Blizzard planuje wprowadzić system gildii w Overwatch 2 jakiś czas po premierze strzelanki dla wielu graczy jeszcze w tym roku.

Odpowiadając na pytania fanów w wątku Reddit Overwatch 2 AMA (zapytaj mnie o cokolwiek) (otwiera się w nowej karcie), zespół programistów gry został zapytany o nowe systemy społecznościowe, które pojawią się w sequelu. Jeden z graczy specjalnie chciał wiedzieć, czy w grze pojawią się jakieś klany lub turnieje.

„Chcemy dodać więcej systemów społecznościowych do Overwatch 2, a system gildii jest dla nas priorytetem” – powiedział dyrektor gry Aaron Keller. „Funkcja taka jak ta to ogromna szansa i coś, czym jesteśmy naprawdę podekscytowani, ale jest to ogromny impuls, nie tylko dla dużej części naszego zespołu, ale także dla kilku innych działów Blizzarda. Dużo pracowaliśmy nad tą funkcją, ale jest za wcześnie, aby mówić o szczegółach lub kiedy może się pojawić.

Keller powiedział, że turnieje w grze to „coś, w co zespół zaczyna się zagłębiać”. Nie podał szczegółów, jak będą wyglądać ani kiedy się pojawią.

(* 2 *)

(Zdjęcie: Blizzard Entertainment)

Dlaczego gildie pojawiają się w Overwatch 2?

Gracze od dawna prosili Blizzard o wdrożenie systemu gildii w Overwatch. Formalny mechanizm klanowy umożliwiłby graczom łatwiejsze koordynowanie meczów i organizowanie meczów grupowych z rywalizującymi drużynami. Działałby jak kolejny system społecznościowy, ułatwiając znalezienie graczy online, z którymi możesz współpracować, jeśli desperacko szukasz gry.

System gildii otworzyłby również drzwi do bardziej konkurencyjnych możliwości. Gildie prawdopodobnie przywiążą się do systemu turniejowego, z którego Keller wyśmiewał się podczas tej AMA, a gildie rywalizują o tytuły i nagrody. Dodaj do tego regionalne i globalne rankingi gildii, a także trwałe rankingi gildii, a otrzymasz zupełnie nowy obszar rywalizacji w grze.

Ponieważ Blizzard oferuje Overwatch 2 jako tytuł usługi na żywo, deweloper prawdopodobnie szuka jak największej liczby sposobów na utrzymanie zaangażowania graczy między sezonowymi aktualizacjami. Gildie prowadzone przez graczy wydają się prostym sposobem na zrobienie tego poprzez zwiększenie zaangażowania społeczności.

Nie ma jeszcze żadnych szczegółów na temat tego, kiedy system gildii zostanie wydany, ale wiemy, że pojawi się on po wprowadzeniu nowego komponentu PvP Overwatch 2 do wczesnego dostępu 4 października. Element PvE w grze zostanie wydany jeszcze w przyszłym roku.

Udostępnij to