Jak się okazuje, Ramattra nie zadowala się byciem najlepszym czołgiem w Overwatch 2. Dzięki imponującemu zestawowi umiejętności wydaje się być gotowy, by całkowicie zastąpić Pięść Zagłady.

Wiele ekscytujących informacji na temat Overwatch 2 zostało ogłoszonych podczas konferencji Overwatch 2 x Korea (otwiera się w nowej karcie). Menedżer biznesowy John Spector ujawnił, że „mamy nadzieję, że następny bohater będzie bohaterem wsparcia”, ale ujawnił także imponujące zdolności Ramattry.

Zdolności te obejmują bardzo oczekiwaną formę Nemezis, która pozwala Ramattrze przekształcić się w lawinę ciosów w stylu diabła tasmańskiego. Coś w rodzaju kolejnego skupionego na pięści bohatera czołgu.

Naśladowca

„Porównałem postać Nemezisa do Pięści Zagłady” — powiedział Spector — „Ramattra to bohater, który wielokrotnie atakuje”. Już to widzę; Pięść Zagłady ładuje swoją rakietę, podczas gdy ja jestem uwięziony w małym pomieszczeniu bez możliwości ucieczki. To jak strzelanie do ryby w beczce, kiedy wypuszcza w pełni załadowany cios prosto w moją klatkę piersiową, pozostawiając mnie oszołomioną i niezdolną do ruchu; Jestem po tym łatwy. Pamiętaj, aby wyobrazić sobie tę makabryczną scenę, gdy patrzysz, jak fala uderzeniowa Ramattry rozbija tarcze i wrogów.

Jest jeszcze jedno podobieństwo w obronie Ramatry i Pięści Zagłady. W formie Nemezis kliknięcie prawym przyciskiem myszy tymczasowo spowolni Ramattrę, ale znacznie zwiększy jego obronę. Odzwierciedla to umiejętność blokowania mocy Pięści Zagłady, która może również blokować obrażenia, jednocześnie spowalniając bohatera. Jednak Pięść Zagłady może naładować swój Rakietowy Cios, blokując obrażenia.

(* 2 *)Ramattra w postaci Nemezis

(Zdjęcie: Blizzard Entertainment)

Zasadniczo Ramattra ma dwie z czterech umiejętności Pięści Zagłady, a dwie pozostałe nie są zbyt wyjątkowe; Ja też bym ich nie kopiował. Cechy Ramattry są po prostu lepsze, a wszystko dzięki dwoistej formie.

Pięść Zagłady ma pracę; jest przeznaczony do rzucania się w wir walki, zadawania obrażeń, oczyszczania przestrzeni, a następnie szybkiego wyjścia. Chociaż może być świetny do tworzenia luk w obronie drużyny przeciwnej, butla do nurkowania jest notorycznie kiepska w ochronie drużyny. Podczas gdy Ramattra może grać w czołg z akwalungiem w swojej formie Nemezis, a następnie przekształcić się w swoją formę omniczną, która przestrzega zasad głównego czołgu. Zasadniczo oznacza to, że Ramattra może chronić siebie i swoich kolegów z drużyny, więc nie musi wyłączać walk.

Zakłócony

Graczom Pięści Zagłady nie było łatwo, najpierw wraz z przejściem do trybu tankowania, a teraz wraz z wprowadzeniem Ramattry, co jeszcze bardziej pogorszyło sytuację. Gracze już raz musieli nauczyć się Pięści Zagłady od nowa i choć niektórzy opanowali już wszystko, czego potrzeba, by grać Pięścią Zagłady jako obrońca, wciąż nie ma pewności co do jego umiejętności i tego, jak uczynić go użytecznym dla drużyny. Wraz z pojawieniem się Ramattry, Doomfist musi znaleźć nową rolę w drużynie, inaczej po prostu nie zostanie wybrany do drużyn Overwatch 2.

Pomimo nalegań Spectora, że ​​„zarówno bohaterów [Doomfist], jak i Ramatrę można odróżnić”, może to nie wyglądać w ten sposób dla graczy, którzy muszą wybierać między czołgami. Kiedy Ramattra zmienia się w Grudzień 6 dzięki zdolnościom Pięści Zagłady gracze mogą nie potrzebować wielu perswazji, aby wybrać omnika zamiast wojownika na pierwszej linii.

Udostępnij to