Xbox Game Pass został wprowadzony na rynek w 2017 roku, ale jest to „zabójcza aplikacja” dla nowego sprzętu Xbox Series X / S firmy Microsoft. Często określany jako „Netflix dla gier”, to pseudonim, który jest całkiem trafny, podobnie jak wszechobecna obecnie usługa przesyłania strumieniowego oznacza, że ​​już nigdy nie będziesz mógł kupować płyt DVD lub Blu-Ray 4K.

Xbox Game Pass jest prawdopodobnie istotną częścią całego ekosystemu Xbox. Zwykle obserwujemy wzrost rabatów na subskrypcje o tej porze roku, a Czarny piątek 2022 nie powinien być tutaj wyjątkiem. Koniecznie sprawdź nasze najlepsze oferty Xbox w Czarny piątek, ponieważ poinformujemy Cię o wszystkich rabatach na Xbox Game Pass, które spadają.

Subskrypcja firmy Microsoft oznacza, że ​​być może nigdy nie będziesz musiał kupować gry, zwłaszcza w przypadku sprzętu Xbox Series X i Xbox Series S nowej generacji. Za rozsądną miesięczną cenę gracze uzyskują dostęp do wielu gier innych firm, a własne oferty Microsoftu również pojawiają się pierwszego dnia. Jeśli zarejestrujesz się w Xbox Game Pass Ultimate, obejmuje to również listę gier EA Play, co oznacza, że ​​gracze mogą cieszyć się bogatym katalogiem EA, a także 10-godzinnymi bezpłatnymi wersjami próbnymi nowych wydań.

Nowością jest także usługa Xbox Cloud Gaming, która umożliwia graczom strumieniowe przesyłanie gier na urządzenia mobilne. Początkowo dotyczyło to tylko Androida, ale od tego czasu Apple i Microsoft znalazły sposób na przeniesienie usługi na iOS i iPadOS. Możesz także korzystać z przesyłania strumieniowego w chmurze bezpośrednio przez Xbox One lub Xbox Series X/S, nadchodzący Xbox Streaming Stick, a nawet Oculus Quest 2 lub Meta Quest Pro w przyszłości.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o usłudze, od ceny po zawartość i dostępne platformy.

    Opcje subskrypcji Xbox Game Pass:

  • Plan 24-miesięczny: 4.99 € miesięcznie (całkowity koszt 119.76 €) (Otwiera się w nowej karcie)

karnet na konsolę Xbox

Co to jest Xbox Game Pass?

Xbox Game Pass to usługa oferująca wiele tytułów na konsole Xbox i komputery PC, które gracze mogą pobierać i grać na konsoli Xbox lub komputerze z systemem Windows (lub przesyłać strumieniowo na telefon lub tablet z systemem Android) w cenie jednej miesięcznej subskrypcji. (9.99 EUR / 7.99 EUR / 10.95 EUR AU na konsoli lub to samo na PC).

Chociaż koszt subskrypcji na PC prawie się podwoił od czasu uruchomienia wersji beta, jest to część tego, w jaki sposób Microsoft popycha użytkowników do subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate, która obejmuje obie platformy dla 15 € / 10.99 € / 15.95 AU na miesiąc.

Jeśli masz nadzieję na zakup Xbox Game Pass Ultimate za jeszcze niższą cenę, mamy dobrą wiadomość. Chociaż obecnie jest testowany tylko w Republice Irlandii i Kolumbii, Microsoft planuje uruchomić plan rodzinny Xbox Game Pass, który pozwala Tobie i maksymalnie czterem graczom uczestniczyć za miesięczny koszt 21,99 €, czyli około 21,99 € / 19.99 € / 32.99 €.

Bez względu na to, którą subskrypcję wybierzesz, otrzymasz szeroki wybór tytułów własnych i innych firm ze sprzętu Xbox każdej generacji. Dzięki kompatybilności wstecznej możesz przejść od najnowszych gier, takich jak DOOM Eternal, przez klasyki, takie jak Alan Wake i Ninja Gaiden 2, aż po Fuzion Frenzy, grę wydaną wraz z oryginalną konsolą Xbox.

Podczas gdy gracze na PC nie dostają tak wielu tytułów, mają dostęp do mnóstwa gier niezależnych, takich jak Katana Zero, gier klasy AAA, takich jak Gears 5 i wszystkiego pomiędzy. Grając w dowolną grę na każdej platformie, zdobędziesz osiągnięcia i wynik gracza, tak jak zwykle, a system „Zadań” umożliwia przyznawanie nagród za wypróbowanie nowych gier lub wykonanie określonych zadań.

