnowszymi dodatkami, takimi jak Voice Dubbing Tool (otwiera się w nowej karcie) oraz Stack Document Scanning and Organization Tool (otwiera się w nowej karcie).

Firma powiedziała, że ​​do tej pory nie było przełącznika włączania/wyłączania, więc dodanie go będzie ważne, aby pomóc użytkownikom kontrolować, kto ma dostęp do ich danych, nie wspominając o stabilności oprogramowania.

Testuj aplikacje za pomocą Google Workspace

Globalne wdrażanie już się rozpoczęło, ale niektórym użytkownikom może minąć nawet 15 dni, zanim nowe zamówienia pojawią się w Google Workspace.

Nowe reguły będą dostępne dla wszystkich klientów Workspace, a także byłych użytkowników G Suite Basic i Business.

Będzie on włączony dla większości klientów, a dla uczniów szkół podstawowych i średnich będzie wyłączony od samego początku. Administratorzy mogą to kontrolować poprzez aplikacje > Dodatkowe usługi Google > Ustawienia doświadczeń w przestrzeni roboczej.

W chwili pisania tego tekstu istnieje jedna aplikacja Area 120, którą można włączyć lub wyłączyć za pomocą nowych elementów sterujących: narzędzie do handlu cyfrowego Qaya (otwiera się w nowej karcie).

Przyszłe dodatki prawdopodobnie skupią się na współpracy lub przepływie pracy, ponieważ nowe kontrolki są dostępne tylko dla klientów Workspace, a nie dla kont osobistych/indywidualnych.

Udostępnij to