Showshower Peacemaker, James Gunn, ujawnił, że istnieje „bardzo duża szansa”, że serial o superbohaterach doczeka się drugiego sezonu.

Przemawiając w podcastie Hero Nation w Deadline, dyrektor Guardians of the Galaxy i Suicide Squad uważa, że ​​to tylko kwestia czasu, zanim serial z udziałem Johna Ceny zostanie odnowiony dla HBO Max.

Zapytany, czy uważa, że ​​drugi sezon Peacemaker będzie zielony, Gunn odpowiedział: „Jest bardzo duża szansa, że ​​tak się stanie. Jesteśmy teraz największym show na świecie. Przedstawienie idzie wyjątkowo dobrze i jesteśmy podekscytowani, wszyscy uwielbiamy to robić, po prostu musimy przekreślić kilka T i wskazać kilka „ja”, czyli w zasadzie ja.

„Bardzo dobra okazja” to mało powiedziane. Według danych przesłanych do TechRadar przez globalną firmę zajmującą się popytem na publiczność Parrot Analytics, Peacemaker był najczęściej poszukiwanym programem telewizyjnym na wszystkich platformach streamingowych od 22 stycznia.

Według najnowszych danych firmy Peacemaker cieszył się 69,5 razy większym popytem niż przeciętny program telewizyjny, pokonując Wiedźmina w Netflix i Księgę Boby Fetta w Disney Plus. Dla kontekstu, sezon Wiedźmina był 67,7 razy bardziej popularny niż przeciętny serial telewizyjny, podczas gdy przygodówka Boby Fetta na małym ekranie była 66 razy bardziej popularna niż przeciętny serial.

Nie jest jasne, kiedy rozpocznie się kręcenie drugiego sezonu Peacemaker, jeśli WarnerMedia i AT&T odnowią program na kolejną wycieczkę. Na razie jednak do wydania są jeszcze trzy odcinki Peacemaker, w tym finał pierwszego sezonu, który odbędzie się 2 lutego. W międzyczasie fani Christophera Smitha z Ceny będą mieli więcej treści do konsumpcji.

Analiza: rozpoczęcie pokazu superbohaterów we właściwym czasie

Pacyfikator

(Zdjęcie: HBO Max)

Nic dziwnego, że Peacemaker bardzo dobrze poradził sobie w HBO Max.

Po pierwsze, charyzmatyczny, humorystyczny i emocjonalnie rezonujący antybohater Johna Ceny jest niezwykle powiązany. Tak, z pozoru jest arogancki i zuchwały; jednak sugeruje się, że jest to postać skomplikowana, z własnymi problemami i wypartymi traumami. Oznacza to, że widzowie będą mu współczuć, niezależnie od jego czasami szorstkiej osobowości „najpierw działaj, pomyśl później”. Znakomita obsada drugoplanowa w serialu była również kolejnym ważnym pozytywnym czynnikiem, dlaczego Sezon 1 Peacemaker został dobrze przyjęty przez publiczność.

Jednak największą atrakcją była data premiery serii DCEU w 2022 roku. Wydanie spinoffu The Suicide Squad 13 stycznia okazało się zamachem stanu, z niewielką konkurencją ze strony innych programów streamingowych, skoncentrowanych na superbohaterach lub nie.

Oczywiście nie zabrakło świetnych programów do obejrzenia. Netflix nadal dostarcza świetne treści, w tym Ozark Season 4 i Archive 81. Tymczasem abonenci Prime Video mogli cieszyć się tym, co widzimy, wraz z innymi niecierpliwie oczekiwanymi serialami telewizyjnymi, takimi jak The Legend of Vox Machina, który ukaże się wcześniej niż później .. na koniec miesiąca.

Ale niektóre z tych programów, w tym Vox Machina, będą miały określoną publiczność. Inne, takie jak Archive 81, również stały się popularne ustnie.

Dla kontrastu, Peacemaker był już postacią, a Cena wystąpiła w The Suicide Squad latem 2021 roku. Dodajmy do tego fakt, że Gunn, którego filmy Guardians były powiewem świeżego powietrza w Marvel Cinematic Universe (MCU). – jest głównym scenarzystą i głównym reżyserem serialu, a Peacemaker miał już przewagę nad konkurencją.

Mówiąc o Marvelu, Peacemaker również bardzo skorzysta na braku nowej zawartości MCU na początku tego roku. Zanim Moon Knight wyląduje na Disney Plus, między najnowszą produkcją Marvel Studios a następną minie trzymiesięczna przerwa. Bez filmów ani programów telewizyjnych MCU, z którymi mógłby konkurować, Peacemaker ma wolną rękę na popularnym i dochodowym rynku superbohaterów.

Krótko mówiąc, wydanie Peacemakera na początku roku było właściwą decyzją: dla HBO Max, dla Gunna i Ceny oraz dla przyszłości serii. Spodziewajcie się więc, że w przyszłości zobaczymy więcej przygód z udziałem Peacemakera i zespołu ARGUS.

Udostępnij to