Nowa rozgrywka PvE w Overwatch 2 rozpocznie się w 2023 roku i została zaprojektowana tak, aby opowiadać kompletną, liniową historię poprzez regularne sezonowe aktualizacje strzelanki dla wielu graczy.

Mówiąc o Overwatch 2 podczas konferencji prasowej, deweloper Blizzard powiedział, że oparta na fabule rozgrywka kooperacyjna będzie miała rozłożone wydanie, aby zbiegło się z nowym dziewięciotygodniowym modelem sezonu kontynuacji. Jednak zamiast opowiadać oddzielne historie, każda aktualizacja zostanie połączona w nadrzędną kampanię, której kulminacją jest ustalony wniosek.

„Opowiada kompletną, liniową historię z początkiem i końcem” — powiedział o trybie PvE dyrektor gry Aaron Keller. „Zamiast zapisywać całą utworzoną przez nas zawartość, aby umieścić ją w dużym pudełku, które sprzedajesz za 60 euro lub więcej, zmieniliśmy teraz nasz model, aby zacząć udostępniać rzeczy sezonowo.

„Chcemy móc je wydać, gdy będą gotowe, zamiast je zatrzymywać. To dla nas bardzo ważne, aby nadal publikować zawartość do gry.”

Jednak minie trochę czasu, zanim będziesz mógł położyć swoje ręce na rozgrywce PvE. Premiera jest zaplanowana na 2023 rok, kilka miesięcy po uruchomieniu nowego trybu PvP w Overwatch 2 w ramach wczesnego dostępu, 4 października.

Choć nie podano konkretnej daty, nowy tryb gry może wystartować już w lutym. Overwatch 2 będzie miał nowy dziewięciotygodniowy schemat aktualizacji sezonowych, a ostatni tegoroczny sezon rozpocznie się 6 grudnia. Wydanie PvE prawdopodobnie zbiegnie się z wydaniem jednego z tych nowych okien aktualizacji, co oznacza, że ​​może nadejść 7 lutego, szacowana data premiery pierwszego sezonu w 2023 roku.

PvE będzie nie tylko nowym trybem gry w Overwatch, ale także nowym kanałem, dzięki któremu będzie można odkrywać jego historię i postacie. Blizzard mówi, że kooperacja rozwinie historię Overwatch, odpowiadając na stare pytania, na które fani chcieli odpowiedzieć od pierwszej gry, a także nowe punkty fabularne. W szczególności skupi się na opowiedzeniu historii reformacji grupy Overwatch w grze.

(* 2 *)Supervisión 2 SGF 2022

(Źródło zdjęcia: Blizzard)

zmiana tempa

Podejście Blizzarda do kooperacyjnej kampanii Overwatch 2 jest niesamowite. Wrzucanie dodatkowej zawartości fabularnej, która powtarza stale rozwijającą się wiedzę, jest na równi z grami na żywo, ale Overwatch 2 wydaje się bardziej ograniczony. Wygląda na to, że historia kontynuacji nie tylko zejdzie z toru, aby uzasadnić wydanie nowej zawartości, ale została skrupulatnie zaplanowana, aby dojść do ostatecznego zakończenia.

Oczywiście dotarcie do tego zakończenia zajmie prawdopodobnie wiele lat, a po drodze będzie mnóstwo kontynuacji. Ale pomysł, że twoja kooperacyjna historia zakończy się dobrze, to zmiana tempa.

Blizzard po raz pierwszy ogłosił, że PvE nie będzie dostępne, gdy Overwatch 2 zostanie uruchomiony 4 października podczas prezentacji Xbox i Bethesda. Deweloper rozlicza tę początkową wersję jako okres wczesnego dostępu, który skupi się głównie na trybie PvP 5 na 5.

Istnieje jednak wiele innych nowych funkcji, na które warto czekać. System karnetu bojowego Overwatch 2 to nie tylko duża zmiana w serii, ponieważ zobowiązuje się do modelu usługi na żywo, Blizzard wprowadza również poważne zmiany w swoim systemie monetyzacji. Overwatch 2 nie będzie miał skrzynek z łupami, na rzecz sklepu z kosmetykami w grze.

Sprawdź plan wydania Overwatch 2, aby uzyskać więcej informacji o tym, czego się spodziewać.

Udostępnij to