Dużo rozmawialiśmy o rozmiarach konsol tej generacji, ale jeden YouTuber przebił je wszystkie potężnym Xbox Series X.

Sfrustrowany faktem, że chłodzenie Xbox Series X Microsoftu nie było tak naprawdę działającą konsolą, YouTuber Michael Pick postanowił zrobić to lepiej. „Postanowiłem stworzyć gigantycznego Xboxa, który faktycznie działał” – powiedział w nowym filmie (otwiera się w nowej karcie).

Wybór zaczyna się od zbudowania drewnianej ramy, a następnie wydrukowania poszczególnych elementów w celu wypełnienia wnętrza. Oczywiście ta jednostka nie tylko oddaje wygląd flagowej konsoli Microsoftu, ale jest również w pełni funkcjonalna. Wyposażony w niestandardową szufladę z tyłu, Pick's wydrukował w 3D stojak, który mieści standardową konsolę Xbox Series X, umieszczając silniki serwera w każdym klawiszu, które łączą się z odpowiednimi dużymi przyciskami na zewnątrz.

Możesz to zobaczyć w całości poniżej:

powstała ponadgabarytowa konsola ustanowiła nowy rekord Guinnessa dla największej konsoli Xbox na świecie, osiągając 2,08 m x 1,04 m x 1,04 m. Firma zajmująca się selekcją i projektowaniem ZHC również nie zatrzymuje tej konsoli Xbox Series X. Od tego czasu została przekazana do Centrum Rozwoju Młodzieży i Młodzieży YMCA w Atlancie w stanie Georgia.

Konsole DIY są modne

Nie jest to pierwsza niestandardowa konsola, jaką widzieliśmy w ostatnich dniach, choć z pewnością ma odwrotną skalę. Chociaż Sony jeszcze oficjalnie nie ogłosiło PS5 Slim, YouTuber Matthew „DIY Perks” Perks niedawno podjął wyzwanie. Tworząc własne PS5 Slim, które ma tylko 2 cm wysokości, zastosował obejście z zasilaczem, ale nadal jest to działający model PS5.

Jeszcze nie widziałem, aby ktokolwiek próbował stworzyć smukłą konstrukcję Xbox Series X, a Microsoft nie potwierdził oficjalnego przeprojektowania. Chociaż widzieliśmy już cieńsze przeprojektowania, takie jak Xbox One S, tym razem może to nie być konieczne. Dzięki podwójnemu podejściu firmy do tej generacji konsol z Xbox Series S, Microsoft jest już gotowy na mniejszą konsolę.

Udostępnij to