Zarządzanie urządzeniami Apple to bijące serce w centrum hybrydowego przedsiębiorstwa mobilnego, a dostawcy obsługujący platformę zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM) firmy Apple inwestują w jej dążenie do przyszłego rozwoju. W tym momencie ewolucji branży zarządzania urządzeniami Apple wydaje się, że jesteśmy na skraju szaleństwa fuzji i przejęć, ponieważ gracze w tej przestrzeni starają się stworzyć unikalne tożsamości zaprojektowane w celu wspierania przyszłego wzrostu.

Intensyfikuje się działalność przemysłowa

Jamf, prawdopodobnie jedna z największych firm w obszarze Apple MDM, zainwestowała duże środki w biznes i usługi, aby rozszerzyć część narzędzi do zarządzania bezpieczeństwem i urządzeniami, które może zapewnić swoim klientom. Obejmują one zaawansowane monitorowanie treści, zerowe zaufanie i zarządzanie punktami końcowymi.

Jamf CIO Linh Lam zauważyła ostatnio szybki rozwój firmy Apple na rynku przedsiębiorstw, przewidując: „W miarę wzrostu popytu i oczekiwań młodych pokoleń dołączających do siły roboczej, urządzenia Apple staną się punktem końcowym. numer jeden do 2030 roku.

Niedawno zaczęliśmy widzieć, jak podmioty spoza przestrzeni zarządzania urządzeniami Apple zaczynają szukać sposobu. Przejęcie AirWatch przez VMWare o wartości 1170 miliarda dolarów w 2014 roku pokazało, co miało nadejść. Ivanti w 2021 roku kupił MobileIron. Niedawno GoTo jest w trakcie przejęcia opartego na chmurze, wieloplatformowego dostawcy zarządzania urządzeniami, Miradore. I prawdopodobnie jednym z największych takich przykładów było przejęcie przez Apple w 2020 r. dostawcy MDM Fleetsmith, którego rozwiązania zostały teraz zintegrowane z Apple Business Essentials.

W innym miejscu Hexnode nawiązała współpracę z Keeper Security; JumpCloud przejął MYKI w lutym, aby rozszerzyć swoją platformę katalogów w chmurze; Kandji nadal przyciąga kapitał inwestycyjny, grając we własną długą grę; Addigy współpracuje z Acronisem (ten ostatni działa również z Jamfem); a Mosyle niedawno zamknęły rundę finansowania o wartości 196 milionów euro i wprowadziły nowe rozwiązania dla klientów korporacyjnych.

nieodparta siła

Oczywiście ta działalność ma swój cel. W miarę jak firmy stają się coraz bardziej cyfrowe, oczekuje się, że do 28.700 r. wartość rynku zarządzania urządzeniami osiągnie 2027 mld USD.

Aby umieścić tę liczbę w kontekście, jest to około czterokrotność istniejącej wartości, co oznacza, że ​​jest dużo miejsca na rozwój w przestrzeni, szczególnie wokół urządzeń Apple.

Przyjrzeliśmy się już akceleracji, ponieważ Mac i iOS razem stanowią obecnie około 23% globalnego udziału w rynku konsumenckim komputerów przenośnych/PC i większy udział w rynkach przedsiębiorstw/pracowników wiedzy. Jeśli chodzi o komputery Mac, analityk Gartnera Mikako Kitagawa przewidział niedawno, że Apple zdobędzie 10,7% rynku komputerów PC do 2026 r., gdy udział Windows spadnie. I oczywiście badanie Dimensional Research z 2021 r. wykazało, że 85% decydentów IT twierdzi, że urządzenia Apple są bezpieczniejsze.

W związku z setkami milionów zamienników komputerów PC, które są obecnie w przygotowaniu, ponieważ starsze instalacje systemu operacyjnego Windows wygasają, a firmy starają się chronić wszystkie punkty końcowe przed katastrofalną awarią biznesową, strona Apple w tym równaniu pozostaje gorącym celem. Pewnie zapomniałem o niektórych). ).

Wydzielenie niszy na tych rynkach oznacza, że ​​dostawcy Apple MDM są pod presją rozszerzania funkcjonalności oferowanych przez siebie rozwiązań, jednocześnie określając swoją unikalną pozycję na rynku.

Wielu ma nadzieję, że uda się to osiągnąć, rozszerzając swoje podstawowe produkty o narzędzia bezpieczeństwa, zdalnej pomocy technicznej i współpracy lub specjalizując się w potrzebach rynków wertykalnych, takich jak edukacja, opieka zdrowotna i produkcja.

Dlaczego fala przejęć może być w drodze

Oczywiście w sytuacji, gdy SAP, BlackBerry, Cisco, Citrix, IBM, Microsoft, Sophos, SOTI i inne konkurują o całość lub część tej samej firmy, mniejsi dostawcy muszą ciężko pracować, aby opracować własne unikalne oferty. Sugeruje to (przynajmniej dla mojego znużonego umysłu), że w pewnym momencie stosunkowo niedługo zobaczymy falę fuzji i przejęć, ponieważ większe podmioty przejmą niektóre z mniejszych firm, aby oferować bardziej efektywne międzyplatformowe narzędzia MDM w biznesie. . klientów i zapewnić wzrost na trudnym rynku.

I później ?

Teraz wiele zależy od dostawców platform, w tym od Apple. Dostawcy rozwiązań MDM żyją i umierają dzięki mocy dostępnych dla nich interfejsów API, co oznacza, że ​​dodawanie funkcjonalności i funkcjonalności zależy również od wsparcia na poziomie systemu.

Jeśli jednak istnieje pozornie niezbadana przestrzeń związana z tymi technologiami, prawdopodobnie rozciąga się ona na zdalną współpracę i autonomiczne rozwiązania bezpieczeństwa.

Śledź mnie na Twitterze lub dołącz do mnie w barze i grillu AppleHolic oraz w grupach dyskusyjnych Apple w MeWe.

Prawa autorskie © 2022 IDG Communications, Inc.

Udostępnij to