PlayStation nie będzie na Gamescom, ale możemy się domyślać, dlaczego

PlayStation nie będzie na Gamescom, ale możemy się domyślać, dlaczego

Gamescom wraca do Niemiec za dwa miesiące, ale jeśli masz nadzieję zobaczyć jakieś duże ujawnienia PlayStation, mamy złe wieści.

Pomimo tego, że jest to ich pierwszy osobisty pokaz od początku pandemii Covid-19, Sony ogłosiło, że nie będzie uczestniczyć w Gamescom 2022 w sierpniu. Tak wynika z niemieckiej publikacji Games Wirtschaft (otwiera się w nowej karcie), która potwierdziła nieobecność firmy. W związku z tym nie spodziewajcie się żadnych wielkich odkryć dotyczących PlayStation VR 2 czy God of War Ragnarok.

Organizatorzy gamescomu zapowiadali, że w tym roku pojawi się 250 firm i choć nie mamy jeszcze pełnej listy, brakuje nie tylko Sony. Activision Blizzard, Take-Two Interactive i Nintendo wcześniej potwierdziły, że się nie pojawią. Możemy jednak spodziewać się THQ Nordic, Koch Media i Bandai Namco.

Gamescom 2022 odbędzie się w dniach 24-28 sierpnia w Kolonii, ale nie jest to wydarzenie bezpośrednie. Podobnie jak w zeszłym roku, postępowanie rozpocznie się 23 sierpnia pokazem Gamescom Opening Night Live, którego gospodarzem będzie twórca Summer Game Fest, Geoff Keighley. Nadal możemy więc zobaczyć aktualizacje Modern Warfare 2, Marvel’s Spider-man 2 i kto wie (choć prawdopodobnie nie) GTA 6.

Brak pokazu? Nie ma problemu

Wycofanie się Sony z targów Gamescom 2022 nie powinno być całkowitym zaskoczeniem dla fanów PlayStation. Wydawca idzie własnym tempem od startu targów E3 2019 i od tego czasu skupił się na własnych prezentacjach sieciowych, takich jak State of Play czy ubiegłoroczny PlayStation Showcase.

Zwykle duże ogłoszenia są zarezerwowane dla tego typu prezentacji. Weźmy na przykład najnowszą prezentację stanu gry, która skupiała się głównie na wydawcach zewnętrznych. Wraz z pierwszą grą na PlayStation VR 2 potwierdzono Resident Evil 4 Remake, a także pierwsze prawdziwe spojrzenie na Street Fighter 6 i nowy zwiastun Final Fantasy 16.

Oczywiście są wyjątki. Aby zakończyć Summer Game Fest dwa tygodnie temu, Sony w końcu potwierdziło, że The Last of Us zostanie przeprojektowany na PC i PS5, więc istnieje pewna elastyczność. Zwykle jednak, jeśli chodzi o duże wydarzenia, Sony radzi sobie samodzielnie.