Pantalla de inicio de Xbox Game Pass con una persona sosteniendo un controlador

Gry przychodzą i odchodzą, ale Xbox jest wieczny (Źródło zdjęcia: Shutterstock/Miguel Lagoa)

EA Play zawiera również ponad 60 tytułów EA i będzie dostępna jako bezpłatna korzyść. Zazwyczaj sam zakup za 4.99 USD / 4.99 USD miesięcznie, EA Play to tylko kolejna cięciwa dla Game Pass. To zabawny sposób na wyrwanie się ze strefy komfortu gier i nie ma ryzyka wyrzutów sumienia kupującego, ponieważ gry są dołączone do Twojej subskrypcji.

Oczywiście możesz bezpośrednio kupować gry. Wydaje się, że gry własne pozostają w nieskończoność, ale inne nie, a 10% zniżki dla tych, którzy ryzykują opuszczenie Game Pass, jest dobrą zachętą do zakupu na stałe. Zaoszczędzisz również na DLC i wszelkich dodatkach lub mikrotransakcjach.

Więc to konsola i PC, ale co z grami w chmurze? Cóż, usługa przesyłania strumieniowego gier Microsoftu nie kosztuje nic więcej, ale jest teraz dostępna w 22 krajach. Tak długo, jak masz telefon z Androidem i systemem operacyjnym Google w wersji 6.0 lub nowszej, będziesz mógł przesyłać strumieniowo swoje ulubione tytuły. Obsługa systemu iOS została również dodana później, więc wszystko, czego potrzebujesz, to dobre połączenie z Internetem.

Chociaż Sony poczyniło przyzwoite postępy w nadrabianiu zaległości w usłudze PlayStation Now, teraz zostało wycofane. Zamiast tego strumieniowanie w chmurze zostało połączone z najwyższym poziomem odnowionego PlayStation Plus, PS Plus Premium firmy Sony. Chociaż zapewnia to dodatkową bibliotekę poza bezpłatnymi comiesięcznymi grami PS Plus, nadal kosztuje 13.49 GBP / 17.99 GBP miesięcznie, a Australia jej nie obsługuje.

Xbox Game Pass: projekt i interfejs

Arte clave de Gears 5

Gears 5 (2019) (Źródło zdjęcia: Microsoft)

Xbox Game Pass, wcześniej schowany w kącie sklepu Xbox Store, znajduje się prawie z przodu i na środku pulpitu nawigacyjnego Xbox. Po prostu przewiń w dół, aby znaleźć garść bloków treści z ostatnio dodanymi tytułami, sugestiami, a nawet jakąś funkcją „odtwarzania losowego”, gdy nie jesteś pewien, na co masz ochotę.

W menu Game Pass możesz przeglądać gry według gatunku lub przeglądać pełną listę dołączonych tytułów, aby wybrać następny tytuł. Dostępna jest również sekcja „Wkrótce wyjeżdżam”, dzięki czemu możesz zaplanować wszystkie zakupy, których chcesz dokonać.

Jak zauważyliśmy powyżej, misje dają również graczom punkty do zwrotu, które z kolei można wymienić na prezenty i karty podarunkowe od sprzedawców detalicznych. Jasne, zdobycie nagród o większej wartości pieniężnej zajmie trochę czasu, ale jest to świetny sposób na utrzymanie zaangażowania graczy w usługę i gry.

Podczas przeglądania strony „Moje gry i aplikacje” zobaczysz także gry objęte subskrypcją Game Pass (lub EA Play), dzięki czemu będziesz wiedzieć, z której usługi pochodzi dana gra.

Forza Horizon 5 un coche explota a través de un bioma de arena

Xbox Game Pass oferuje prawie 200 tytułów do wyboru (Źródło zdjęcia: Microsoft)

W „Moich grach i aplikacjach” możesz uzyskać dostęp do całej swojej biblioteki i zawartości Game Pass. Microsoft naprawdę chce umieścić usługę tuż pod twoim nosem i taktownie to robi. Każda gra ma opis, zwiastun i zrzuty ekranu, co ułatwia wybór. Możesz także wyświetlić rozmiar pobierania, co jest przydatne, jeśli masz limit użytkowania lub po prostu chcesz wycisnąć jak najwięcej na dysku twardym.

