PayPal wypełnia popularną lukę w systemie płatności handlowców

PayPal wypełnia popularną lukę w systemie płatności handlowców

Użytkownicy biznesowi PayPal będą teraz musieli płacić opłaty transakcyjne za wszystkie swoje przelewy, niezależnie od tego, czy wysyłają płatności do znajomych i rodziny.

Wszystkie płatności PayPal są obecnie klasyfikowane jako „Towary i usługi” lub „Przyjaciele i rodzina”, z których ta ostatnia nie podlega opłatom.

Jednak impreza się skończyła dla firm wykorzystujących tę lukę w celu obejścia opłat; Od 28 lipca tylko osobiste konta PayPal będą mogły otrzymywać bezpłatne płatności „Przyjaciele i rodzina”.

Przyszłość Paypal

Ogłoszenie pojawia się w momencie, gdy PayPal ma „zmniejszyć" swoją opłatę za sprzedaż towarów i usług do 2,99%, bez stałych opłat, dla klientów z USA. Obecna opłata PayPal za towary i usługi wynosi 2,89% plus 0,49 euro.

Ten ostatni krok oznacza również, że użytkownicy biznesowi PayPal, którzy używają go do swoich usług biznesowych, będą musieli utworzyć osobne konto, jeśli chcą otrzymywać płatności od znajomych i rodziny.

Akcje PayPala odnotowały ostatnio hit, spadając nawet bardziej niż średnia akcja technologiczna w 2022 r. Firma straciła około dwóch trzecich swojej wartości w ciągu roku od szczytu w lipcu 2021 r., choć nadal oferuje jedną z najpopularniejszych Metody Płatności. metody. wybiegi na całym świecie.

Jednak PayPal udoskonala swoją ofertę, próbując przejąć część rozwijającego się rynku BNPL i innych wschodzących sektorów.

Gigant płatności ogłosił niedawno, że rozszerza swoją usługę o nowy miesięczny plan płatności, który pozwoli klientom z USA rozłożyć płatności na okresy do 24 miesięcy.

Usługa jest dostępna dla zakupów od 199 EUR do 10,000 0 EUR, z oprocentowaniem od 29.99% do XNUMX% APR w zależności od okresu planu płatności.

PayPal rozszerza się również w przestrzeń kryptowalut, dodając funkcje wspierające wymianę kryptowalut między użytkownikami, skutecznie zmieniając platformę w pełnoprawny portfel kryptowalut.