Sony uruchamia nowy program lojalnościowy dla graczy o nazwie PlayStation Stars, który nagradza graczy za spędzanie czasu na konsolach PlayStation.

Bezpłatny program, który zostanie udostępniony użytkownikom PS4 i PS5 na całym świecie jeszcze w tym roku, umożliwi zdobycie różnych nagród za ukończenie określonych „kampanii”, a jak zauważyła firma Sony w poście na blogu (otwiera się w nowej karcie), będą się one różnić w zakresie znacznie.

Comiesięczne kampanie check-in będą po prostu prosić Cię o zagranie w dowolną grę na konsoli PlayStation, podczas gdy inne proszą Cię o zdobycie określonych trofeów lub nawet zostaniesz pierwszym graczem w Twojej strefie czasowej, który zdobędzie platynę w określonej grze.

Ukończenie tych działań zapewni Ci punkty lojalnościowe, które możesz wymienić na różne prezenty. Należą do nich środki z portfela PSN, których można używać do kupowania gier i wybierania przedmiotów z PS Store. Członkowie PS Plus będą również automatycznie zdobywać dodatkowe punkty lojalnościowe, zachęcając do zarejestrowania się w odnowionej usłudze subskrypcji Sony.

Gracze będą również mogli wygrać „cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie”, które Sony opisuje jako „cyfrowe reprezentacje rzeczy, które lubią fani PlayStation, w tym postacie ukochanych i kultowych postaci z gier i innych form rozrywki, a także cenne gadżety, które czerpią z nich historii” firmy Sony. innowacji”.

Dodaje: „Zawsze będzie można wygrać nowy przedmiot kolekcjonerski, niezwykle rzadki przedmiot kolekcjonerski do wyszukania lub coś niesamowitego do zebrania tylko dla zabawy”.

W wywiadzie dla The Washington Post Grace Chen, wiceprezes ds. reklamy sieciowej, produktów lojalnościowych i produktów licencjonowanych w Sony, wyjaśniła, że ​​przedmioty kolekcjonerskie nie są objęte systemem NFTS i nie wykorzystują technologii blockchain.

Co to za sztuczka?

Cómo cambiar tu nombre de PSN

(Źródło zdjęcia: Sony)

Wszyscy uwielbiają prezenty, a PlayStation Stars wydaje się idealnym rodzajem programu lojalnościowego — takim, który zasypuje Cię prezentami bez konieczności wykonywania dodatkowej pracy. Ale wciąż pozostaje wiele szczegółów do wyjaśnienia dla Sony.

Chociaż perspektywa zarabiania funduszy PS Store po prostu grając w grę wydaje się kusząca, nie oczekuj, że Sony będzie zbyt hojne w swoich darowiznach. Liczba punktów lojalnościowych wymaganych do wykupienia pełnej gry jest prawdopodobnie bardzo wysoka, co praktycznie uniemożliwia zdobycie tytułu za nic.

Ponadto, chociaż możesz wymieniać punkty lojalnościowe bezpośrednio na środki z portfela PSN, mogą istnieć pewne ograniczenia dotyczące gier, które możesz kupować. Nie pominęlibyśmy Sony, aby zapobiec kupowaniu najnowszych wydań PS5 za środki wymieniane za pomocą Punktów Lojalnościowych.

Chen mówi również, że „punkty można wymieniać w katalogu, który może zawierać środki z portfela PSN i niektóre produkty PlayStation Store” (podkreślenie dodane). Dlatego wydaje nam się, że dostępne produkty będą się rotować. Być może będziesz musiał chwilę poczekać, aż znajdziesz coś, co Ci się podoba, i podejrzewamy, że Punkty Lojalnościowe mają również datę ważności, która powie Ci, aby je jak najszybciej wydać.

PlayStation Stars jest uderzająco podobne do Microsoft Rewards, innego programu lojalnościowego, który pozwala użytkownikom zdobywać prezenty za pomocą aplikacji Xbox Series X | S i Microsoft. Mamy nadzieję, że spełnia podobną funkcję – fajną, ale nie rewolucyjną.

Udostępnij to