Kolejny topowy menedżer haseł usuwa hasła

Menedżer haseł open source Bitwarden ogłosił, że przestanie mieć hasła w ruchu, który, jak ma nadzieję, ułatwi i przyspieszy użytkownikom dostęp do ich skarbców Bitwarden.

W komunikacie prasowym Bitwarden wyjaśnił, że jego nowy mechanizm „wykorzystuje wymianę kluczy publicznych i prywatnych między skarbcem internetowym a rozpoznanym i autoryzowanym urządzeniem mobilnym”, umożliwiając użytkownikom zatwierdzanie połączenia z urządzenia mobilnego.

Bitwarden bez hasła

Bitwarden, członek FIDO Alliance, jest jedną z wielu firm pionierskich we wdrażaniu bezpieczniejszych logowań bez hasła, zaprojektowanych w celu ograniczenia oszustw hakerskich i phishingowych praktycznie do zera.

Na poparcie ich zaangażowania w Sojusz, wyniki wewnętrznej ankiety przeprowadzonej przez Bitwarden, z której wynika, że ​​„prawie 50% firm planuje wdrożyć technologie bezhasłowe”, przy czym bezpieczeństwo jest kluczowym ruchem napędowym.

Na początku tego roku 1Password odkrył, że prawie połowa pracowników naraża swoje bezpieczne dane uwierzytelniające, udostępniając hasła. Krok w kierunku uczynienia loginów bardziej osobistymi i mniej zależnymi od haseł może być nowością, której potrzebuje wiele organizacji.

Zadowolony z wyników, DuckDuckGo wybrał Bitwarden jako „pierwsze zewnętrzne rozwiązanie do zarządzania hasłami” w przeglądarce na urządzeniach z systemem macOS, umożliwiając bezpiecznej wyszukiwarce kontynuowanie pracy w celu ochrony prywatności użytkowników.

Odkąd logowanie bez hasła stało się powszechne na imprezach organizowanych przez Apple i Google, zainteresowanie konsumentów wzrosło, ale wiele firm jeszcze nie dodało wsparcia. Istnieje jednak kilka witryn i aplikacji, w których można wypróbować ten nowy typ uwierzytelniania, w tym PayPal.

Udostępnij to