Overwatch 2 całkowicie zastąpi Overwatch w październiku, ponieważ pierwsza część serii Hero Shooter nie będzie już grywalna.

Deweloper Blizzard wyjaśnił swoje plany ukończenia gry po wydaniu Overwatch 2 w deweloperskiej AMA na Reddicie (otwiera się w nowej karcie). Zapytany, co oznaczałoby wydanie sequela dla Overwatch, reżyser gry Aaron Keller powiedział jasno: „Kiedy [Overwatch 2] wystartuje 4 października, zastąpi on obecną usługę na żywo”.

Wydanie Overwatch 2 w zasadzie zastąpi oryginalną grę. Kontynuacja, z dużymi korektami balansu, zmianami map i zmienianiem meczów z 6 na 6 na 5 na 5, będzie jedynym sposobem na grę w serię Overwatch.

Ostateczny los gry od jakiegoś czasu był punktem zamieszania. Jak zauważa PC Gamer (otwiera się w nowej karcie), tweet (otwiera się w nowej karcie) wysłany przez oficjalne konto Overwatch w 2019 roku powiedział, że „gracze Overwatch 1 i gracze Overwatch 2 będą grać obok siebie”. . te same mapy”, co sugeruje, że obie gry będą rozgrywane jednocześnie. Wygląda na to, że sugerowano to niesłusznie lub że Blizzard zmienił bieg serii podczas tworzenia Overwatch 2.

(*2*)(*1*)

(Zdjęcie: Activision Blizzard)

Więcej wkrótce

Reddit AMA ujawnił również, co stanie się z zawartością Overwatch 1, która nie zostanie uwzględniona w Overwatch 2 w momencie premiery. Projektant systemu Gavin Winter powiedział (otwiera się w nowej zakładce), że mapy takie jak Świątynia Anubisa i Hanamura będą dostępne w grach niestandardowych, ale nie zostaną uwzględnione w innych trybach w momencie premiery.

„Mam kilka pomysłów, które chciałbym wypróbować, jeśli chodzi o ich ponowne wykorzystanie w ewentualnych nowych trybach gry, ale te pomysły mogą ujrzeć światło dzienne dopiero w odległej przyszłości, biorąc pod uwagę nasze obecne plany” – powiedział Winter. „Jeśli znajdziemy sposób, aby dać im nowy tryb, chcielibyśmy przeprowadzić szeroko zakrojone testy w Arcade lub innych formatach, w których będziemy mogli uzyskać opinie od społeczności”.

W innym miejscu AMA Keller wyjaśnił, dlaczego Overwatch 2 wystartuje z tylko trzema nowymi bohaterami, z których dwóch, Sojourn i Junker Queen, zostało już ujawnionych w becie Overwatch 2. Keller powiedział (otwiera się w nowej karcie), że zasoby programistyczne początkowo był podzielony między elementy PvE i PvP Overwatch 2, ale rozwój zawartości kooperacyjnej trwał długo, wpłynęło to również na konkurencyjną stronę wieloosobową.

„Aby było jasne, nie ma tajnej skrzyni pełnych bohaterów i innych treści, które zapisujemy na przyszłe sezony” – powiedział Keller. „Ponieważ kontynuowaliśmy iterację po stronie PvE gry, oznaczało to, że harmonogram zawartości i funkcji PvP był dłuższy”.

Jednak w drodze są inni bohaterowie. Jak ujawniono w niedawno wydanej mapie drogowej Overwatch 2, Blizzard planuje wprowadzić nowego bohatera w każdej sezonowej aktualizacji. Będą publikowane co dziewięć tygodni po premierze gry 4 października.

Udostępnij to