Coraz więcej osób ma potrzebę lub chęć nabycia nowego sprzętu komputerowego, ale nie ma go lub po prostu nie chce zainwestować w niego dużej sumy pieniędzy, co może skłaniać ich do myślenia o zakupie komputery z drugiej ręki. Nie jest to jednak jedyna dostępna opcja, ponieważ w ostatnich latach przejęcie sprzęt po remoncie.

W obu przypadkach oszczędności w porównaniu z zakupem zupełnie nowego komputera są więcej niż oczywiste, co jest jednym z ich głównych podobieństw. Mają jednak pewne różnice, o których powinieneś wiedzieć, aby uniknąć pomyłki przy zakupie.

komputery z drugiej ręki

L komputery z drugiej ręki Można je znaleźć w firmach zajmujących się światem komputerowym, które odpowiadają za zakup sprzętu, testowanie go, poprawianie ewentualnych błędów i ponowne wprowadzanie do sprzedaży.

Nie należy ich mylić z używanymi komputerami, czyli takimi, które każdy może sprzedać na własny rachunek, ponieważ jako używane, chociaż były one również używane wcześniej, znajdujemy sprzęt, który mają gwarancję, że działają poprawnie. To sprawia, że ​​jest to bardziej niezawodny zakup.

odnowione komputery

Jeśli wolisz wybrać kup odnowiony laptop, należy wiedzieć, że tego typu produkty różnią się od poprzednich tym, że są produktami znacznie bardziej aktualnymi i mało używanymi, co sprawia, że ​​jest to zakup bliższy nabyciu zupełnie nowego komputera, ale na niższa cena.

Podobnie jak w przypadku komputerów używanych, są one sprawdzane i certyfikowane oraz posiadają gwarancję, z której możesz skorzystać w przypadku awarii. W tym przypadku znajdujemy zespoły, które zostały wyświetlane w witrynach sklepowych zakupy; zwroty od użytkowników, którzy nie byli zadowoleni z zakupu lub z innych powodów (i które są sprawdzane przed ponownym wystawieniem do sprzedaży); komputery, które zostały zmontowane i wykryto wadę, w przypadku których problem został naprawiony przed sprzedażą; lub takie, które wykazują m.in. jakieś wady w opakowaniu.

Który wybrać?

Jeśli masz wątpliwości co do wyboru komputera używanego lub odnowionego, przede wszystkim pamiętaj, że choć różnią się między sobą, to oba mają podobieństwa, które je czynią. obie są całkowicie poprawnymi opcjami.

Komputery z drugiej ręki będą generalnie tańsze niż te odnowione, które są czymś pośrednim między używanymi a zupełnie nowymi.

Wybór jednego lub drugiego będzie zatem zależeć od budżet masz lub pieniądze, które chcesz zainwestować w nowy sprzęt, a stopień wykorzystania że jesteś gotów przyznać. W przypadku tych pierwszych najprawdopodobniej znajdziesz jakieś ślady użytkowania, natomiast w przypadku odnowionych estetyka będzie zbliżona do nowego komputera.

Jeśli jednak wahasz się między tymi dwoma, musisz zwrócić uwagę na ich specyfikacje sprzętowe i wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.