Plan Microsoftu dotyczący komputerów z reklamami może nie

Połączenia z bazą danych przy użyciu sterownika serwera SQL ODBC firmy Microsoft mogą teraz zakończyć się niepowodzeniem po niedawnej aktualizacji Patch Tuesday.

Zgodnie z aktualizacją z pulpitu nawigacyjnego Windows Health — otwiera się w nowej karcie, użytkownicy, którzy zainstalowali aktualizację narzędzia bazy danych, która była częścią aktualizacji o nazwie KB5019980, otrzymują komunikat o błędzie w aplikacji lub za pośrednictwem serwera SQL.

Ten komunikat może wyglądać tak: „System EMS napotkał problem” wraz z komunikatem „Komunikat: [Microsoft][ODBC SQL Server Driver] Błąd protokołu w strumieniu TDS” lub „Komunikat: [Microsoft][ODBC SQL Server Driver] Odebrano nieznany token z serwera SQL”.

A teraz

Microsoft obiecuje, że pracuje nad naprawą zepsutych aktualizacji i udostępni aktualizację w przyszłej wersji.

Aktualizacja — otwiera się w nowej karcie — pierwotnie miała na celu naprawienie problemu z Eksploratorem plików, co oznaczało, że narzędzie nie mogło zlokalizować folderów, a także problemów z bezpieczeństwem w systemie operacyjnym Windows.

Jeśli nie masz pewności, czy używasz jednej z aplikacji, których dotyczy problem, firma Microsoft zaleca otwarcie wszystkich aplikacji korzystających z bazy danych, a następnie otwarcie wiersza polecenia.

Użytkownicy powinni następnie wybrać Start, a następnie wpisać Wiersz polecenia i wybrać go, a następnie wpisać następujące polecenie: lista zadań /m sqlsrv32.dll.

To nie pierwszy raz w 2022 roku, kiedy aktualizacja Patch Tuesday powoduje problemy.

Aktualizacje KB5002112 i KB5002121 miałyby wpływ na dostęp do aplikacji środowiska wykonawczego MS Access.

Mówi się, że kolejna aktualizacja Patch Tuesday, o nazwie KB5018410, spowodowała problemy dla użytkowników OneDrive i OneDrive dla Firm, podobno powodując „nieoczekiwane zamknięcie” OneDrive dla niektórych użytkowników Windows 10.

Ale wkrótce we wtorek mogliśmy zobaczyć koniec łatki, jak dobrze wiecie.

W lipcu 2022 r. firma Microsoft udostępniła narzędzie, którego usługa Windows Update dla firm będzie używać do automatycznego wdrażania ważnych aktualizacji.

Nazwane Microsoft Autopatch, narzędzie dla Windows 10 i 11 oraz Microsoft Edge i Microsoft 365 jest teraz dostępne dla użytkowników z licencjami Windows Enterprise E3 i E5.

Udostępnij to