Chociaż przejście do sesji PlayStation Plus bez pobierania gry jest nieuchronnie szybsze niż pobieranie ogromnego tytułu, zwiększona stabilność i zmniejszone opóźnienie wejścia sprawiają, że Game Pass jest bardziej niezawodny. Po stronie PC firma Microsoft poprawiła działanie aplikacji. Udoskonalona od czasów wersji beta aplikacja Xbox zawiera przejrzyste menu, które pokazuje wszystkie dostępne gry, a także te, w które grają Twoi znajomi.

Od czasu do czasu zdarzają się czkawki (powiadomienia o duchach wydają się być powszechne), ale w większości jest znacznie lepsza niż poprzednia wersja. Po zainstalowaniu gry jest ona dodawana do komputera tak, jakby została kupiona w sklepie Microsoft Store. Więc chociaż możesz uruchamiać gry Game Pass w aplikacji Xbox, nie jest to wymagane i odświeżające jest to, że nie masz do czynienia z programem uruchamiającym.

Xbox Game Pass: Biblioteka zawartości

katana cero

O, spójrzcie, drogie indie też! (Źródło zdjęcia: Return Digital)

Brzmi to jak frazes, ale Xbox Game Pass naprawdę oferuje coś dla każdego w swojej linii około 400 osób.

Wśród wielkich hitów, takich jak DOOM Eternal, Forza Horizon 5, Halo Infinite i wiele innych, oto imponująca pierwsza część. To nawet nie bierze pod uwagę poprzednich hitów, takich jak Forza Horizon 4 czy Gears 5. Tytuły firm trzecich są podzielone na gry dla jednego gracza i gry wieloosobowe. Gracze mogą wziąć udział w kilku rundach wieloosobowego giganta Rainbow Six: Siege lub wielu samodzielnych.

Następnie jest Xbox 360 i oryginalne klasyki Xbox, z Fable, Fallout New Vegas i Mass Effect na wyciągnięcie ręki. EA Play jeszcze bardziej wzmocni ofertę, dodając najnowsze wydania, takie jak Need For Speed: Heat i Battlefield V, a także klasyki, takie jak Dragon Age: Origins i Skate 3. Przejęcie Bethesdy przez Microsoft powinno również oznaczać, że otrzymujemy bogatą ofertę. z Fallouta. i gry Elder Scrolls dla usługi.

Chociaż lista na PC jest nieco mniejsza, gracze nadal mogą cieszyć się ARK: Survival Evolved, Crusader Kings III, Forza Motorsport 7 i nie tylko.

Xbox Game Pass: co nam się podobało

Pase de juegos de Xbox

Halo Infinite (wydania: 2021) (Źródło zdjęcia: Xbox)

  • Posiadanie ogromnej ilości treści do gier na wyciągnięcie ręki, bez martwienia się o dodatkowe zakupy, zawsze wydaje się rewolucyjne.
  • EA Play to świetny bonus bez dodatkowych kosztów.
  • Solidna biblioteka na obu platformach jest doskonała, a aplikacja na PC wydaje się teraz działać znacznie lepiej.
  • Kompatybilność z tytułami Xbox Series S/X, Xbox One, Xbox 360 i Original Xbox.

Xbox Game Pass: Co nam się nie podobało

  • Pobieranie większych gier z pewnością zajmie trochę czasu, więc jeśli chcesz natychmiastowej akcji, prawdopodobnie wolisz PlayStation Plus.
  • Znacznie taniej jest przejść na Game Pass Ultimate, jeśli chcesz grać na obu platformach.

Xbox Game Pass: Veredicto

xbox serie x

(Zdjęcie: Microsoft)

Xbox Game Pass jest tym, na czym Microsoft chce powiesić czapkę z następną generacją konsol i łatwo zrozumieć, dlaczego. Biorąc pod uwagę wszystkie tytuły należące do wydawców, które pojawiły się w usłudze od pierwszego dnia, imponujące wsparcie innych firm i dodanie EA Play, usługa wydaje się równie ważna dla platformy, jak członkostwo Xbox Gold.

Użytkownicy Androida mogą również grać w wiele gier w ruchu, co oznacza, że ​​możesz chcieć zanurzyć się w usłudze, aby grać w gry w ruchu. Microsoft integruje Game Pass ze swoją podstawową platformą i łączy z nią cały swój sprzęt i oprogramowanie, a to zaangażowanie może być tylko dobrą rzeczą.

Oferty Xbox Game Pass

Microsoft (otwiera się w nowej karcie)Microsoft (otwiera się w nowej karcie)Microsoft (otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to